Povilas Urbšys leido sau Tarybos posėdyje makabriškai pajuokauti paprašydamas leidimo nusišalinti dėl klausimo, susijusio su „Grauduva“, mat jo artimieji dėl jo paties gali turėti santykių su šia įstaiga. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Jau antras teismas pripažino P. Urbšį apšmeižus verslininką

Jau antras teismas pripažino P. Urbšį apšmeižus verslininką

Panevėžio Tarybos nariui, buvusiam seimūnui Povilui Urbšiui tenka susitaikyti, kad jau antras teismas jį pastato prie gėdos stulpo – pripažino prikalbėjus netiesos apie verslininką Alvydą Bieliauską.

Panevėžio apygardos teismas antradienį atmetė P. Urbšio apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos – Panevėžio apylinkės teismo – sprendimą nepakeistą.

Panevėžio apylinkės teismas dar gruodžio vidurį pripažino P. Urbšį apšmeižus verslininką, krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentą A. Bieliauską.

Teks paneigti

P. Urbšys, žiniasklaidai teigęs, jog „Jo (A. Bieliausko – aut. past.) kišenėje sėdi Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai, todėl visai nenuostabu, jog galėjo vykti tam tikri sandėriai“. Dabar jau du teismai konstatavo, kad šiais žodžiais buvęs seimūnas paskleidė tikrovės neatitinkančius duomenis apie A. Bieliauską ir taip pažeidė jo garbę ir orumą.

Politikas įpareigotas savo sąskaita ir pastangomis trijuose interneto portaluose, tarp jų ir savo paties tinklaraštyje, paneigti paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją apie verslininką.

Paneigime buvęs seimūnas, o dabar Panevėžio miesto Tarybos narys privalės nurodyti: „Aš, Povilas Urbšys, pateikiau tikrovės neatitinkančią informaciją apie A. Bieliauską. Informuoju, kad mano pasisakymas apie tai, kad A. Bieliausko kišenėje sėdi Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai ir todėl galėjo vykti tam tikri sandėriai, yra jokiais objektyviais ir neginčijamais įrodymais neparemtas teiginys.“

Negana to, P. Urbšiui teks padengti ir 1304,10 Eur verslininko bylinėjimosi išlaidų.

Tokiu sprendimu pasipiktinęs politikas Panevėžio apylinkės teismą kaltino šališkumu.

„Apylinkės teismo kai kurių teisėjų palankumas A. Bieliauskui jau nebestebina“, – „Sekundei“ komentavo buvęs seimūnas.

Rankų nenuleidžia

Dabar jau antram teismui įvertinus, kad P. Urbšio pasisakymas apie A. Bieliauska yra melas, toks sprendimas įsigalioja nuo pat jo paskelbimo. Visgi politikas Panevėžio apygardos teismo verdiktą dar gali per tris mėnesius skųsti kasacine tvarka.

P. Urbšys rankų nuleisti nenusiteikęs.

„Be abejo, kad skųsiu. Reikia išnaudoti visas galimybes, jog niekam nekiltų abejonių“, – teigia politikas.

Anot jo, pokyčiai Verslo taryboje Panevėžio miesto savivaldybėje, tai, kad vienoje byloje  įtarimai korupciniais nusikaltimais pareikšti A. Bieliauskui ir miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, kratos Prekybos, pramonės ir amatų rūmuose tik dar labiau sustiprina jo įtarimus. Kita vertus, jis nesuprantantis, ką tokio įžeidaus pasakęs.

„Nežinau, ar pasakymas, kad sėdi kišenėje yra įžeidus. Tiek aš, tiek A. Bieliauskas esame vieši asmenys, o viešiems asmenims yra palikta didesnė diskrecija reikšti nuomonę vienas apie kitą. Kaip Seimo narys turėjau tą pareigą padaryti. Pažiūrėsime, koks bus galutinis sprendimas“, – sakė P. Urbšys.

Komentarai

 • tai povilai gali parekauti kad ir teismai sedi verslininko kiseneja, ar rusai puola)))

 • Į realų pasaulį, kur galioja atsakomybė. Už žodžius, veiksmus ir netgi pasekmes. Čia, brolyti, ne seime pliurpalus gainioti. Su tuo ir sveikinu.

  • Atsakyti
 • Menkysta. Bet nori būti didis,,, Liūdna

 • Tai ar „apšmeižė“ (BK) ar „prikalbėjo netiesos“ (subjektyvi nuomonė) ??
  Ar jaučiat skirtumą, žurnalistai…

  • Atsakyti
 • Kratos vyko ir judėjimo „Kartu“ būstinėje, STT apklaustas tuometinis seimo narys P.Urbšys, o rsi taip pat sustiprina įtarimus dėl ų veiklos skaidrumo. Ir įdomu nuo kada ir kokiu įstatymu vadovaujantis A.Bieliauskas yra viešas asmuo. Smirdi dar viena byla.

  • Atsakyti
 • Kada pagaliau šitie šmeižikai atsakys ne vien atsiprašymais, bet rimtomis sankcijomis, kad daugiau nekiltų noras!!!

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų