Organizarorių nuotr.

Jaunieji Panevėžio irkluotojai skynė medalius

Tris dienas stipriausieji Lietuvos baidarių ir kanojų sportininkai varžėsi Trakuose, kur vyko Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionatas. Panevėžiui miestui atstovavo 35 jaunieji irkluotojai.

Pirmą varžybų dieną sportininkai varžėsi 500 metrų nuotolyje, antrą – dvigubai ilgesnėje distancijoje, o paskutinę – 200 metrų sprinto rungtyje. Irkluotojai varžėsi vienvietėmis, dvivietėmis bei keturvietėmis valtimis.

Net devynis apdovanojimus iš tiek pat galimų pelnė trenerės Dalios Vaičikonienės auklėtinė Gabrielė Srivkinaitė. Pernai trumpam iš sporto pasitraukusi mergina šiemet grįžo su naujomis jėgomis. Ji visuose trijuose nuotoliuose iškovojo trečiąsias vietas. Visose distancijose keturviete baidare mūsų miesto sportininkė tapo nugalėtoja kartu su panevėžiete Austėja Poškute ir dviem plungiškėmis. G. Srivkinaitė iškovojo pirmąją vietą plaukdamat 1000 m su Kotryna Glemžaite. Plaukdama dviviete baidare G. Srivkinaitė visuose nuotoliuose iškovojo prizines vietas. 500 m rungtyje panevėžietė su A. Poškute pelnė antrąją vietą (čia nugalėjo panevėžietė K. Glemžaitė su kauniete), su Austėja taip pat antros liko ir 200 m nuotolyje. 1000 m distancijoje G. Srivkinaitė su K. Glemžaite iškovojo dar vieną antrąją vietą.

Emilijus Montvila Trakuose pelnė net keturis aukso bei vieną bronzos medalį. Trenerio Vytauto Vaičikonio auklėtinis šiemet jau turi iškovojęs teisę atstovauti Lietuvai pasaulio jaunių čempionate. Emilijus keturviete baidare nugalėjo visuose trijuose nuotoliuose ir dviviete baidare 200 m distancijoje. Bronzos medalį panevėžietis pelnė plaukdamas vienviete baidare 500 m.

Dar vienas panevėžietis Heraldas Kairys dominavo 1000 m nuotolyje. Trenerio V. Vaičikonio auklėtinis nugalėjo plaukdamas vienviete baidare ir dviviete kartu su Ryčiu Sakalausku. Panevėžietis keturviete baidare kartu su R. Sakalausku, D. Račkausku ir V. Vronevskiu iškovojo antrąją vietą. 500 m nuotolyje Heraldas vienviete liko antras, dviviete su R. Sakalausku tapo nugalėtojais, o keturviete su D. Račkausku, R. Sakalausku ir V. Vronevskiu liko treti. 200 m nuotolyje Heraldas dviviete su R. Sakalausku užėmė antrąją vietą, o keturviete su R. Sakalausu, D. Račkausku ir E. Trepeku finišavo treti. Iš viso H. Kairys pelnė net 8 medalius.

Jaunimo grupėje lenktyniavęs šiuo metu stipriausias Panevėžio irkluotojas Lukas Šakalys iškovojo tris pirmąsias vietas. Trenerio V. Vaičikonio auklėtinis vienviete baidare buvo nepralenkiamas 1000 ir 200 m distancijose bei keturviete baidare greičiausiai įveikė 500 m nuotolį.

L. Šakalys jau išvyko į Vokietiją, kur keturviete baidare startuos antrame pasaulio taurės etape kartu su Lietuvos olimpiečiais. Luko šiemet laukia labai atsakingas sezonas, kadangi Lietuvos komanda kovos dėl kelialapių į olimpines žaidynes, į kurias patekti turi galimybių ir mūsų miesto irkluotojas.

Be jau minėtų sportininkų prizines vietas iškovojo daugiau panevėžiečių.

Skirtingose distancijose nugalėtojais tapo G. Rauckytė, A. Grigorjeva, A. Krasnova.

Antrąsias vietas iškovojo T. Cesevičius, Ž. Česonis, D. Liukpetris, K. Bružas, A. Krasnova, L. Čechova, Grigorjeva.

Treti liko J. Pranka, V. Vronevskis, D. Račkauskas, E. Trepekas, D. Liukpetris, K. Bružas, Ž. Česonis, E. Čepokaitė, K. Glemžaitė, G. Kuodytė, A. Poškutė, L. Samulionytė, G. Rauckytė, A. Grigorjeva.