namų tekstilė

Jautri oda? Namų tekstilę rinkitės dėmesingai

Jautri oda? Namų tekstilę rinkitės dėmesingai

Jautri kūno oda – gana dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Nemalonus perštėjimas, nepatogumas, dirginimas, akių jautrumas bei daugelis kitų simptomų tampa alergiškų žmonių kasdienybe. Tikrai ne visos medžiagos yra draugiškos jautriai odai, todėl renkantis ir siekiant patogumo savo namuose, būtina atkreipti dėmesį į audinį. Štai keletas patarimų, kurie padės pasirinkti jautriai odai tinkamą patalynę, rankšluosčius ir kitą namų tekstilę.

Ar audinys – tiesiog audinys?

Normalią odą turintys žmonės dažnai nė neatkreipia dėmesio į audinius. Jiems audinys yra tiesiog audinys ir svarbu tik tai, kad pastarasis atliktų savo funkcijas – neleistų kauptis negyvoms odos ląstelėms pataluose ir užtikrintų švarą. Vis dėlto, daugeliui alergiškų žmonių iškyla kur kas daugiau klausimų renkantis namų tekstilę, nes netinkamo audinio pasirinkimas sukelia didelį diskomfortą. Blogiausia yra tai, kad aiškios ir tikslios priežastys ne visada suvokiamos iš karto, o oda tuo metu, kol svarstome, kas jai kenkia, dar labiau dirginama. Į alergijas linkusiems žmonėms tikrai verta išbandyti hipoalerginius audinius, kurie nesukelia jokio dirginimo ar niežulio. Dažniausiai tai yra švelnios ir minkštos medžiagos, kurios tinka net ir jautriai mažylių odai. Tokie audiniai gamybos procese yra griežčiau prižiūrimi, jiems parenkamos kokybiškesnės žaliavos.

Hipoalerginiai audiniai dažniausiai gaminami iš ekologiškai auginamos medvilnės, kuri pasižymi nepaprastu švelnumu bei jaukiu prisilietimu net prie pačios jautriausios odos. Tokiomis savybėmis pasižymi prabangi Nostra Exclusive produktų linija, siuvama iš aukščiausios kokybės. Tokie gaminiai puikiai tiks tiek itin alergiškiems, tiek prabangą namuose mėgstantiems žmonėms.

Jautriai odai – natūralūs audiniai

Hipoalerginiai audiniai kartais audžiami ir iš sintetinio pluošto, tačiau daugelis jų yra natūralūs. Būtent ši savybė leidžia išvengti dirginimo, nes natūralus pluoštas yra laidus orui bei švelnus odai. Ne paslaptis, kad jautrią odą dažnai dirgina prakaitas, o puikiai sugerdami drėgmę natūralūs pluoštai apsaugo odą nuo šio veiksnio. Antra vertus, kai oda jautri, reikėtų pasisaugoti ir bakterijų bei mikrobų. Šiuo aspektu gaminiai iš natūralių audinių ir vėl laimi, nes juos galima skalbti aukštesnėje temperatūroje, kurioje mikroorganizmai žūva.

Kalbant apie namų tekstilę, itin svarbu panaikinti ir dulkių erkutes, kurios yra vienas dažniausių alerginių reakcijų sukėlėjų. Dulkių erkutės minta negyvomis odos ląstelėmis ir mūsų kūno išskyromis, todėl skalbimas aukštoje temperatūroje yra viena geriausių prevencijos priemonių. Ir prisiminkite, kad dulkių erkutės gali gyventi ne tik patalynėje – joms palankia terpe gali tapti ir kita namų tekstilė.

Rinkitės kūdikiams skirtą tekstilę

Kūdikių oda yra itin jautri, todėl jai reikia ypatingo švelnumo. Rinkdamiesi tekstilę peržvelkite, kas siūloma mažyliams ir žinosite, ką rinktis sau. Kūdikiams skirta patalynė ir kita tekstilė dažniausiai yra gaminama iš natūralių pluoštų. Jie puikiai praleidžia oro srautus ir sugeria drėgmę, tad užtikrina ramų mažylių miegą. Dažniausiai šiai tekstilei naudojama medvilnė. Tai universalus pluoštas, kuris yra itin patvarus ir lengvai prižiūrimas. Be to, medvilnė puikiai įveiks net ir daugybę skalbimų aukštoje temperatūroje, o tai itin svarbu siekiant apsisaugoti nuo mikrobų ir kitų alerginių reakcijų sukėlėjų. Jei esate alergiški dulkėms ar dulkių erkutėms, geriausias pasirinkimas yra plonas medvilnės audinys – jį lengva skalbti, skalbimo metu jis puikiai išsivalo, tad jame nelieka alergenų.

Svarbu ir tinkama priežiūra

Svarbu ne tik dėmesingai pasirinkti tekstilės gaminius jautriai odai, bet ir pasirūpinti tinkama jų priežiūra. Visų pirma, prisiminkite, kad tekstilė, kurią naudojate namuose, nėra amžina. Net ir tuomet, jei dar neblogai atrodo, gaminius reikia periodiškai pakeisti naujais. Tai vienintelis geras būdas apsisaugoti nuo dulkių erkučių, kurios yra nepastebimos, tačiau sukelia daug su odos jautrumu susijusių problemų. Taip pat saikingai ir pagal instrukciją naudokite skalbimo priemones. Rinkitės skalbiklius, skirtus jautriai odai ir jais nepiktnaudžiaukite – šiuo atveju daugiau nereiškia geriau.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų