Jaunimo piknike – ir linksmybės, ir rimtos temos

Jaunimo piknike – ir linksmybės, ir rimtos temos

Panevėžio moksleivių ir studentų traukos vieta šeštadienį tapo Marijonų sodas.

Būrį jaunų žmonių į jį sukvietė jau septintąjį kartą organizuotas festivalis „Jaunimo piknikas’22 – Keliaujantys jaunimo metai“.

Jame vyko diskusijos, interaktyvios veiklos, prisistatė Panevėžio apskrityje veikiančios jaunimo organizacijos, o iškylą užbaigė vakaro koncertas.

Muzikos garsai ir baltos palapinės jau nuo vidudienio viliojo praeivius užsukti į senąjį Marijonų sodą.

Scenoje gitaristai tikrino aparatūrą, o už medžių pasislėpusio BMW automobilių klubo variklių gausmas visai negąsdino smagiai muilo burbuluose besitaškančių vaikų.

Ant suolo sėdinti grupelė moterų žvelgė į šį gyvą paveikslą ir linksmai šnekučiavosi.

„Atėjome pasižiūrėti. Pikniko renginiai labiau skirti jaunimui, veiklose nedalyvausime, tačiau pažiūrėsime koncertą, pabūsime gamtoje, kad tik oras nesubjurtų“, – kalbėjo Lina.

Griaustinis nedundėjo, bet triukšmo tikrai buvo.

Be gaudžiančių automobilių variklių ir meistriškai sugrotų muzikantų akordų, aidėjo Lietuvos kariuomenės parodomieji šūviai, krepšinio aikštelėje į žemę bumbsėjo kamuolys, krykštavo ant batuto šokinėjantys vaikai.

Nuo diskusijų iki žaidimų

Praeivių akis traukė grupelė įvairaus amžiaus žmonių, mėtančių raudonus ir mėlynus rutulius ir bandančių juos nuridenti kuo arčiau baltojo rutulio.

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkas Jonas Dumša pristatė „Bočia“ žaidimą. Jį gali žaisti visi nuo trejų metų. Šis universalus žaidimas pripažintas paralimpine sporto šaka. „Bočia“ paprastai žaidžiamas patalpose, bet Marijonų sode įrengta specialiai jam skirta aikštelė po atviru dangumi.

„Mes ne save, o visuomenę integravom į neįgaliųjų veiklą“, – sakė J. Dumša.

Festivalio organizatoriai kvietė ne tik išbandyti aktyvias sporto veiklas, bet ir įsigilinti į problemas, su kuriomis susiduria jauni žmonės.

Jaunimo organizacijos kvietė diskusijai „Kas, jei ne mes? Kada, jei ne dabar?“ apie jaunų žmonių praeitį, dabartį ir ateitį.

„Diskutuosime, kodėl svarbu palaikyti jaunimą. Bandysime įkvėpti jaunus žmonės, jiems parodyti, kad Panevėžyje yra galimybių“, – kalbėjo diskusijos dalyvis, „Jaunimo Europos“ komandos narys Ignas Janeliūnas.

Apie pasaulį su žmonėmis-knygomis

Pikniko dalyviai įsitraukė ir į kūrybines dirbtuves.

Jaunuoliai piešė tarp medžių įrengtoje laikinojoje grafičio sienoje, šalia ratu susėdę jaunuoliai teptukais margino baltose drobėse.

Pasak vienos iš renginio organizatorių Gabijos Jurkėnaitės, pagrindinis festivalio tikslas – suteikti galimybę jaunimui išbandyti kuo daugiau veiklų.

„Jaunas žmogus, išbandęs įvairias grafičio technikas, gali panorėti tapti grafitininku. Gal festivalyje moksleivis ar studentas sužinos, jog kiekvieną savaitę Atvirame jaunimo centre vyksta dailės terapijos užsiėmimai“, – svarstė Gabija.

Vieni jaunuoliai nedrąsiai ėjo per veiklų vietas ir dar baikščiau šypsojosi užkalbinti, kiti drąsiai naudojosi proga susipažinti ir pabendrauti.

Draugystei ir pokalbiui kvietė gyvoji biblioteka.

„Pristatome žmones iš skirtingų, stereotipais apipintų socialinių grupių: knyga migrantas, turinti nerimo sutrikimų knyga, regos ir fizinę negalią turinti knyga. Šie žmonės-knygos atsako į kylančius klausimus ir taip galime keisti dalyvių įsitikinimus“, – pasakojo gyvosios bibliotekos savanorė Alvita Butmanaitė.

Ekstremalūs įspūdžiai

Koncertų ir diskusijų erdvė iš tolo švietė geltonais balionais ir gėlėmis.

„Labai džiaugiuosi, kad Panevėžyje yra aktyvaus jaunimo, kuris ryžtasi savo jėgomis padaryti tokį renginį“, – kalbėjo floristė Toma Gužauskienė, sukūrusi gėlėmis išpuoštą arką, prie kurios noriai fotografavosi pikniko dalyviai.

Vakare parkui žavesio dar pridėjo jaunų žmonių suvaldyta ugnies stichija – Kupiškio jaunimo centre veiklą vykdančios neformalios jaunimo grupės – ugnies žonglierių „Fenix“ pasirodymas.

Tuo metu krepšininkai jau lyg svorius kilnojo laimėtas taures, organizacijų mugės savanoriai lankstė kėdes ir daiktus pakavo į dėžes. Atrodė, kad septintasis jaunimo piknikas baigiasi, bet išties šventė scenoje tik prasidėjo.

Grupės „Alter lucid“, DDL PLK ir „Raudona šviesa“ pakvietė jaunimą šokti, o ant kėdžių įsitaisę vyresnieji lingavo į muzikos ritmą.

Jaunimo pikniko akimirkas įamžino „Sekundės“ fotografas Gediminas Kartanas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų