Į Japoniją išlydėtas ir nušalintasis meras

Į Japoniją išlydėtas ir nušalintasis meras

 

Dėl prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo tarnyba nuo pareigų dar birželio mėnesį nušalintas Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas šiuo metu vieši Japonijoje. Nors jam buvo skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš šalies, likus vos dviem dienoms iki suplanuotos kelionės R. M. Račkauskas kreipėsi į prokurorus, kad šie palaimintų jo vizitą į Tekančios Saulės šalį.

Kartu su nušalintuoju meru į Japonijos Tojohašio miestą išvyko ir vicemeras Aleksas Varna, Tarybos narys Daumantas Simėnas bei vertėja. Visa ši kelionė iš mokesčių mokėtojų lėšų atsiėjo per 6 tūkst. eurų. Teigiama, kad delegacija iš Panevėžio ne tik dalyvaus Tojohašio miesto gimtadienio šventėje, bet ir aptars bendradarbiavimo galimybes robotikos, ekonomikos, švietimo, kultūros srityse.

Nors į kelionę R. M. Račkauskas leidosi kaip miesto Tarybos narys, opozicija šią kelionę vadina akiplėšiškumu. Jų nuomone, kol įtarimai nepanaikinti, R. M. Račkauskas turėtų susilaikyti nuo panašių išvykų ir vizitų.

Tačiau patys valdininkai atvėrė visus kelius jam išvykti į Japoniją. Kaip teigė vicemeras, laikinai mero pareigas einantis Petras Luomanas, kelionė į Japoniją jau buvo planuojama nuo birželio mėnesio, kai vicemeras A. Varna sulaukė oficialaus japonų kvietimo. Tiesa, jis pats nei apie kelionę, nei jos tikslus bei kas vyks nežinojo iki pat paskutinio Tarybos posėdžio, kai rotacijos būdu buvo paskirtas laikinuoju meru. Pagal reglamentą meras pats, be Tarybos pritarimo, gali nuspręsti, kas ir kur vyksta į komandiruotes.

„Kvietimo sulaukė vicemeras A. Varna, tad pats asmeniškai nieko nežinojau nei apie šį vizitą, nei kas į jį vyks. Per paskutinį Tarybos posėdį potvarkį dėl komandiruotės pasirašė tuo metu laikinai mero pareigas ėjęs A. Varna“, – aiškino P. Luomanas.

Tiesa, P. Luomanui teko pasirašyti ant potvarkio, kai paskutinę minutę buvo pakeista vizito data. Vicemeras teisinosi, kad atšaukti kelionės jis negalėjęs. Juk jau buvo viskas iki smulkmenų suderinta su ambasada, nupirkti lėktuvo bilietai.

„Kelionė jau buvo suplanuota, man tik reikėjo pasirašyti ant potvarkio dėl datos pakeitimo. Kažkaip būtų nekorektiška to nepadaryti. Be to, juk Panevėžys turi ambicijų tapti robotikos centru, tad tai svarbu dėl tolesnių miesto perspektyvų. Žinoma, ar ši kelionė bus tik dėl akiračio plėtimo, ar ateityje duos grąžos, parodys tik laikas“, – sakė P. Luomanas.

Skaičiai

Nuo metų pradžios iki šios dienos miesto Tarybos nariai komandiruotėms jau išleido 13 tūkst. 146 eurus, iš kurių beveik 7 tūkst. eurų sudaro dienpinigiai.

Iš viso šiemet buvo suorganizuota 15 komandiruočių į įvairias pasaulio šalis, tačiau daugiausia buvo išvykų į Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos miestus partnerius.

Daugiausia – net aštuonis kartus į komandiruotes vyko meras ar vicemerai.

Komentarai

  • šaunu, kad miestas turi tokį merą, be jo grybaujama, kur girdėta, kad eglei skirs virš 100 gabalų.

    • Pikta skaityti tokius vėjiškus komentarus dėl sumos kalėdinei puošybai. Kai ateina gražiausios eglės rinkimai, ničniekas apie pinigus nekalba, tik kiauksi, oi kokia Vilniaus, o kokia Kauno eglė! Tai ko dabar kniaukiat? Ir racionaliai mąstant tas 149 tūkst. eurų kaledinei puošybai (ne vienos eglės) yra visiškai normali suma. Ar jums geriau, kad vėl būtų pastatyta kažkokia apkandžiota (bet pigi!) eglė kaip prieš kažkiek metų, ar vis dėlto norim tikros kalėdinės pasakos Panevėžyje?

  • O siaube, dar jis drista vazineti po Japonijas uz musu pinigus ? Pasaulio pabaiga…

  • Tai pasityčiojimas iš miesto žmonių, nušalintas ir dar naudoja miesto pinigus.

  • Man meras niekada npatiks nes ir as niekam nepainku….

  • ir kas vėl kaltas Urbšys…ar netyčia atras kitas priežastis….siaubas ir gėda Panevėžiui, kaip nuostabu kad išsiskyrė Račkausko ir Urbšio keliai nesvarbu kokiomis aplinkybėmis….

  • klynus persisvieskit.patys rasot-nusalintas.Niekur to zodzio paaiskinimuose neradau,kad zodis nusalintas reikstu tikrai pavoges,atemes,uzmuses…………………………………………………………nebent ceceniskai

  • Jeigu taip Amerikoj, ar Anglijoj į lėktuvą būt atėje pareigūnai, uždėje antrankius su kaltinimu, tu pažeidei valstybės įstatymus ir likusį laiką prabūsi kalūzei.Pas mus nėra teisingumo, kas ką nori, tą daro.Gal geriau kokį pensininką pašokdinsim, jam atimsim pensiją ,jį nubausim.O čia meras neklauso, na ir kas??Atsakymas, kodėl masiškai iš Lietuvos išvažiuoja žmonės, nes niekur nėra teisingumo.

  • padėkokit urbšiui, tam visų galų zinovui uz sukurtą šaršalą,juk čia konservai su rasa verda košę

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų