Jaunieji skulptoriai vasarą pradėjo tarptautiniame plenere Estijoje

Jaunieji skulptoriai vasarą pradėjo tarptautiniame plenere Estijoje

Prasidėjus vasarai Naujamiesčio gimnazijos kūrybinė grupė buvo pakviesta į Estiją dalyvauti medžio drožėjų plenere.

Tai jau trečiasis kvietimas į tarptautinį plenerą Saaremų salyne. Kadangi jaunieji skulptoriai skaičiuoja jau devynioliktuosius bendravimo su Rakverės amatų mokykla metus, trečiajam Muhu salos plenerui surinko tokią komandą: Tomas Savickas (I kl.), Matas Čepulis, Lukas Juozėnas (II kl.) ir mokytojas Dalius Dirsė.

Kūrybinių dirbtuvių aikštelė buvo parinkta Muhu salos pagrindiniame miestelyje Liiva, šalia bažnyčios. Senų medžių apsuptyje darbavosi tarptautinis būrys: estai, lietuviai ir vokiečiai. Stovyklos rengėjai pageidavo skulptūrų gėlių ar kitos augalijos tema. Tai vienas iš svarbesnių to krašto dekoravimo elementų. Visi dalyviai nedelsdami čiupo įrankius ir mėtė netinkamas skiedras į šalis, palikdami tik tai, kas reikalinga autoriaus sumanymui.

Keturios kūrybos dienos pralėkė kaip vėjas. Nesutrukdė nei kaitri saulė, nei uodų būriai. Spėjome ir su Muhu salos paslaptimis susipažinti: aplankėme salos muziejų, išbandėme maudynes įvairiuose paplūdimiuose, patyrėme unikalią galimybę į mažąsias saleles nueiti jūros dugnu, nes šiemet vandens lygis nukritęs labiau nei įprasta. Prisikaupėme neišdildomų įspūdžių.

Atidengus kūrinių ekspoziciją visi dalyviai ir rengėjai džiaugėsi rezultatu, dalijosi patirtimi ir vylėsi, kad tai ne paskutinis susitikimas Muhu saloje.

Komentarai

  • Auga toks gražus mūsų jaunimas, vadovaujant išmintingiems pedagogams.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų