Izoliacijos viražai gąsdina tėvus

Izoliacijos viražai gąsdina tėvus

Dėl koronaviruso grėsmės įvestos taisyklės visuomenei, regis, darosi vis mažiau suprantamos. COVID-19 užsikrėtusio mokinio klasę mokytis nuotoliniu būdu namo išsiuntusi Panevėžio „Vilties“ progimnazija ne juokais išgąsdino ir papiktino paralelių klasių tėvus. Mat ir jų atžalos matematikos bei lietuvių kalbos pamokas pagal šioje mokykloje taikomą diferencijuotą ugdymo programą lankė kartu su ligoniuku.

Mokyklos vadovė teisinasi, esą pamokose kartu sėdintys skirtingų klasių mokiniai mokosi nenusiimdami kaukių, todėl dėl užkrato baimintis nereikia.

Po penktadienio žinios apie Panevėžyje patvirtintą pirmą koronaviruso atvejį mokiniui, mokykla nurodė iki rugsėjo 23 dienos izoliuotis tik vienai klasei – tai, kurioje mokosi susirgęs vaikas.

Tokia apsaugos priemonė paralelių klasių tėvams pasirodė visiškai neatsakinga.

„Izoliuotis nurodyta tik tos vienos klasės, kurioje mokosi susirgęs berniukas, moksleiviams. Bet jis į bendras lietuvių kalbos, matematikos pamokas ėjo ir su paralelių klasių vaikais. Kodėl šių izoliuoti nereikia?“ – stebėjosi su „Sekunde“ susisiekę progimnazijos mokinių tėvai.

Šioje progimnazijoje 5–8 klasėse ugdymas diferencijuojamas pagal vaikų gebėjimus. Matematikos ir lietuvių kalbos pamokose sėdi ne vienos, o skirtingų klasių mokiniai, suskirstyti pagal jų mokymosi rezultatus atitinkantį lygį – aukštesnįjį, pagrindinį ir patenkinamą.

„Tas mokinių diferencijavimas ir anksčiau atrodė keistas. Jei vaikui nesiseka matematika, jis siunčiamas į tokių pačių nelaimėlių grupę. Kitose mokyklose natūralu, kad klasėje yra visokių mokinių, jie vieni iš kitų mokosi, matydami, kad bendraklasiui geriau sekasi, kiti ir patys pasitempia. Suprantama, kad mokytojams lengviau dirbti su vienodo lygio mokinių grupėmis nei klasėse, kur yra visokių. Bet ar mokykla dėl vaiko turi stengtis, ar kad mokytojui būtų paprasčiau?“ – stebėjosi „Vilties“ moksleivės mama.

Ji sako nesitikėjusi, kad mokykla tokio klasių maišymo per pamokas neatsisakys net per pandemiją.

„Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos akcentuoja mokykloms ugdymo procesą organizuoti taip, kad nesikirstų skirtingų klasių mokinių keliai, o „Vilties“ progimnazija pati vaikus iš skirtingų klasių susodina vienoje pamokoje. Štai dabar visi ir turime bėdą – susirgo vienas vaikas, kas garantuotas, kad bendrose pamokose nuo jo neužsikrėtė ir kitos klasės“, – susirūpinusi mama.

Dėvėjo kaukes

„Vilties“ progimnazijos direktorė Danutė Valiukienė pripažino, jog tėvų nepasitenkinimas jai nebuvo naujiena.

„Žinome, apie ką čia kalbama. Šiandien parengsime tėvams informaciją per elektroninį dienyną ir viską paaiškinsime“, – tvirtino direktorė.

Anot jos, priimant sprendimus, susijusias su COVID-19 taisyklėmis ir reikalavimais, tariamasi su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Su juo aptarta ir diferencijuoto ugdymo mokinių izoliacija.

„Galime garantuoti, kad bendrose pamokose paralelių klasių vaikai tikrai sąžiningai dėvėjo ir dėvi veido apsaugos kaukes. Mes į tai nuo pat pirmos dienos kreipiame daugiau dėmesio. Ir patys vaikai, rodos, pamėgo kaukes, jas dažnai dėvi net ir kitose pamokose“, – tikino D. Valiukienė.


D. Valiukienė ramina, kad esą pamokose kartu sėdintys skirtingų klasių mokiniai mokosi nenusiimdami kaukių, todėl dėl užkrato baimintis nereikia.

Dėl to, kad mokiniai rimtai saugojosi, anot jos, paralelių klasių į saviizoliaciją siųsti neprireikė.

Izoliacijos taip pat išvengė ir 14 progimnazijos mokytojų, dėsčiusių vaikui, kuriam patvirtintas COVID-19. Mat mokykla būgštauja, kad į namus paleidus pedagogus, sutriktų visas įstaigos ugdymas.

Plauna mašina

D. Valiukienė tvirtino, jog išlaikyti ramybę mokykloje kol kas sekasi neblogai. Visgi pirmadienį jau vienas kitas tėvas pranešė apie lengvai sloguojančius vaikus ir jų nebeleido į pamokas.

„Nėra smagu, kad pirmieji iš Panevėžio mokyklų susidūrėme su šia liga. Bet nuo pat pradžių labai rimtai tam ruošėmės, turime išsamią tvarką, kaip elgtis ekstremaliomis sąlygomis, stengiamės išvengti visuotinės panikos. Buvo skambučių, paklausimų, ar nereikia izoliuoti karantinuotų vaikų sesių, brolių – galiu pasakyti, kad kiekvieną žingsnį aiškinamės su specialistais, savivaliauti ir suklysti tikrai baisu“, – kalbėjo D. Valiukienė.

Anot jos, dėl saugumo mokykla įsigijo brangią grindų plovimo techniką. Dabar valytojos gali daugiau laiko skirti reguliariai durų rankenų, laiptų turėklų ir kitų vaikų čiupinėjamų vietų dezinfekcijai bei kabinetams vėdinti.

„Šiek tiek neramu, kad nuo tų dezinfekantų ką tik renovuotai mokyklai žalos nepridarytume, ims luptis kokios rankenos“, – svarsto direktorė.

Maža rizika

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Panevėžio departamento direktoriaus Eugenijaus Vilčinsko teigimu, iš „Vilties“ progimnazijos vadovų gauta informacija, kad jungtinėse lietuvių kalbos ir matematikos pamokose paralelių klasių mokiniai dėvėjo veido kaukes. Tokiu atveju, pasak E. Vilčinsko, kontaktai su užsikrėtusiuoju tampa mažos rizikos grėsme plisti COVID-19 ir izoliuoti daugiau klasių mokykloje nereikia.

Jei šios įstaigos ugdytinių tėvams kiltų neaiškumų, tarnybos atstovas siūlo kreiptis į NVSC.

Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių rugsėjo 14 dienos duomenimis, šiuo metu mieste yra 19-iolika sergančiųjų koronavirusu, rajone – du.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų