Panevėžyje pirmą kartą vieną dieną visi keleiviai miesto viešuoju transportu bus vežami nemokamai. P. ŽIDONIO nuotr.

Jau netrukus: autobusai veš nemokamai

Jau netrukus: autobusai veš nemokamai

Panevėžyje vieną dieną per metus absoliučiai visi keleiviai miesto viešuoju transportu galės važiuoti be bilieto.

Tokia naujove šįmet mieste bus paminėta Tarptautinė diena be automobilio rugsėjo 22-ąją.

Tai bus pirmas kartas, kai nemokamai keleiviai bus vežami visais maršrutais. Iki šiol tokios akcijos vykdytos tik vežantiesiems tam tikromis kryptimis – per Vėlines į kapines ar po švenčių į kai kurias gatves.

Savivaldybei pavaldžios įmonės Panevėžio autobusų parko vadovas Arnoldas Gražys abejoja, kad  tądien panevėžiečiai masiškai iš automobilių persėstų į nemokamai vežančius autobusus.

„Gali būti daugiau keleivių, bet nemanau, kad gerokai. Panevėžyje viešojo transporto bilietų kainos nėra atbaidančios, iš didžiųjų šalies miestų mūsų paslauga ir taip pigiausia“, – svarsto A. Gražys.

„Nereikia kurti iliuzijų, kad būsime pasiekę 2019-ųjų rugsėjo lygį, bet tikimės, kad šis mėnuo pagal keleivių skaičių bus tikrai geresnis už pernykštį.“

A. Gražys

Už be bilietų vežtus keleivius Autobusų parkui atlygins miesto Savivaldybė iš biudžeto.

Dėl pandemijos pastaraisiais metais štilį išgyvenę vežėjai, pasak A. Gražio, jau pajuto atsigavimo ženklus. Anot jo, nors keleivių srautas nesugrįžęs į priešpandeminį lygį, tačiau matyti prasidėjus rudeniui gerokai išaugę nuolatinių bilietų pardavimai.

„Išvadas galėsime daryti pasibaigus rugsėjui. Nereikia kurti iliuzijų, kad būsime pasiekę 2019-ųjų rugsėjo lygį, bet tikimės, kad šis mėnuo pagal keleivių skaičių bus tikrai geresnis už pernykštį. Pandemija, nuotoliniai mokslai ir darbas įpratino žmones mažiau judėti. Ta tendencija matoma ne tik Panevėžyje, tą patį kalba ir kitų miestų vežėjai“, – mano įmonės vadovas.

Anot jo, daliai žmonių persiorientavus dirbti iš namų, dar daugiau keleivių sudarys lengvatomis besinaudojantieji – pensininkai, moksleiviai.

Panevėžio autobusų parko duomenimis, šių metų rugpjūtį miesto autobusais pervežta 451 tūkst. keleivių, pernai tuo pačiu metu – 346 tūkst., o priešpandeminiais 2019-aisiais miesto viešasis transportas pervežė 488 tūkst. klientų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų