T.Šiaudinio (nuotr.)

Jaunieji panevėžiečiai pagerbė Žemę

Jaunieji panevėžiečiai pagerbė Žemę

Tradiciškai kovo 20 dieną minimi pavasario lygiadienis bei Žemės diena nepamiršti ir Panevėžyje. Aukštaitijos sostinėje iškilmingai iškelta Žemės vėliava, o savo žiniomis apie planetos išsaugojimą dalijosi vaikai.

Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės teigimu, šiandien būtina prisiminti visas keturias stichijas: orą, žemę, vandenį ir ugnį, paskatinti žmones atsakingai žvelgti į planetos ateitį.

„Darželinukai patys parengė programėles, per jas pasakojo, kaip stengiasi dėl Žemės išsaugojimo, o mes labai džiaugiamės, kad mažieji tampa vis rūpestingesni ir geresni. Net  juokaujame: jeigu augdami vaikai nepasikeis,  ateityje mūsų Žemė bus labai švari ir ekologiška. Nauja karta suvokia, kad saugoti planetą labai svarbu. O gražiausia tai, jog mažas vaikas išdrįsta saugusiajam pasakyti, kad šis pakeltų šiukšlę, neterštų gamtos“, – „Sekundei“ sakė S. Myškinienė.

Žemės diena minima jau 8-ąjį kartą, tačiau tradicija gerokai senesnė. Jungtinių Tautų Organizacija šią dieną oficialiai įteisino 1971 metais, o Lietuva tik atkūrusi nepriklausomybę gavo Žemės vėliavos autoriaus Džono Makonelio kreipimąsi, kviečiantį prisidėti prie Žemės globėjų.

1992 metais Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas Pasaulinę Žemės dieną paskelbė atmintina diena. Per ją pasaulio gyventojai skatinami atsižvelgti į planetos problemas ir išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį ir gyvąją gamtą.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų