Jei nebus užtikrintas testavimas, prezidentas svarstys kreiptis į KT dėl galimybių paso vaikams

Jei nebus užtikrintas testavimas, prezidentas svarstys kreiptis į KT dėl galimybių paso vaikams

Nors prezidentas yra nusprendęs kol kas nesikreipti į Konstitucinį Teismą (KT) dėl galimybių paso taikymo vaikams nuo 12 metų, tai, ar to nedarys ateityje, priklausys nuo vienos sąlygos, teigia šalies vadovo vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė. Pasak jos, jei bus pastebėta, kad mokyklose vykdomas testavimas nėra prieinamas, prezidentas iš naujo svarstys kreipimąsi.

„Prezidentas yra nusprendęs šiuo metu nesikreipti į Konstitucinį Teismą dėl kelių priežasčių. Pirmoji priežastis yra tai, kad jau esantis nagrinėjimas Konstituciniame Teisme tikrai atsakys į ne vieną klausimą ir dėl galimybių paso vaikams taip pat: dėl nediskriminavimo principo, dėl įvairių kitų aspektų. Antra priežastis – tai, kad prezidentas galimybių pasą šiandien mato iš tiesų kaip testavimo skatinimo priemonę. Šiandien galimybių paso vaikams visas konstruktas yra padarytas taip, kad, testuojantis mokykloje įprastiniu testu, vaikai gali gauti galimybių pasą. Testavimas ne tik leidžia gauti, bet ir svarbiausiai užtikrina galimybę maksimaliai ilgai tęsti kontaktinį ugdymą. Mūsų nuomone, Vyriausybė turi užtikrinti, kad mokyklose vykdomas testavimas suteiktų galimybę kiekvienam absoliučiai vaikui gauti galimybių pasą“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė patarėja.

Todėl, jos teigimu, mokiniams grįžus iš atostogų, Prezidentūra iš naujo vertins, ar verta kreiptis dėl galimybių paso vaikams į Konstitucinį Teismą. Tai, anot jos, priklausys nuo to, kaip pavyks užtikrinti testavimo prieinamumą.

„Grįžus vaikams iš atostogų mes vertinsime, ar mokyklose vykdomas testavimas yra prieinamas ir, jei bus išlaikytos prieinamumo testavimo sąlygos, prezidentas nemato poreikio kreiptis į Konstitucinį Teismą ir stabdyti Vyriausybės nutarimo galiojimą. Jei tos sąlygos nebus išlaikytos – prezidentas svarstys kreipimąsi į Konstitucinį Teismą“, – teigė I. Segalovičienė.

Trečiadienį prezidentui Gitanui Nausėdai iniciatoriai įteikė surinktus gyventojų parašus dėl galimybių paso veikimo stabdymo. Tačiau po jų apsilankymo Prezidentūroje šalies vadovo patarėjas Ridas Jasiulionis pažymėjo, kad prezidentas pats į Konstitucinį Teismą nesikreips. Kaip informavo patarėjas, prezidentas paprašė Konstitucinio Teismo „maksimaliai greitai“ išnagrinėti dalies Seimo narių kreipimąsi dėl galimybių paso atitikimo Konstitucijai.

ELTA primena, kad po to, kai prieš Kalėdas Prezidentūroje apsilankė kelis kartus prieš galimybių pasą vaikams protestavusios „Basos mamos“, I. Segalovičienė buvo užsiminusi, kad šalies vadovas gali kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso vaikams nuo 12-os metų taikymo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų