„Jr. NBA Lietuva“ čempionato mažajame finale – panevėžiečių triumfas

Alytaus sporto ir rekreacijos centre šį savaitgalį vyko „Jr. NBA Lietuva“ čempionato lemiamos kovos. Tai jaunųjų krepšininkų turnyras, kuriame vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų.

Antraisiais „Jr. NBA Lietuva“ čempionais tapo Palangos sporto centro krepšininkai, kurie atstovavo Minesotos „Timberwolves“ ekipai. Palangiškiai finale 75:63 įveikė Sostinės krepšinio mokyklos komandą Šarlotės „Hornets“.

Trečiąją vietą iškovojo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras, kurie atstovavo Indianos „Pacers“ ekipai. Panevėžiečiai rungtynėse dėl bronzos apdovanojimų 80:75 palaužė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklą, kurie „Jr. NBA Lietuva“ čempionate buvo tapę Oklahomos „Thunder“.

„Džiaugiamės pergale, rungtynių pabaigoje mes buvome geresni. Žaidėme lygiai, nors atrodydavo, kad mes pabėgame į priekį, tačiau jie sugrįždavo į žaidimą. Gynyba vienu metu tapo komandiškesnė ir į greitą puolimą sugebėdavome pabėgti“, – sakė „Pacers“ treneris Aurimas Puodžiūnas.

Nugalėtojams buvo įteiktos NBA čempionų žiedų kopijos ir taurė, o kitoms komandoms – medaliai. Nugalėtojams taip pat atiteko „Pistons“ komandos gertuvės.

„Jr. NBA“ yra pasaulinė jaunimo krepšinio programa, kuri skirta berniukams ir mergaitėms. NBA siekia padėti augti jauniesiems krepšininkams, moko pagrindinių įgūdžių, kaupia patirtį jų treneriams ir tėvams. „Jr. NBA“ projekte dalyvauja beveik 7 milijonai jaunųjų krepšininkų daugiau nei 30 pasaulio šalių.

Geriausių „Jr. NBA Lietuva“ komandų lemiamas kovas stebėjo ir NBA lygos atstovai – NBA ambasadorius ir buvęs šios lygos žaidėjas Johnas Amaechis ir NBA Europe krepšinio operacijų vadybininkė Vanija Černevec.