Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

J. Šiugždinienė: leidėjai peržiūrės visų vadovėlių turinį

J. Šiugždinienė: leidėjai peržiūrės visų vadovėlių turinį

Kilus skandalui dėl vieno iš rusų kalbos vadovėlio, kuriame karą Ukrainoje pradėjusi Rusija pateikiama kaip didinga šalis, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad vadovėlius leidžiančios leidyklos per dvi savaites turės peržiūrėti visų savo leidžiamų vadovėlių turinį.

„Su edukacinių leidyklų leidėjais aptarėme situaciją, sutarėme labai konkrečiai, kad leidėjai per dvi savaites peržiūrės visus savo leidžiamus vadovėlius, peržiūrės, kad nebūtų tokių situacijų, kokią mes turime su rusų kalbos vadovėliu.

Rusų kalbos vadovėlis yra išimtas iš apyvartos, jis išimtas ir iš visų sistemų. Taip pat išsiųstas raštas mokykloms, jog šiuo vadovėliu naudotis toliau negalima, jis taip pat bus išimtas iš archyvų ir leidėjai persižiūrės savo vadovėlius“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė informuoja, kad Švietimo ministerija savo ruožtu atliks visų rusų kalbos vadovėlių vertinimą,
„Taip pat atliksime kalbų ugdymo teminę peržiūrą mokyklose, kaip tai vyksta, kad matytume visą paveikslą. Ir tikiu, kad ta situacija, kokią mes turėjome šiomis dienomis, niekada nepasikartos“, – sakė ji.

Ministrės teigimu, skandalas kilo dėl vadovėlio „V dobryi put“ („Gero kelio“ – ELTA) turinio.

„Vadovėlyje yra vietos, kurios šlovina Rusiją, kurios šiame brutalaus karo kontekste yra tikrai nepriimtinos. Tų vietų yra nemažai, taigi vadovėlis yra išimtas iš apyvartos“, – atkreipė dėmesį ministrė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų