G. Kartano nuotr.

Judrioje sankryžoje atsisveikina su šviesoforais

Judrioje sankryžoje atsisveikina su šviesoforais

Į pramoninę Panevėžio dalį vykstantiems vairuotojams kurį laiką teks apsišarvuoti kantrybe. Vienoje labiausiai apkrautų mieste J. Janonio, Vakarinės ir Pramonės gatvių sankryžoje prasidėjo metus truksiantys rekonstrukcijos darbai.

Sankryžos pertvarkymas bus vykdomas dviem etapais.

Prasidėjus pirmajam, eismas visiškai uždraustas Vakarine gatve – iš jos įvažiuoti į sankryžą arba iš jos išvažiuoti į šią gatvę nebėra galimybės.

Po rekonstrukcijos šioje vietoje nebeliks šviesoforų – eismo srautus reguliuos naujas žiedas.

Projekte numatyta įrengti ir krovininiam transportui pritaikytą papildomą juostą, eismo saugumo saleles. Sankryžos prieigose esančios pėsčiųjų perėjos bus apšviečiamos LED šviestuvais, įrengta vaizdo stebėjimo sistema, apsauginės tvorelės, sankryžų infrastruktūra bus pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, vidinėje turbožiedinės sankryžos salelėje numatyta pasodinti gėlyną.

Visas šis eismo sąlygų pagerinimas kainuos šiek tiek daugiau nei 1,150 mln. eurų.

Nors kreipdamasi į Vidaus reikalų ministeriją dėl finansavimo Panevėžio savivaldybė kaip esminį argumentą nurodė susisiekimo pagerinimą su J. Janonio gatvės gale veikiančia laisvąja ekonomine zona (LEZ), sankryžos rekonstrukcija suinteresuotas ne tik LEZ, bet ir kitos įmonės. Panevėžyje labai svarbus transporto mazgas, šioje miesto dalyje sparčiai vystantis pramonei.

2020-aisiais sujungus J. Janonio gatvę su Panevėžio aplinkkeliu, eismas šioje vietoje gerokai suintensyvėjo, tačiau dėl planuojamos tolesnės pramonės plėtros transporto srautai turėtų išaugti dar keliskart.

J. Janonio, Pramonės gatvėse žymiai padaugėjus automobilių, situacija ypač sudėtinga vakarinio piko metu.

Planuojant sankryžos rekonstrukciją, modeliavimo rezultatai parodė, kad dar didėjant transporto intensyvumui tokia sankryža visai užsikimštų.

Atlikta studija parodė, kad J. Janonio, Pramonės ir Vakarinės gatvių sankryžą pertvarkius į žiedinę, transporto priemonių pralaidumas padidėtų keturiskart.

 

Komentarai

  • Labai įdomu kiek laiko darys ta kelią? Jau dabar susidaro nepatogumai susisiekti su Bernatonių.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų