P. Židonio nuotr.

Įžiebta rajono Kalėdų eglė

Įžiebta rajono Kalėdų eglė

Į kalėdinių eglių įžiebimo maratoną įsitraukė ir Panevėžio rajonas. Velžyje skambant koncertui, Kalėdų Seneliui dalijant stebuklus, siaučiant ugnies šou suspindo viso rajono šventinė žaliaskarė.

Karių dovana

Panevėžio rajone sena tradicija pagrindinę Kalėdų eglę įžiebti kasmet vis kitoje seniūnijoje. Pernai tokia nušvito Krekenavoje, o šiemet atėjo eilė Velžiui.

Jame sutvarkius Nevėžio pakrantę ir įrengus naujas erdves, pamąstyta ir apie vietą Kalėdų medžiui.

Šiemet rajonui eglę dovanojo Karaliaus Mindaugo husarų batalionas. Velžio seniūnas Andrius Viržaitis pasakojo, kad kariniame dalinyje buvo tvarkoma aplinka, tada ir aptikta įstabi žaliaskarė.

Taupi eglė

Šiųmetė Panevėžio rajono Kalėdų eglė didesnė nei jos pirmtakės – siekė apie penkiolika metrų. Visgi statant ją teko patrumpinti maždaug iki dešimties.

Šviesų girliandas seniūnijai dovanojo Velžio verslininkai, su kuriais nuolat bendradarbiaujama.

Pasak seniūno, visa eglės puošyba, atvežimas, pastatymas kainavo apie pusę tūkstančio eurų. Jai skirtos vietos, kuri bus naudojama ilgus metus, įrengimas atsiėjo per tūkstantį eurų. Šias lėšas skyrė rajono Savivaldybė.

Pradėjo švenčių maratoną

Žvarbų vakarą Velžyje susirinkusiuosius prie eglės šildė ne tik artėjančių gražiausių švenčių nuojauta, bet ir karšta arbata su meduoliais. Tarp atvykusiųjų į šventę – ne vien velžiečiai ir aplinkinių kaimų gyventojai, bet ir panevėžiečiai, jau pamėgę naujas erdves, o ypač paplūdimį Velžyje.

Po eglės įžiebimo žmonės neskubėjo skirstytis. Velžio kultūros įstaigoje pristatytas bendruomenės iniciatyva leidžiamo laikraščio „Velžio balselis“ naujas numeris, klausytasi koncerto, džiaugtasi buvimu kartu.

Kitos Kalėdų eglės seniūnijose bus žiebiamos vėliau – kai kur ateinantį savaitgalį, minint Šv. Liucijos – Šviesos dieną, kitur ir dar vėliau.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų