(T. Šiaudinio nuotr.)

Įžūlumu provokavo ir Panevėžio teismą

Įžūlumu provokavo ir Panevėžio teismą

Šiaulių apygardos teismo pirmininką ir teisėjus terorizavę du Alytaus pataisos namų kaliniai savo įpročių nepakeitė ir Panevėžio apygardos teisme. Čia pradėjus nagrinėti bylą dėl grasinamų laiškų, nepagarbą vyrai rodė ir Panevėžio teisėjui.

28-erių Joniškio gyventojas Edgaras Jankūnas ir penkeriais metais jaunesnis klaipėdietis Algirdas Karčiauskas į Panevėžio apygardos teismą trečiadienio rytą atvežti iš Alytaus pataisos namų, kur dabar atlieka bausmes.

E. Jankūnas už plėšimus ir vagystes jau teistas dešimt kartų ir jam kalėti skirta beveik penkerius metus. A. Karčiausko praeitis dar spalvingesnė – jis teistas jau 23 kartus ir įkalinimo įstaigose turės praleisti daugiau nei 14 metų.

Būdami įkalinti jaunuoliai praėjusiais metais parašė du laiškus Šiaulių apygardos teismo pirmininkui, teisėjams ir kitiems darbuotojams – juos terorizavo, grasino subadyti, sunkiai sutrikdyti sveikatą, žiauriai nužudyti.

Laiškų autoriai reikalavo perduoti į pataisos namus E. Jankūnui 5 tūkst. eurų, A. Karčiauskui 3 tūkst. eurų. Savo laiškuose kaltinamieji taip pat pranešė, kad po savaitės teismo posėdžių salėje bus pripilta gyvsidabrio, o pastatas bus užminuotas, vėliau gyvsidabrio esą atsiras ir teismo pirmininko kabinete.

Laidė replikas

Dėl šių nusikalstamų veikų byla nagrinėti perduota Panevėžio apygardos teismui. Bylą nagrinėjantis teisėjas Algirdas Gaputis jau pirmajame posėdyje galėjo įsitikinti, kad kaltinamiesiems įžūlumo tikrai netrūksta. Nors nuo žiniasklaidos teisiamieji dengėsi veidus, tačiau pradėjus posėdį laidė replikas ir nepasitenkinimą reiškiančias užuominas.

A. Karčiauskas priekaištavo, kad sutrukdė jam įsigilinti į kaltinamąjį aktą. O vėliau piktinosi, kad procesas nuo pirmos dienos vilkinamas ir jam esą kas kartą reikės važinėti per tris įkalinimo įstaigas, kol pasieks Panevėžį.

E. Jankevičius teisėjui pasiūlė bylos nagrinėjimą nukelti bent trims mėnesiams – tik šiaip sau.

„Jūs iš viso nieko nemanote“, – teisėjo žodžius garsiai apibendrino kalinys.

Vienu metu jis nusprendė pateikti papildomą prašymą teismui. Tačiau paragintas jį pagarsinti, demonstratyviai suplėšė prašymą ir atsisakė komentuoti.

Per visą posėdį abu kaltinamieji susižvalgydavo ir aptardavo dalyvių pasisakymus.

Paaiškinęs, kad teismas nėra pageidavimų koncertas ir nuteistieji patys dėl visko kalti, teisėjas A. Gaputis atidėjo bylos nagrinėjimą iki balandžio 24 dienos.

Šis sprendimas motyvuotas tuo, kad kaltinamasis aktas dėl nusikalstamų veikų surašytas klaidingai, nesilaikant būtinų reikalavimų. O be to, jį pakeisti teismo metu nusprendė ir bylos prokuroras Vytautas Sabaliauskas.

Nukentėjusiu paskelbto Šiaulių apygardos teismo atstovai į posėdį Panevėžyje neatvyko.

Galerija

 

Komentarai

  • O kas jiems, juk nuteistiesiems suteiktos šiuo metu visos teisės…Tai ir leidžia sau buduliai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų