Jėzaus gimimo scena – su kaukėmis ir socialine distancija

Jėzaus gimimo scena – su kaukėmis ir socialine distancija

Džanis di Virgilijus, Italijoje puikiai žinomas menininkas, kasmet kuria tikinčiųjų akį traukiančias, beje, ir ne tik jų, tradicines Šv. Kalėdų prakartėles.

Šiais metais pasaulį talžant koronaviruso bangai, netgi tradicinis menas tapo neatsiejamas nuo COVID-19 aktualijų.

Viruso ženklai

Menininkas Džanis di Virgilijus (Genny Di Virgilio) iš Italijos pabandė iš naujo įsivaizduoti tradicinę Jėzaus Kristaus gimimo sceną, atspindinčią šių dienų koronaviruso paženklintą amžių.

Džanio di Virgilijaus dirbtuvėse Neapolyje tikinčiųjų figūrėlės žvelgia į tik ką gimusį kūdikį Jėzų Kristų, veidus prisidengusios apsauginėmis kaukėmis.

Visi kalėdinio stebuklo scenos veikėjai netgi stovi saugiu atstumu vienas nuo kito, ypač pagyvenę žmonės. Tik kūdikis Jėzus liko toks, koks ir visada. Anot Dž di Virgilijaus, tai per didelis meilės ir vilties simbolis, kurį galėtų sutepti viruso šešėlis.

„Jėzaus Kristaus gimimo scenoje mes norėjome atspindėti tai, kad personažai visada bus 1700-ųjų metų pavyzdžiai, tačiau šiais metais gimimo sceną mes privalėjome papildyti dviem labai svarbiomis detalėmis – kaip ir visi, gimimo stebuklo liudininkai turi dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis saugaus atstumo“, – aiškina menininkas.

Dž. di Virgilijaus prakartėlėje pasitelkiami išraiškingi, vaizduojamieji ir vaidybiniai menai: jai būdingos kilnojamos figūros, dažniausiai sudėliotos tam tikra tvarka.

Prie lopšio – ir Dž. Baidenas

Menininkas . Di Virgilijus yra labai pamėgtas pasaulio garsenybių. Veikiausiai dėl to, jog kiekvienais metais jo prakartėlę papildo garsiausių ir galingiausių pasaulio veikėjų figūrėlės. Prie Dž. di Virgilijaus kurto kūdikio Jėzaus Kristaus lopšio jau yra stovėję populiariausi Italijos futbolininkai, politikė Hilari Klinton, ekscentriškasis Donaldas Trampas. Šiais metais savo laimės valandos sulaukė ir išrinktasis JAV prezidentas Džo Baidenas, jau Šv. Kalėdų rytą galėsiantis tapti Jėzaus gimimo liudininku. Na, bent teoriškai. Netrukus šalia Džo Baideno prie Neapolio prakartėlės lopšio stos ir pirmoji juodaodė moteris Amerikos viceprezidentė Kamala Haris.

Tiesa, Dž. Dd Virginijus neapsiribojo tik įtakingųjų figūrėlėmis,

Maestro šiam sudėtingam laikotarpiui sukūrė ne tik žinomų politikos ir pramogų ar futbolo žvaigždžių veikėjų atvaizdus, bet ir šio meto herojų – gydytojų ir slaugytojų, kurie kiekvieną dieną kovoja pirmose fronto linijose.

Galerija

Įkvepia, kas vyksta aplinkui

Dž. di Virgilijus garsėja savo kuriamų prakartėlių tradicija ir kiekvienais metais žmonės nekantriai laukia, kas gi papildys vietas šalia Jėzaus Kristaus lopšio – politikai, sporto ar pramogų pasaulio atstovai.

Pasak kūrėjo, išrinktasis JAV prezidentas Džo Bidenas yra naujausias aukšto rango veikėjas, todėl būtent taip šįmet nusprendė jį pagerbti.

„Kristaus gimimo scena ir anksčiau, ir dabar atspindi kasdienio gyvenimo scenas, tad natūralu, kad ir mes, jas kurdami, esame įkvėpti to, kas vyksta aplinkui“, – sakė Dž. di Virgilijus.

Dž. di Virgilijus sako manantis, kad Dž. Baideno pergalė rinkimuose buvo viena iš nedaugelio gerų viruso paženklintų 2020-ųjų metų naujienų.

„Korona“ neįveikė

Neapolio menininkui ir pačiam teko stoti į sunkią kovą su koronavirusu. Dar kovą prakartėlių kūrėjas įspėjo visus, jog dėl asmeninių sveikatos problemų jam teks šiek tiek pailsėti nuo meno. Jis buvo hospitalizuotas Milano „San Raffaele“ ligoninėje.

„Šį kartą manęs laukia labai svarbios rungtynės, kurias, neabejoju, laimėsiu savo jėgomis ir teigiama energija. Net jei fiziškai manęs nematysite mano parduotuvėlėje, aš visada būsiu ten savo dvasia. Aš laimėsiu! Greitai pasimatysime!“ – tuomet sakė menininkas.

Laimė, Dž. di Virginijui pavyko įveikti koronavirusą, dabar jis puikiai jaučiasi ir toliau žada stebinti savo išskirtiniais darbais.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų