Organizatorių nuotr.

Juras Sokolovas – Lietuvos čempionas

Juras Sokolovas – Lietuvos čempionas

Šiauliuose vykusiame 2019 metų Lietuvos viso kontakto (kiokušin) karatė čempionate žiūrovai išvydo daug įspūdingų kovų, o favoritai nenuvylė savo gerbėjų.

Šiauliuose kovojo ir trys panevėžiečiai – Nojus Zakarauskas, Oskaras Virbickas ir Juras Sokolovas.

N. Zakarauskas svorio kategorijoje iki 75 kg, laimėjęs atrankinę kovą, nusileido aštuntfinalyje patyrusiam kovotojui Jevgenijui Jurutui ( Vilniaus „ Ippon“ ) ir tenkinosi 5–8 vieta.

Oskaras Virbickas (svorio kategorija iki 95 kg) iškovojo trečiąją vietą.

Bene įspūdingiausia Lietuvos čempionato finalinė kova vyko itin konkurencingoje vyrų svorio kategorijoje nuo iki 85 kg, kai susitiko du puikiai žinomi kovotojai – Juras Sokolovas ir Justinas Kvietka.

Pastarasis sportininkas pakeliui į finalą iš kovos eliminvo du itin talentingus jaunuosius karatė meistrus – Luką Simonenką ir Lauryną Vaičikauską. J. Sokolovas, akivaizdžia persvara įveikęs du varžovus iki finalo, lemiamoje kovoje dėl čempiono titulo finale susitiko su tituluotu varžovu Justinu Kvietka (Kauno „Rifas“).

Lemiamoje kovoje teisėjai vienbalsiai skyrė lygiąsias tiek po pagrindinio kovos laiko, tiek po pirmojo pratęsimo, tiek po antrojo. Ir kai jau atrodė, kad trečiojo pratęsimo pabaigoje atbitrams teks priverstinai rinktis vieną kovotoją kaip nugalėtoją, J. Sokolovas pademonstravo, kad išsaugojo daugiau jėgų ir paskutinėmis sekundėmis atliko pergalę atnešusį veiksmą, įvertintą „wazari“.

Lietuvos čempionate dalyvavo 19 klubų sportininkai, o prizines vietas užėmė 13 klubų atstovai. Geriausiai komandinėje įskaitoje sekėsi Vilniaus „Saulės ženklo“ auklėtiniams, iškovojusiems 4 aukso medalius, 1 – sidabro ir 2 – bronzos. Taip pat 7 kartus ant prizininkų pakylos kopė Klaipėdos „Shodan“ sportininkai, bet jie tik kartą pelnė pirmąją vietą, 4 kartus buvo antri ir 2 kartus užėmė trečiąją vietą.

Visi Lietuvos čempionais tapę sportininkai užsitikrino teisę balandžio 13–14 dienomis dalyvauti Europos čempionate, kuris vyks Vilniaus „Siemens“ arenoje. Prie Lietuvos rinktinės Senojo žemyno pirmenybėse taip pat prisijungs Lietuvos čempionatą praleidę kiti stipriausi karatė sportininkai, daugkartiniai Europos, pasaulio čempionatų nugalėtojai ir prizininkai Inga Mikštaitė, Skaistė Venckutė, Rūta Brazdžionytė, Kęstutis Radvila, Edgardas Sečinskis, Eventas Gužauskas, Antanas Klibavičius ir Vytautas Cėpla.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų