Jungiamų miškų urėdijų centras turėtų įsikurti Katinuose

Jungiamų miškų urėdijų centras turėtų įsikurti Katinuose

Valstybines miškų urėdijas suvienysianti įmonė Valstybinių miškų urėdija turėtų įsikurti Panevėžio rajone, šalia greitkelio Vilnius-Panevėžys esančioje Katinų gyvenvietėje, sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

„Patalpos, dėl kurių laukiame tarybos sprendimo yra Katinų gyvenvietėje. Tai yra buvusios mokyklos patalpos. Turėsime padaryti patalpų pritaikymą, bet jos yra didelės ir dalis, matyt, liks bendruomenei, kuri jas ir dabar naudoja“, – BNS sakė K.Navickas.

Anot jo, Panevėžio rajono taryba sprendimą dėl patalpų skyrimo Valstybinių miškų urėdijai turėtų priimti rugpjūčio mėnesį.

„Norėjome, kad vieta atitiktų du kriterijus. Būtų viduryje Lietuvos ir šalia greitkelio. Trečias motyvas, dėl kurio pasirinkome Panevėžį, tai čia yra viena iš trijų didžiausių urėdijų Lietuvoje“, – aiškino K.Navickas.

Pasak K.Navicko, sprendimui įtakos visiškai neturėjo faktas, jog Panevėžio rajono savivaldybei vadovauja laikinai narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) sustabdęs Povilas Žagunis. Jis tai padarė, kai vasarį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė jam įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba „Panevėžio melioracijos“ naudai ir kyšininkavimo viešuosiuose pirkimuose. Taip pat suspenduotos jo kaip partijos vicepirmininko pareigos.

Velžio seniūnijos, kuriai priklauso Katinai, seniūnas Andrius Viržaitis sakė kol kas neturintis oficialios informacijos apie ketinimus kaime įkurdinti Valstybinių miškų urėdiją.

„Kol kas aš kažkokios oficialios informacijos dar neturiu, tačiau žinau, kad praėjusios savaitės pabaigoje kartu su rajono meru buvo atvykę žmonės pasižiūrėti tos buvusios mokyklos ir įvertinti jos patalpų tinkamumą. Kas tie žmonės buvo aš tiksliai nežinau“, – BNS sakė A.Viržaitis.

Jis pabrėžė, kad buvusios mokyklos patalpos yra geros būklės.

„Mokykla neveikia pirmus metus, šiuo metu ji yra priskirta Šilagalio kultūros centrui, joje būna vienas žmogus, veikia biblioteka. Tačiau mokykla tikrai yra labai geros būkles, yra pakeisti langai, vidus taip pat šiek tiek tvarkytas, yra labai gera sporto salė, Kam laikyti gerą, nenaudojamą pastatą“, – tvirtino A.Viržaitis.

Jis prognozavo, kad Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai į darbą tikriausiai važinės iš Panevėžio arba kitų miestų.

„Tikrai ne pačiuose Katinuose (gyvens – BNS). Pačiame kaime yra apie 400 gyventojų, didžioji dalis jų susiję su žemės ūkiu, nemanau, kad čia atsirastų daug tokiam darbui kvalifikuotų žmonių“, – teigė A.Viržaitis.

Katinai nuo Vilniaus centro yra nutolę 123 kilometrus, nuo Kauno centro – 101 kilometrą, o nuo Klaipėdos centro – 245 kilometrus. Nuo Panevėžio centro Katinai nutolę 17,8 kilometro.

Planuojama, kad naujajame urėdijos centre dirbs apie 150 darbuotojų, jie palaipsniui čia turėtų persikelti iki 2019-ųjų.

Valstybinių miškų urėdija veiks teritoriniu pagrindu, įmonė turės ne mažiau kaip 25 regioninius padalinius su girininkijomis. Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos viduryje pasirašė Seimo kiek anksčiau priimtas Miškų įstatymo pataisas, numatančias daug ginčų visuomenėje sukėlusią urėdijų pertvarką.

Tikimasi, kad po reformos finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė – kasmet būtų sutaupoma 10 mln. eurų įmonės ir iki 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų