Juozo Miltinio laiškai dienos šviesoje

Juozo Miltinio laiškai dienos šviesoje

Unikali režisieriaus Juozo Miltinio asmenybė vis dar apgaubta paslapties šydu. Šį kartą panevėžiečiams suteikta galimybė teatralo gyvenimą pažinti per laiškus.

J. Miltinis raštu bendravo su daugeliu garsių žmonių, taip pat ir su dailininkais. Režisieriui adresuotuose laiškuose jie ne tik dalindavosi įspūdžiais, kultūrinio gyvenimo įvykiais, bet ir skirdavo savo meno kūrinį. Laiškai su žinomų dailininkų autoriniais darbais saugomi J. Miltinio fonde, kuris pripažintas nacionalinės reikšmės dokumentinio paveldo objektu ir įrašytas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinį registrą. Su šiuo fondu galima susipažinti J. Miltinio palikimo studijų centre.

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje eksponuojama paroda „Piešinys egodokumentikoje: menininkų laiškai Juozui Miltiniui“ suteikia galimybę prisiliesti prie režisieriaus bendravimo su dailininkais. Parodoje galima išvysti Alfonso Dargio, Elenos Gaputytės, Antano Gudaičio, Vytauto Kazimiero Jonyno, Vytauto Kalinausko, Vinco Kisarausko, Vaclovo Kosciuškos, Žibunto Mikšio, Algimanto Mikėno, Albinos Makūnaitės, dailininkų Uogintų šeimos, Telesforo Valiaus ir kitų menininkų laiškus su autoriniais darbais.

Paroda skirta režisieriaus Juozo Miltinio 110-osioms gimimo metinėms. Ji veiks iki birželio 1 dienos.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų