Jaunimas rūpinasi Panevėžiu

Jaunimas rūpinasi Panevėžiu

Panevėžys gali didžiuotis jaunaisiais talentais. Trys Juozo Balčikonio gimnazijos moksleiviai dalyvavo „Barclays“ technologijų akademijos organizuotame konkurse ir pateko tarp vienuolikos geriausių komandų. Gimnazistai jau greitai pristatys išmaniąją programėlę, skirtą miesto problemoms spręsti.

Keičia miestą

Dvyliktokų Mariaus Uogelės, Augusto Aleknos ir vienuoliktoko Simono Petkevičiaus galvose idėja, kaip Panevėžį paversti patrauklesniu jo gyventojams bei svečiams, kilo dar rudenį.

„Esame panevėžiečiai, todėl pastebime tokias problemas kaip žmonių pasyvumas, nenoras įsitraukti į miesto gyvenimą. Nors Savivaldybėje ne kartą esame girdėję raginimus ką nors keisti, kurti ar siūlyti, manome, kad iki šiol nebuvo patogios sistemos tai daryti. Mobilioji programėlė galėtų būti lengvas būdas skatinti pokyčius. Kai mums į galvą šovė ši idėja, tuo metu buvo registruojama į „Barclays“ technologijų akademiją, tad nusprendėme dalyvauti“, – „Sekundei“ pasakojo A. Alekna.

Interaktyvia mobiliąja programėle jos vartotojai galės akimirksniu prisidėti prie gražesnio miesto kūrimo. Pamatę kokią nors problemą, pavyzdžiui, sulūžusį suoliuką, išdaužtą žibinto lempą, nenupjauta parko veją ar panašiai, panevėžiečiai galės visa tai nufotografuoti ir trumpai aprašyti.

Planuojama, kad prie programėles tiesioginę prieigą turės atsakingi Savivaldybės darbuotojai. Jie, sužinoję apie problemą, galės imtis atitinkamų veiksmų.

Išmanioji programėlė bus skirta ne tik tvarkai palaikyti. Naudojantis ja bus galima sužinoti apie Panevėžio kultūros įstaigas, maitinimo ir apgyvendinimo vietas, lankytinus objektus bei visą kitą turistams ir miesto svečiams aktualią informaciją. Planuojama, kad išsami šios programos versija pasirodys jau šią vasarą.

 

J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas sako, kad talentingų jaunuolių iš šalies kasmet išvyksta labai daug. (T. Šiaudinio nuotr.)

Suteiks patogumo

Kaip prisipažino idėjos iniciatoriai, svarstydami, kaip spręsti Panevėžio problemas, jie pasinaudojo kitų miestu gerąja patirtimi.

Sostinė jau senokai turi veikiančią programėlę „Vilnius tvarkosi“, tad mes norime pasinaudoti pagrindine jos funkcija. Žmonės galės ne tik pasidalyti pastebėta problema, bet ir matyti, kaip ji sprendžiama. Manome, kad tai skatins Savivaldybės atsakomybę ir gyventojų aktyvumą“, – vylėsi A. Alekna.

Kurdami programėlę gimnazistai ne tik galvojo, kaip būtų galima pagerinti gyvenimą mieste, bet ir domėjosi, kas jau padaryta. Pasak jų, Savivaldybės puslapyje jau ne vienerius metus veikia „problemų žemėlapis“, tačiau jį naudoti nėra patogu, o ir pati idėja mažai kam žinoma.

Savivaldybės puslapyje tas žemėlapis atsirado 2010-aisiais, todėl jau metas jį atnaujinti. Be to, jį naudoti nėra patogu: reikia eiti į minėtą puslapį, ilgai ieškoti. Mes norime, kad pasidalyti problemomis būtų galima ilgai negaištant“, – kalbėjo M. Uogelė.

Paklausti, ar tikėjosi sulaukti sėkmes ir būti pastebėti „Barclays“ komisijos, jaunuoliai pripažino neabejoję savimi.

Mano manymu, idėja tikrai gera ir verta būti įgyvendinta. Ji skatina pilietiškumą, yra praktiška, reikalinga ir įgyvendinama. Be to, du mentoriai yra panevėžiečiai, tad galbūt tai padėjo atrinkti būtent mus“, – mano S. Petkevičius.

Nors pasitiki savimi ir yra entuziastingi, vaikinai pripažino, kad atlikti visus darbus vieniems būtų itin sunku. Pasak jų, neįmanoma puikiai išmanyti visų sričių, todėl džiaugiasi sulaukę didelio buvusių gimnazistų palaikymo.

Talentai išvyksta

Nors šiame projekte vaikinai įgaus nemažai patirties, tik vienas jų, S. Petkevičius, savo ateitį planuoja sieti su informacinėmis technologijomis.

Jeigu liksiu Lietuvoje, planuoju studijuoti programų sistemas Kauno technologijų arba Vilniaus universitete. Tačiau labiau norėčiau išvažiuoti į užsienį, kur galėčiau mėgautis geresnėmis galimybėmis, aukštesnio lygio programomis. Galutinis mano sprendimas priklausys nuo egzaminų rezultatų“, – ateities planais dalijosi vaikinas.

A. Alekna sakė savo ateitį siejantis su politika, tačiau džiaugiasi, kad, dalyvaudamas informacinių technologijų projekte, pasisėmė nemažai žinių. Šioms mintims pritarė ir M. Uogelė.

Savo ateitį sieju su ekonomika, tačiau projektas man labai naudingas. Jis padeda išmokti dirbti grupėje, pasiskirstyti užduotis ir viską atlikti laiku“, – džiaugėsi gimnazistas.

Visi trys jaunieji Panevėžio talentai pripažino, kad norėtų studijuoti užsienyje, tačiau savo ateitį sieja tik su Lietuva.

J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas sako, kad talentingų jaunuolių iš šalies kasmet išvyksta labai daug. Beveik ketvirtadalis šių metų gimnazijos abiturientų studijas planuoja rinktis ne Lietuvoje.

Pasak įstaigos vadovo, jeigu norime, kad jie grįžtų, būtina ne tik kalbėti, bet ir ieškoti būdų, ką daryti, kad Panevėžys ir visa Lietuva būtų patrauklesni jauniems žmonėms.

Komentarai

  • Ech… Patys geriausi prisiminimai iš Balčikonio. Gimnazija, turinti savo aurą, kuri neišnyksta. Tai dabar parotuokim direktorių su Kalabybiškio mokyklos direktoriumi kokiems 5 metams.
    Offtopic: alia jau koooks modernus Sekundės puslapis… 🙂

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų