Policijos duomenimis, viena avaringiausių vietų Panevėžyje – įvažiavimai į prekybos centrus iš Klaipėdos gatvės. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Juodosios dėmės: mirtis tyko keturiuose keliuose

Juodosios dėmės: mirtis tyko keturiuose keliuose

Šiųmečiame Lietuvos valstybinės reikšmės kelių žemėlapyje – apie žiaurias avarijas bylojančios 44 juodosios dėmės, iš jų penkios nelaimių vietos – Panevėžio rajone.

Juodoji dėmė kelyje atsiranda tuomet, kai ketverius metus toje pat vietoje įvyksta ne mažiau kaip keturi eismo įvykiai, o per juos žūva ar sunkiai sužeidžiami žmonės.

Šiemet sudarytas Lietuvos kelių juodųjų dėmių žemėlapis rodo, kad per pastaruosius ketverius metus jomis tapusiose Panevėžio rajono vietose įvyko 21 eismo įvykis, nusinešęs aštuonias gyvybes. 24 šių įvykių dalyviai buvo sužaloti.

Lemtingos vietos

Kaip vieną avaringiausių vietų žemėlapis nurodo kelyje Panevėžys–Kupiškis esantį posūkį į Paliūniškį. Šioje vietoje per pastaruosius ketverius metus įvyko keturi eismo įvykiai, juose žuvo trys, sužaloti keturi žmonės. Juodųjų dėmių žemėlapio sudarytojai suskaičiavę, kad šiuo keliu per parą važiuoja kone 7 600 automobilių.

Juodoji dėmė tyko ir per Žaliosios girią vingiuojančiame kelyje Paliūniškis–Vabalninkas. Juo per parą važiuoja kone 700 automobilių. Dėmės vieta – 8-asis kilometras vykstant nuo Paliūniškio. Jame užfiksuoti keturi eismo įvykiai, per juos sužaloti penki žmonės. Aukų šis kelias per pastaruosius ketverius metus nepareikalavo.

Nuo 2017-ųjų iki 2020 metų net penkios avarijos įvyko kelio Panevėžys–Šiauliai žiedinėje sankryžoje, esančioje už penkių kilometrų nuo miesto. Per šias avarijas sužaloti septyni asmenys. Duomenys rodo, kad šiuo keliu per parą važiuoja kiek daugiau nei 9800 automobilių.

Juodąją dėmę turime ir greitkelyje Panevėžys–Vilnius. Šioji – ties posūkiu iš autostrados į Jotainius ir į Genėtinius. Per ketverius metus toje vietoje žuvo vienas, sužeisti aštuoni žmonės. Šia autostrada per parą važiuoja bemaž 7100 automobilių.

Penktoji Panevėžio rajono juodoji dėmė – ties posūkiu į Krekenavą. Juodųjų dėmių žemėlapis sudarytas įvertinus ketverių praėjusių metų įvykius Per tą laiką šioje Krekenavos sankryžoje įvyko keturios avarijos, jose sužaloti keturi žmonės. Tačiau jau ir šįmet šioje vietoje būta aukų.

Automobilių srautas kelyje neskaičiuojamas.

Vairuotojus įspėja žemėlapiai

Kelių juodųjų dėmių žemėlapį sudariusios Transporto kompetencijų agentūros atstovas Evaldas Morkūnas teigė, kad ir avarijų, kartu ir juodųjų dėmių nuolat daugėja. Anot jo, jau yra sudaryti interaktyvūs internetiniai ir juodųjų dėmių Lietuvos keliuose, ir avaringiausių vietų žemėlapiai.

„Siekiame, kad tie žemėlapiai taptų prevencine priemone keliaujantiems. Kad žinodami apie tas vietas, kur įvyksta daugiausia avarijų, važiuodami pasisaugotų“, – sakė E. Morkūnas.

Avaringiausių kelių žemėlapis byloja, kad dažni eismo įvykiai Panevėžio rajone kelyje ties Piniava, Paliūniškiu, Paįstrio aerodromu, Panevėžio aplinkkelyje ties įvažiavimu į Bernatonius, Panevėžio–Šiaulių kelyje ties posūkiais į Berčiūnus ir į Naujamiestį, senajame Panevėžio–Ukmergės kelyje ties Miežiškiais, Panevėžio aplinkkelyje ties žiedine sankryža į Krekenavą.

Pačiame Panevėžyje itin daug avarijų įvykę Smėlynės, Marijonų ir Senamiesčio gatvių, Beržų ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžose, Klaipėdos gatvėje ties sankirtomis bene su visomis gatvėmis. Taip pat avaringa Nemuno ir Molainių gatvių sankryža. Avarijų įvykę ir vietose, kur Respublikos gatvė kertasi su Anykščių bei M. Valančiaus gatvėmis.

Kaip avaringa nurodyta ir Rožių gatvė.

„Siekiame, kad tie žemėlapiai taptų prevencine priemone keliaujantiems. Kad žinodami apie tas vietas, kur įvyksta daugiausia avarijų, važiuodami pasisaugotų.“

E. Morkūnas

Spąstai keliuose

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialistas Tadas Martinaitis kaip vieną pavojingiausių kelių įvardijo sankryžą ties Krekenava, kur šalutiniame kelyje susidaro pagrindinio kelio iliuzija. Tad ties posūkiu į Krekenavą ne visų automobilių vairuotojai sustoja, o toks neatidumas baigiasi skaudžiomis avarijomis. Kaip avaringą vietą T. Martinaitis įvardijo kone visą Baltijos kelią nuo Piniavos iki pat Latvijos sienos.

„Gana avaringas kelias ir per Žaliąją girią, važiuojant nuo Paliūniškio Vabalninko link“, – vardijo policijos atstovas.

Panevėžyje, pasak policijos atstovo, viena iš avaringiausių vietų – įvažiavimai į „RYO“ ir „Babilono“ prekybos centrus iš Klaipėdos gatvės.

Gyvybes gelbėja radaras

Šiuo metu aprimo anksčiau avarijų gausa nuolat nuskambėdavęs Baltijos kelias ties Ramygala.

„Avarijų nebesigirdėti, kai ties Ramygala buvo pastatytas vadinamas sektorinis radaras, važiavimo greitį matuojantis kelio atkarpoje nuo Ramygalos iki pat Kėdainių rajone esančios Truskavos“, – pastebi Ramygalos seniūnas Valdas Chirv.

Tikėtina, kad, bijodami baudų už greičio viršijimą, vairuotojai neberizikuoja savo ir kitų gyvybėmis.

Regis, ramesnis eismas tapo ir anksčiau kraupiomis avarijomis pasižymėjusioje Panevėžio aplinkkelio atkarpoje ties Bernatoniais.

Šio kaimo bendruomenės pirmininkė Reda Ona Manikienė teigė, kad į jos atmintį ne tiek įsirėžusios Panevėžio aplinkkelio avarijos, kurių pastaraisiais metais būta nemažai, kiek pačiuose Bernatoniuose ar šalia jų įvykę eismo įvykiai.

„Puikiai menu, kaip pačiuose Bernatoniuose, prie mokyklos, pravažiuojančio automobilio negyvai buvo sužalota penkiametė mergytė, ties autobusų stotele po automobilio ratais žuvo jauna mergina. Ties Bernatonių riba avarijoje žuvo vienas keturiolikmetis vaikinas, kitas studentas taip pat žuvo po mašina“, – nelaimes vardijo bendruomenės vadovė.

Anot jos, pastaruoju metu Bernatoniuose tokių žūčių išvengta, nors automobilių per šį kaimą pravažiuoja išties daug.

Komentarai

  • Kur tas ziedas Panevezys-Siauliai?
    Is kur i ta Krekenava posukis?
    Rasot tik kad rasyt…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų