Organizatorių nuotr.

Jaunieji Panevėžio rankininkai – Lietuvos čempionai

Su puikiu laimėjimu iš Varėnos, kur vyko Lietuvos berniukų rankinio finalo ketverto varžybos R. Jansono taurei laimėti, grįžo jaunieji panevėžiečiai. Trenerio Valdemaro Burbos auklėtiniai, rungtyniavę U-13 amžiaus grupėje, įveikė visus varžovus ir tapo šalies čempionais.

Panevėžio KKSC trylikamečiai rankininkai sėkmingai rungtyniavo pogrupio bei atkrintamosiose varžybose ir kartu su dar trimis komandomis varžėsi dėl čempionų vardų.

Varėnoje vykusiose finalo ketverto varžybose pirmaisiais panevėžiečių varžovais buvo pernykščiai čempionai – Eišiškių A. Ratkevičiaus sporto mokyklos rankininkai. Jaunieji mūsų miesto rankininkai šį kartą įrodė savo pranašumą ir įveikė varžovus keturių įvarčių skirtumu – 25:21.

Antrose rungtynėse trenerio V. Burbos auklėtiniai nepaliko vilčių Vilniaus SM „Tauras“ komandai ir įveikė ją dviženkle persvara 22:10.

Paskutiniai priešininkai kovoje dėl pirmosios vietos buvo aikštės šeimininkų komanda, kuriai panevėžiečiai reguliariajame sezone buvo pralaimėję. Labai drausmingai ir tiksliai sužaidę Panevėžio KKSC rankininkai 25:12 įveikė Varėnos komandą ir tapo Lietuvos čempionais.

Po finalinių varžybų Lietuvos rankinio federacija paskelbė simbolinį visų pozicijų  geriausių žaidėjų septintuką. Į jį pateko dešiniojo krašto žaidėjas Agnius Liobikas, linijos žaidėjas Edvinas Šakalys. Naudingiausiu čempionato žaidėjų tapo ir 100 eurų vertės prizą gavo Ąžuolas Targonskas. Rezultatyviausiai Panevėžio KKSC ekipoje žaidė Kipras Kunickas, pelnęs 23 įvarčius. Čempionų vartus patikimai vartus gynė Viljamas Liaudanskas, puikiai komandai vadovavo kapitonas Aironas Ožalinskas. Nugalėtojų kolektyve viso sezono metu sėkmingai treniravosi ir žaidė Šarūnas Jatužis, Titas Rimkevičius, Domantas Ilgauskis, Dovydas Burba, Arminas Grigaliūnas, Ridas Steponaitis,  Radvilas Adomonis, Ervinas Kaulėnas, Egidijus Mačijauskas, Jokūbas Galvanauskas, Kimas Savickas.

Panevėžio KKSC komandai pasiekti šį puikų laimėjimą padėjo ir nuoseklus pasiruošimas sezonui. Prieš naujojo sezono startą jaunieji rankininkai dalyvavo tarptautiniuose turnyruose Latvijoje, Estijoje, Čekijoje, taip pat mūsų šalyje vykusiose varžybose Eišiškėse, Molėtuose ir Panevėžyje. Komanda dėkinga savo techniniam vadovui Kęstučiui Jatužiui už fotografijas ir vaizdo įrašus viso čempionato metu, tai padėjo analizuojant savo ir varžovų žaidimą. Nugalėtojų treneris V. Burba tikisi, kad ir toliau komandos žaidėjai treniruosis taip pat noriai ir sieks naujų aukštumų.