Jau greitai paaiškės, kurį lietuvišką restoraną įvertino „Michelin“  

Jau greitai paaiškės, kurį lietuvišką restoraną įvertino „Michelin“  

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis praneša, kad jau birželio mėnesį bus paskelbta, kuris restoranas Lietuvoje bus įvertintas „Michelin“.

Anot jo, tai turėtų prisidėti prie jau matomo šalies turizmo sektoriaus atsigavimo.

„Kelių savaičių bėgyje, birželio 13 d. turėsime „Michelin“ paskelbimą Lietuvoje ir tai yra didelis žingsnis Lietuvai. Tikėtina, kad tai atneš 3–4 mln. eurų pajamų sektoriui per metus“, – ketvirtadienį, Kaune vykstančios Europos kelionių komisijos (EKK) visuotinio susirinkimo metu teigė K. Žemaitis.

Ministras paminėjo, kad jau 2023 m. turizmo kelionių paslaugų eksportas viršijo 2019 m. rezultatus, net atsižvelgus į infliaciją.

„Labai svarbu akcentuoti finansinę turizmo įtaką Lietuvos ekonomikai. Pagal atneštus pinigus Lietuvos ekonomikai, turizmo sektorius pralenkė priešpandeminius skaičius. 2019 m. turizmo kelionių paslaugų eksportas siekė 1,3 mlrd. eurų, o  2023 m. siekia 1,7 mlrd. eurų“, – aiškino jis.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė praeitų metų pabaigoje sakė, jog Lietuvoje 2024 m. turėtų atsirasti pirmasis restoranas su „Michelin“ įvertinimu. Jos teigimu, tokio restorano atsiradimas paskatintų atvykstančiųjų turistų srautus grįžti į priešpandeminį lygį.

„Michelin“ gidas, tai – prestižinis geriausius pasaulio restoranus įvertinantis leidinys, nuo 1900 m. leidžiamas Prancūzijoje.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų