Tarptautinės pratybos: Gaižiūnų poligono apylinkėse parašiutais nusileido apie 200 Vokietijos oro desantininkų. Lietuvos kariuomenės nuotr.

Jonavos rajone parašiutais nusileido apie 200 Vokietijos oro desantininkų

Jonavos rajone parašiutais nusileido apie 200 Vokietijos oro desantininkų

Jonavos rajone, Gaižiūnų poligono apylinkėse, pirmadienio rytą parašiutais nusileido apie 200 Vokietijos oro desantininkų.

Tai šiuo metu Europoje vykstančių tarptautinių pratybų „Greitas atsakas 2022“ (angl. „Swift Response“) dalis, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Dviem Vokietijos karinių oro pajėgų strateginiais transportiniais lėktuvais A400M „Atlas“ tiesiai iš Vokietijos atskridę kariai priklauso Vokietijos greitojo reagavimo divizijai (vok. Division Schnelle Kräfte).

Pagal šiuo metu vykstančių kasmetinių pratybų „Greitas atsakas“ scenarijų apie 9 tūkst. karių iš 17 NATO ir partnerių šalių vienu metu Europoje atlieka penkias oro desanto operacijas. Kariniais orlaiviais sąjungininkų kariai su ginkluote ir technika yra perdislokuojami iš savo nuolatinių dislokavimo vietų į pratybų vietas Norvegijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Šiaurės Makedonijoje, sakoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

Pasak pranešimo, Lietuvoje pratybų „Greitas atsakas“ veiksmai buvo pradėti praėjusią savaitę, kuomet buvo atliekamas operacijų planavimas ir veiksmų koordinavimas bei treniruojamasi vykdyti žvalgybos užduotis. Pirmadienio rytą į Lietuvą atvykusių Vokietijos oro desantininkų padalinio užduotis – užtikrinti Gaižiūnų poligone esančio pakilimo tako saugumą ir sudaryti sąlygas išsilaipinti papildomoms pajėgoms – dar apie 300 karių su karine technika, ginkluote ir logistiniu aprūpinimu. Sėkmingai atlikę persidislokavimą Vokietijos-Nyderlandų oro desanto bataliono kariai perduos teritoriją pratybose „Geležinis vilkas 2022-I“ dalyvaujantiems Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kariams ir iki savaitės pabaigos grįš į nuolatinio dislokavimo vietą Vokietijoje.

Greitam pajėgų perdislokavimui ir sąveikai treniruoti skirtas pratybas „Greitas atsakas“ planuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje ir Afrikoje (angl. sutr. USAREUR-AF) vadavietė. Šioms pratyboms vadovauja USAREUR-AF Pietų Europos–Afrikos vadavietė. Pasak Lietuvos kariuomenės pranešimo, Lietuvoje besitreniruojantis Vokietijos greitojo reagavimo divizijos Oro desanto batalionas pratybų metu priskirtas Lenkijos kariuomenės 6-ajai oro desanto brigadai, kuri taip pat vadovauja padaliniams, vykstantiems į pratybas Latvijoje.

Lietuvos kariuomenės nuotraukos

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų