I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Judrios gatvės pasikeis neatpažįstamai

Judrios gatvės pasikeis neatpažįstamai

Rytinėje Panevėžio dalyje verda kelininkų darbai.

Užbaigus Elektronikos ir Tinklų gatvių rekonstrukciją, vairuotojams teks pratintis prie kitokio eismo reguliavimo: dvi sankryžos bus pertvarkytos į žiedines, o trečiojoje atsiras šviesoforas. Negana to, jau netolimoje ateityje nebeliks ir vienpusio eismo Elektronikos gatve.

Tikisi baigti greičiau

Tinklų ir Elektronikos gatvių bei jų prieigų rekonstrukcija šiuo metu yra viena didžiausių mieste ir finansine prasme prilygsta kitais metais prasidėsiančiam Smėlynės gatvės tvarkymui. Pasak Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Dariaus Linkono, šio projekto, suskirstyto į kelis etapus, bendra vertė siekia beveik 5 mln. eurų. Panašiai turėtų kainuoti ir Smėlynės gatvės tvarkymo darbai.

„Finansine prasme šie projektai maždaug lygiaverčiai“, – teigė D. Linkonas.

Dabar vykstantis Tinklų ir Elektronikos gatvių rekonstrukcijos pirmasis etapas kainuos apie 1,7 mln. eurų. Ekonomikos ir inovacijų ministerija tam skyrė 800 tūkst. eurų. Pasak D. Linkono, gautos lėšos gerokai sumažino finansinę naštą miesto biudžetui. Kitąmet Savivaldybė rengiasi vėl teikti paraišką tolesniam šių gatvių remontui.

Tinklų ir Elektronikos gatvių kapitalinę rekonstrukciją planuojama baigti 2023 metų lapkritį. Savivaldybė tikisi, kad jei pakaks pinigų, kelininkai darbus spės atlikti jau kitais metais.

Užbaigus Elektronikos ir Tinklų gatvių rekonstrukciją, vairuotojas teks pratintis prie kitokio eismo reguliavimo. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Užbaigus Elektronikos ir Tinklų gatvių rekonstrukciją, vairuotojas teks pratintis prie kitokio eismo reguliavimo. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Vienpusio nebeliks

Pirmuoju etapu rekonstruojama Tinklų gatvės atkarpa tarp Senamiesčio ir Elektronikos gatvių bei pastaroji gatvė. Iki šiol nereguliuojamoje T formos Tinklų ir Elektronikos gatvių sankryžoje numatyta įrengti šviesoforą.

Neatpažįstamai pasikeis ir Elektronikos gatvė: vietoj dviejų eismo juostų taps keturių. Joje keisis ir eismas – nebeliks dabar esančio vienpusio, gatve bus galima važiuoti į abi puses. D. Linkono teigimu, vadinamasis gatvės koridorius buvo paliktas ganėtinai platus, tad problemų platinti Elektronikos gatvę nekilo ir neprireikė lįsti į privačius sklypus.

Šalia Tinklų ir Elektronikos gatvės tiesiami ir pėsčiųjų bei dviračių takai, atnaujinami želdynai.

„Prie gyvenamųjų namų visi stengiasi išvengti sunkiasvorio transporto, nes jo ir vibracija, ir triukšmo lygis daug didesni. Kai sutvarkysime gatves, senamiestiečiams nebereiks to kęsti.“

D. Linkonas

Gyvenimą kartina sunkvežimiai

Senamiesčio gatvės gyventojai jau daug metų skundžiasi dideliu jų siaura gatvele riedančių sunkiasvorių automobilių keliamu triukšmu ir vibracija. Ne kartą dėl jų gyvenimus apsunkinančio triukšmo ir automobilių taršos rašė skundus Savivaldybei. Kad šioje gatvėje dėl intensyvaus transporto išties viršijamos leistinos triukšmo normos, yra patvirtinę ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai. Ši problema būdavo sprendžiama tik laikinomis priemonėmis – sutvarkyta asfalto danga, užlopytos duobės, šiek tiek sumažinusios triukšmą.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Sunkiasvoris transportas, atvažiuojantis nuo Kupiškio, dardėdavo Senamiesčio gatve po individualių namų langais, tada sukdavo į Elektronikos gatvę ir J. Biliūno gatve, Velžio keliu išvažiuodavo iš miesto.

„Kai aplinkkelis buvo uždarytas remontui, sunkiasvorės mašinos čia važiavo srautais“, – sako D. Linkonas.

Prašo dar pakentėti

Šios miesto dalies gatvių rekonstrukcijos projektas gyventojų seną problemą pagaliau turėtų išspręsti. Elektronikos gatve leidus visiems važiuoti abiem kryptimis, sunkiasvoris transportas nebeturėtų sukti į Senamiesčio gatvę. Pasak D. Linkono, svarstoma, kad ir iš Elektronikos gatvės sunkvežimiams nebebūtų leidžiama sukti į kairę, į Venslaviškio gatvę.

„Prie gyvenamųjų namų visi stengiasi išvengti sunkiasvorio transporto, nes jo ir vibracija, ir triukšmo lygis daug didesni. Kai sutvarkysime gatves, senamiestiečiams nebereiks to kęsti“, – tvirtina D. Linkonas.

Vis dėlto gyventojams kol kas prireiks kantrybės. Šiuo metu Senamiesčio ir Venslaviškio gatvių sankryžoje įrengtas laikinas apvažiavimo žiedas.

„Prašome dar pakentėti iki kitų metų liepos ar rugpjūčio“, – sako D. Linkonas.

Rytinėje Panevėžio dalyje verda kelio remonto darbai. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Rytinėje Panevėžio dalyje verda kelio remonto darbai. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Du nauji žiedai

Šio etapo darbus tikimasi užbaigti dar kitais metais ir vėl skelbti rangos darbų pirkimą likusiems.

Užbaigus visą rekonstrukciją, vairuotojams teks pratintis prie kitokio eismo.

Planuojama, kad Senamiesčio, S. Kerbedžio ir Tinklų gatvių bei J. Biliūno, Venslaviškio ir Elektronikos gatvių sankryžos taps žiedinėmis. Jau parengti ir jų projektai.

Pasak D. Linkono, vieno „žiedo“ įrengimas kainuoja maždaug virš milijono eurų, tačiau įrengus tokią sankryžą, jos eksploatacija minimali – šviesoforų nėra, o ir pati sankryža laikoma viena saugiausių.

Jau dėliojama, kaip tektų organizuoti eismą, kol vyktų šių sankryžų rekonstrukcija. D. Linkono teigimu, galutinį žodį tartų eismo saugumo ekspertai – jie pateiks schemas. Jo manymu, daugiau problemų gali kilti dėl Venslaviškio, J. Biliūno ir Elektronikos gatvių sankryžos, kuri sudėtinga, o ir laikiną kelią įrengiant kiltų problemų, nes gretimi sklypai išnuomoti privatiems asmenims.

„Spręsime visas galimybes, kad nebūtų uždarytas eismas“, – patikino Savivaldybės atstovas.

Komentarai

  • Ar nereikėtų ir Velžio kelią platinti iki 4 juostų ? Dabar gausis butelio kaklelio efektas: iš praplatintos Elektronikos g. per 4 juostų Biliūno gatvę visi suvažiuos į 2 juostų Velžio kelią. Kamščiai užprogramuoti. Beje prieš keletą metų iš varžytinių buvo pardavinėjamas vienintelis tam trukdantis Velžio k.15 namas. Galėjo miesto valdžia nupirkti, nuversti ir gatvę praplatinti.

  • Kam tas svesoforas. Geriau ziedine sankriza irengtu

    • jie padarys toki zieda kad su dviraciu tik galesi per zieda vaziuot, pridare jau tokiu ziedu kad net miesto autobusas vos pralenda, visam pasauli platina gatves cia siaurina ir viska uz milijonus, Kedainiu gt padare pamatai is prieko šliukšliu sunkvežimi bijai prasilenkt kad sonu ne uzkabintu

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų