Jauna panevėžietė dalinasi savanorystės patirtimi.

Jauna panevėžietė dalinasi savanorystės patirtimi.

Savanorystė neapsimoka? Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ – PAS bei Jaunimo savanoriška tarnyba norėtų pakeisti šią nuomonę, todėl kabina Emiliją Vėtaitę – jauną aktyvią panevėžietę, kuri dalijasi savo savanorystės patirtimi.

Susipažinkime, kas yra Emilija ir ką ji veikia?

Esu 17 metų moksleivė Emilija Vėtaitė. Mėgstu aktyvų laisvalaikį: man patinka keliauti, patirti naujus įspūdžius, taip pat mėgstu leisti laiką draugų apsuptyje bei planuoti įvairias veiklas. Esu darbšti, atsakinga ir draugiška mergina, ateityje norėčiau studijuoti psichologiją, todėl savanoriška veikla, kuria užsiimu šiuo metu, man yra puiki patirtis siekiant šios specialybės.

Kokiomis veiklomis užsiimi šiuo metu?

Šiuo metu mokausi Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijoje. Mokykloje prisidedu prie 12-okų švenčių ir renginių organizavimo, laisvalaikiu savanoriauju VšĮ „Septynios akimirkos“ ir užsiimu sportine veikla.

Kaip atrodo tavo diena?

Mano diena atrodo įprastai. Didžiąją dienos dalį skiriu mokslams, namų darbų ruošai, tačiau neapleidžiu ir kitų veiklų – savanorystės, sporto, laiko leidimo su draugais.

Kur prasidėjo tavo savanorystės kelias?

Mano savanorystės kelias prasidėjo, kai susidomėjau karjeros specialistės ir JGI koordinatorės Ievos Grigaitės pasiūlymu padėti savanoriaujant vasaros vaikų stovykloje Ėriškiuose.

Kokia yra tavo geriausia išmokta pamoka savanoriaujant?

Geriausia išmokta pamoka savanoriaujant yra ta, kad niekad nereikia bijot išsakyti savo nuomonės ir taip pat nebijot naujų, netikėtų pokyčių, kurie yra puiki patirtis asmenybės tobulėjimui.

Kas skatina savanoriauti ir likti motyvuotai?

Savanoriauti ir likti motyvuotai mane skatina noras padėti žmonėms, jiems suteikti laimės ir džiaugsmo, taip pat savanoriaudama aš imu labiau pažinti save, suprasti, kas man patinka ir nepatinka, tai leidžia lengviau apsispręsti dėl karjeros siekimo.

Kaip gyvenime pravertė tai, ko išmokai per savanorystę?

Tai, ko jau išmokau savanoriaudama, gebu pritaikyti bendraudama su draugais, planuodama įvairias mokyklines veiklas ir ne tik.

Kaip pasirinkai savanorystės kryptį?

Savanorystės kryptį pasirinkau norėdama gauti ir duoti naudos kitiems žmonėms, labiau pažinti ne tik save, bet ir susipažinti su savanoriškom veiklom, kurios padeda apsispręsti dėl būsimos karjeros.

Kokia yra tavo mėgstamiausia veikla?

Mano mėgstamiausia veikla yra aktyvus, įdomus ir turiningas laisvalaikio leidimas.

Ką patartum jaunam žmogui, norinčiam savanoriauti, bet nežinančiam, kaip pradėti?

Jaunam žmogui, norinčiam pradėti savanoriauti, patarčiau pasiieškoti kuo daugiau informacijos internete, galbūt nuvykti į pačią savanorystės įstaigą ir pasikonsultuoti su jos darbuotojais. Svarbiausia yra nebijoti klausti ir aktyviai domėtis dominančia veikla. O nauji iššūkiai, kurie laukia tavęs savanoriaujant, yra įdomūs, įtraukiantys ir prasmingi. Pirmas žingsnis visada yra pats sunkiausias, tačiau vėliau tai tampa malonia veikla, iš kurios gauni daug naudingos patirties.

Ačiū Emilijai už pokalbį. O jei ir jūs norite sužinoti, o gal net ir išbandyti savanorystės galimybes, norime priminti, kad jau galite registruotis į JST programos 2023 m. I pusmečio vietas!

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu galite ne tik tobulinti savo įgūdžius, bet ir gauti 0,25 stojamojo balo stodami į pirmosios pakopos studijas.

Registracijos anketą rasite čia – https://jst.jrd.lt/newCandidate .

Plačiau apie JST programą skaitykite čia – https://jrd.lt/savanoryste/jst .

Iškilus klausimams galite kreiptis į JST programos vadovę Sandrą Gaučiūtę (sandra.gauciute@jrd.lt, tel 8 633 21906).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų