Jungiamų miškų urėdijų centras bus Panevėžio rajone (atnaujinta)

Jungiamų miškų urėdijų centras bus Panevėžio rajone (atnaujinta)

Valstybines miškų urėdijas suvienysianti įmonė Valstybinių miškų urėdija galėtų įsikurti Panevėžio rajone, siūlo Aplinkos ministerija. Anot jos, Panevėžio rajonas pasirinktas dėl puikaus susisiekimo su Vilniumi ir Kaunu.

Ministerija artimiausiu metu ketina kreiptis į Panevėžio rajono savivaldybę, prašydama panaudos būdu suteikti patalpas.

„Tikimės, kad rugpjūčio pabaigoje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritars patalpų skyrimui. Darbuotojai į centrinę būstinę turėtų keltis palaipsniui iki 2019 metų. Čia dirbs apie 150 žmonių. Tai ženkli paskata regionui, kuriame nuolatos mažėjo gyventojų“, – pranešime spaudai sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Valstybinių miškų urėdija veiks teritoriniu pagrindu, įmonė turės ne mažiau kaip 25 regioninius padalinius su girininkijomis.

Anksčiau skelbta, kad valstybinė įmonė turėtų vadintis „Lietuvos valstybiniai miškai“, jos centrinės būstinės vieta nebuvo pasirinkta.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos viduryje pasirašė Seimo kiek anksčiau priimtas Miškų įstatymo pataisas, numatančias daug ginčų visuomenėje sukėlusią urėdijų pertvarką.

Valdantiesiems „valstiečiams“ pažadėjus opozicijoje esantiems konservatoriams grąžinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui, Seimas liepos pradžioje priėmė urėdijų reformą numatančias Miškų įstatymo pataisas. Seimas nutarė panaikinti Generalinę miškų urėdiją, o miškus valdyti leido vienai ar daugiau įmonių, jų skaičių nustatant Vyriausybei. Pastaroji siūlo įsteigti vieną įmonę vietoje 42-jų urėdijų.

Tikimasi, kad po reformos finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė – kasmet būtų sutaupoma 10 mln. eurų įmonės ir iki 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Tokį Aplinkos ministerijos siūlymą  rajono meras Povilas Žagunis vadina racionaliu regioninės politikos sprendimu, suteiksiantį paspirtį regionui.

„Manau, kad regionų politikos požiūriu tai labai geras sprendimas – yra naujos darbo vietos ir, galų gale, Panevėžio rajono teritorija logistikos požiūriu yra pačiame centre: Vilnius – apie valanda kelio, Kaunas – valanda kelio, į Šiaulių pusę – nepilna valanda kelio. Tai yra realus pažado įgyvendinimas, kada administracija, tam tikros institucijos keliasi į regionus“, – BNS sakė P.Žagunis.

Anot jo, kurioje konkrečioje rajono vietoje galėtų įsikurti urėdijų centras, rugpjūtį turės apsispręsti rajono taryba – dėl to bus konsultuojamasi su Aplinkos ministerija. Meras sako, kad šiuo metu yra bent du nenaudojami dvarų, šeši mokyklų pastatai, kuriuos būtų galima pritaikyti urėdijų centro administracijai.

„Turime labai gražią Pamiškės dvaro teritoriją, turime labai gražų Naudvario dvaro sklypą. Pamiškės – apie du ar tris hektarus yra žemės, už Skaisgirių, važiuojant nuo Panevėžio, su alėjomis – gamtoje, puikiausia vieta. Naudvaris – galima ir šią teritoriją pritaikyti, yra išlikę pastatai, yra ir mokyklos kelios. Visi pastatai yra savivaldybės, jie laisvi“, – sakė Panevėžio rajono meras.

 

Aplinkos ministerija nurodo pasirinkusi Panevėžio rajoną dėl gero susisiekimo su Vilniumi ir Kaunu. Planuojama, kad naujajame urėdijos centre dirbs apie 150, jie palaipsniui čia turėtų persikelti iki 2019-ųjų.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

  • pilėnu mokyklą parduokit:)

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų