Jaunos šeimos vėl gali gauti paramą būstui Panevėžyje

Jaunos šeimos vėl gali gauti paramą būstui Panevėžyje

Po dvejų metų pertraukos jaunos šeimos paramą pirmam būstui įsigyti gali gauti ir Panevėžio mieste.

„Džiaugiamės, kad pagaliau ir panevėžiečių jaunos šeimos galės pasinaudoti valstybės teikiama parama jų pirmam būstui įsigyti. Panevėžyje puikios sąlygos gyventi – čia patogus susisiekimas, atnaujinama infrastruktūra, neperpildyti darželiai ir mokyklos, atnaujinamos miesto viešosios erdvės, švietimo, sporto įstaigos“, – sako savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Pirmąjį būstą jaunos šeimos gali įsigyti pagal Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą. Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkst. Eur.

Į paramą gali pretenduoti šeimos, jei abu sutuoktiniai, yra ne vyresni kaip 36 metų arba motina/tėvas vieni augina vieną ar daugiau vaikų (įvaikių) ir yra ne vyresni kaip 36 metų; iki kreipimosi į Savivaldybę dėl finansinės paskatos neturi Lietuvoje ir užsienyje nuosavybės teise priklausančio būsto. Jeigu asmuo yra įgijęs jam nuosavybės teise priklausantį būstą, kurio naudingas plotas vienam asmeniui yra mažesnis nei 14 kv. m arba jis yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 proc., laikoma, kad jauna šeima gali pretenduoti į paramą būstui įsigyti; įsigyja pirmąjį būstą Lietuvos Respublikos regione, kurio teritorijoje nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė yra ne mažiau kaip 65 procentais mažesnė negu didžiausia būsto daugiabučiuose pastatuose vieno kvadratinio metro normatyvinė vertė; pagal įstatymus deklaravo turtą.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų