Įžūlūs telefoniniai sukčiai sulaukė atpildo

Įžūlūs telefoniniai sukčiai sulaukė atpildo

Iš patiklių, melu apie ištikusias nelaimes patikėjusių, išsigandusių senyvų žmonių ir net vaikų pinigus siurbę panevėžiečiai sukčiai sulaukė atpildo. Iš aštuonių žmonių išviliojusiems daugiau nei 8 tūkst. eurų ne vieną kartą teistiems nusikaltėliams teismas skyrė laisvės atėmimo, arešto bausmes. Telefoninių sukčių nusikaltimų braižas rodo, kad jiems nebuvo jokių tabu.

Mulkino be skrupulų

Bylos duomenimis, trys Kybartų pataisos namuose bausmę atliekantys panevėžiečiai dar 2017 metų pavasarį užsiėmė telefoniniais sukčiavimais. Jų bendrai dirbo „kojomis“ – iš išsigandusių žmonių važiuodavo paimti pinigų.

Nusikaltimai buvo daromi Panevėžio mieste ir rajone bei kaimyniniuose Pasvalio, Anykščių rajonuose. Sukčių aukomis tapo senyvo amžiaus žmonės ir net vaikai. Iš jų nusikaltėliai išviliodavo nuo 410 iki 1820 eurų.

Visi šeši pripažinti kaltais, jiems priteista atlyginti padarytą žalą, konfiskuoti nusikaltimų įrankiai – mobilieji telefonai.

Pasinaudojo mažamete

Viena iš nukentėjusiųjų teisme pasakojo žiemą per mokinių atostogas lankiusi mamą ligoninėje, o vakarop grįžusią į namus ją pasitikusi dukra apsikabino ir paklausė, ar dar turintys pinigų.

Išsigandusi mergaitė papasakojo, kad į namų laidinį telefoną skambino kažkokia moteris ir pasakiusi, jog mama automobiliu partrenkė ir sužalojo kažkokią moterį, tad skubiai reikia pinigų vaistams, klausinėjo, ar jie namie neturi kompiuterio, prašė paieškoti pinigų, reikalavo nedėti ragelio. Mergaitei buvo liepta surinkti visus pinigus, aukso papuošalus, sudėti į maišelį, nurodė, kad atvyks taksi ir reikės viską paduoti atvažiavusiam žmogui. Šis maišelį esą nuvešiantis į vieną barą Panevėžyje ir perduos ten laukiančiam žmogui. Mažametė prašymams pakluso, į maišelį surinko apie 800 eurų, 10 g auksinę grandinėlę, du žiedus, auskarus, sidabrinę grandinėlę ir perdavė atvykusiam taksistui. Šis nieko neklausinėjęs maišelį pasiėmė pro praviras duris.

Tokią istoriją išgirdusi panevėžietė skubiai kreipėsi į policiją.

Patikėjo sūnaus nelaime

Kitai savo aukai, gyvenančiai Pasvalio rajone, sukčiai paskambino taip pat į namų laidinį telefoną. Paskambinęs vyriškis prisistatė Vokietijos ambasadoriumi, pranešė, kad jos Vokietijoje gyvenantis sūnus krisdamas sužalojo mergaitę ir jai gydyti reikalingi pinigai.

Išsigandusiai moteriai pasiguodus teturint 1000 eurų, šis sutiko ir su tokia suma, nurodė sužymėti jų numerius, pasakė, kad tuoj atvažiuos kažkoks asmuo ir reikės jam paduoti pinigus. Moteriai net nešovė į galvą paskambinti pačiam sūnui. Ji patikėjo sukurpta istorija, kad jos vaikas yra susižalojęs, jam praskelta lūpa ir negali kalbėti. Atėjusiam asmeniui mama atidavė namuose laikytus 50 eurų kupiūromis sukauptus 1000 eurų. Jau vėliau duodama parodymus pareigūnams ji prisiminė, jog atėjusysis dvokė alkoholiu. Tik tada, kai asmuo, pasiėmęs pinigus, išėjo, ji suprato buvusi apgauta.

Pinigų ėjo net į bankomatą

Taip pat į laidinį telefoną namuose skambučio sulaukusiai panevėžietei sukčius papasakojo istoriją, kad skambina iš ligoninės. Jis kalbėjo, jog panevėžietės sūnus krisdamas nuo laiptų sužalojo mergaitę. Neva pats tik susilaužė ranką, tačiau vaikui skilusi kaukolė. Sukčius pasakojo, kad sūnui dabar dedamas gipsas, o prie mergaitės yra motina. Panevėžietė prisiminė, kad kalbantis ragelyje girdėjusi lyg ir kūkčiojant moterį. Panevėžietė paprašė leisti pasikalbėti su sūnumi ir sukčius sutiko, tik paragino perskambinti kitu numeriu. Juo atsiliepęs asmuo moteriai patvirtino, kad sužalota mergaitė ruošiama operacijai ir reikalingi pinigai. Patikėjusiajai nelaime sukčius liepė 900 eurų perduoti atsiųstam vyrui.

Tokios sumos panevėžietė namuose neturėjo, tad nuėjo jų paimti iš bankomato. Netrukus atvyko jaunuolis, neva sužalotos mergaitės brolis. Nuo jo taip pat dvokė svaigalais. Jam išėjus su pinigais, panevėžietė susiprato, kad kažkas ne taip. Paskambinusi sūnui suprato buvusi apgauta ir kreipėsi į policiją.

Prisistatė gydytoju

Kita auka, pasvalietė, pareigūnams pasakojo, kad vieną vakarą, apie 19.30 val., į laidinį telefoną paskambinęs vyras prisistatė Šiaulių respublikinės ligoninės chirurgu Dambrausku. Jis patikino, kad moters sesuo ir pati susižalojo, ir sužalojo 12 metų mergaitei galvą. Aiškino, kad sesuo susilaužė ranką, prasikirto lūpą, yra sugipsuota ir dėl suleistų vaistų miega, o mergaitei gydyti skubiai reikia 9000 eurų. Neva juos reikėtų įnešti į ligoninės kasą, klausė, ar ir ji negalėtų prisidėti prie gydymo. Kai pasvalietė nurodė turinti 1000 eurų, sukčiui užteko ir tiek – į voką sudėtus pinigus liepė atiduoti pas ją atvažiuosiančiam neva sužalotos mergaitės broliui.

Tik tuomet, kai šis su pinigais išėjo, pasvalietė sumanė paskambinti sūnui. Tada moteris suprato patekusi ant sukčių kabliuko.

Recidyvistų kompanija

Panašiomis istorijomis šeši sukčiai aplink pirštą apvyniojo iš viso keturis asmenis.

Iš šešių nusikaltimus dariusių panevėžiečių net penki recidyvistai, teisti nuo 4 iki 10 kartų, jiems skirtos laisvės atėjimo bausmės nuo 1,5 metų iki 4 metų 3 mėn., o vieną nesunkią nusikalstamą veiką padariusiai moteriai – 50 parų arešto. Dviem iš jų, atliekantiems bausmes pataisos namuose, galutinės bausmės, subendrintos su ankstesniais nuosprendžiais, pailgėjo iki daugiau nei 7 ir 9 metų.

Vienam, nuteistam pirmą kartą, dvejų metų laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams. Jis įpareigotas pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos savivaldybės ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Dar vienas kaltinamasis, kuriam dėl ligos byla išskirta į atskirą, bausmės sulauks, kai pasveiks.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos apeliacine tvarka skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Komentarai

  • O is kur pas kalinius Kybartuose telefonai?

  • Aš vis gaunu žinutes iš SWED , SEW bankų, kad eičiau į internetą ir atsakyčiau neva į siunčiamą anketą. Nagli banditėliai. Siuntėjo telefono nėra. Rašo tik SEW bankas ir viskas ir reikalavimo tekstas.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų