Įvertinti jaunieji miesto sportininkai

Šią savaitę R. Sargūno sporto gimnazija ir Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras pagerbė šiais metais sportiniais rezultatais pasižymėjusius jaunuosius sportininkus.

Lyderiai ne tik Lietuvoje

Antrus metus organizuotame šventiniame sporto gimnazijos renginyje trečiadienį netrūko šventinės nuotaikos ir jaunatviško džiaugsmo. Ne tik dėl artėjančių svarbiausių metų švenčių ir beprasidedančių žiemos atostogų, bet ir dėl svarių pergalių, pasiektų šiais kalendoriniais metais.

Baidarių ir kanojų geriausiu metų irkluotoju pripažintas Lukas Šakalys. Šiemet baidarę irkluojantis 17-metis ne tik buvo lyderis Lietuvoje vykusiose varžybose, bet ir turėjo savų argumentų tarptautiniuose startuose. Pasaulio čempionate pateko į A finalą, iškovojo 8-ąją vietą, Vengrijoje „Olimpinių vilčių“ žaidynėse vienviente baidare 200 m rungtyje pelnė sidabro medalį, Europos jaunių čempionate užėmė 9-ąją vietą. Beje, nuo Luko trenerio Vytauto Vaičikonio karjeros laikų iki šiol nė vienam panevėžiečiui nebuvo pavykę patekti į Europos ar pasaulio čempionatų A finalus.

Tvirtais žingsniais į Lietuvos lengvosios atletikos elito gretas veržiasi viena geriausių R. Sargūno sporto gimnazijos lengvaatlečių pripažinta Gabija Galvydytė. Bėgikė šiemet dalyvavo Europos lengvosios atletikos jaunių čempionate (23 vieta), nugalėjo Baltijos šalių lengvosios atletikos mače, šalies suaugusiųjų čempionate iškovojo 2 vietą.

Įvertinta ir kūjo metikė Ugnė Butėnaitė, kuri nugalėjo Baltijos jaunių lengvosios atletikos čempionate, tapo Lietuvos suaugusiųjų vicečempione.

Jaunųjų sunkiaatlečių gretose apdovanotas Lukas Sokolovas, Lietuvos jaunių iki 17-os metų sunkiosios atletikos čempionate iškovojęs bronzos medalį.

Jaunųjų plento dviratininkių gretose šiemet išsiskyrė Akvilė Gedraitytė. Vytauto Indreliūno auklėtinė tarptautinėse varžybose Belgijoje „Gent-Wevelgem in Flanders“ grupinėse lenktynėse užėmė 6-ąją vietą, Lenkijoje kriteriumo rungtyje iškovojo 2-ąją vietą, asmeninėse lenktynėse laikui ir grupinėse lenktynėse pelnė sidabro medalius. Dviratininkė pasižymėjo ir Olandijoje, skirtingose rungtyse finišuodavo arti lyderių pozicijų.

Apdovanota ir dar viena plento dviratininkė Monika Rastauskaitė, Algimanto Buivydo auklėtinė Belgijoje vykusiose tarptautinėse dviračių plento varžybose jaunių grupėje iškovojo 1-ąją vietą bei tapo Lietuvos jaunių dviračių plento čempione.

Treko dviratininkų gretose įvertintas Kasparas Punkrys – Lietuvos jaunių dviračių treko daugiakovės čempionas, šalies elito dviračių treko čempionato komandinių lenktynių bronzos medalininkas.

Merginų gretose jau prieš apdovanojimų renginį buvo aiški favoritė. Lietuvoje rimtų konkurenčių neturinti treko dviratininkė Olivija Baleišytė šiemet įrodė, kad savo amžiaus grupėje yra viena pajėgiausių pasaulyje. Tą byloja ir jos pasiektas pasaulio jaunių rekordas, planetos vicečempionės titulas daugiakovės rungtyje bei pelnytas Europos jaunių 2 km asmeninių persekiojimo lenktynių aukso medalis. Olivija patogiai jaučiasi ir suaugusiųjų varžybose: Europos elito čempionate 18-metė sportininkė atkrintamosiose lenktynėse iškovojo 5-ąją vietą. Jau dabar ją galime įvardyti pagrindine kandidate iš R. Sargūno sporto gimnazijos dalyvauti jau 2020-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse. Sportininkė šiuo metu treniruočių stovykloje Kroatijoje kartu su kitais Lietuvos treko rinktinės nariais.

Beje, tai jau ne pirmasis O. Baleišytės įvertinimas: mergina Lietuvos dviračių sporto federacijos ir vieno nacionalinio naujienų portalo rinkimuose tapo geriausia šių metų jaunąja dviratininke.

Jaunoji sportininkė O. Baleišytė

O. Baleišytė įvertinta ne tik sporto gimnazijoje: talentinga treko dviratininkė Lietuvos dviračių sporto federacijos ir vieno naujienų portalo rinkimuose tapo geriausia šių metų jaunąja dviratininke. A. Bankauskaitės nuotr.

Plaukikių gretose šiemet labiausiai pasižymėjo Kristina Jakovleva: ji Lietuvos suaugusiųjų plaukimo čempionate užėmė 4-ąją vietą, iškovojo šalies jaunučių nugalėtojos titulą. Baleišytė dominuoja treko dviratininkių gretose, o triatlono sporto šakoje sau lygių Lietuvoje neturi Evelina Tomkevičiūtė. Vidmanto Urbono auklėtinė Europos jaunių triatlono čempionate iškovojo 23-iąją vietą, tapo Baltijos šalių triatlono savo amžiaus grupės nugalėtoja.

Jaunųjų boksininkų apdovanojimuose skelbiant nugalėtoją nuskambėjo Domanto Prišmanto pavardė. Panevėžietis Juliaus Kibo auklėtinis Europos jaunių čempionate iškovojo 5-ąją vietą, tapo Europos Sąjungos bokso konfederacijos turnyro nugalėtoju, Lietuvos jaunių čempionu.

Dziudo sportininkų gretose įvertinta Aida Vasiliauskatė. Ričardo Baltos auklėtinė Europos jaunių dziudo taurės varžybose Berlyne ir Senojo žemyno jaunimo dziudo taurės turnyre užėmė 9-ąsias vietas.

Vyresnių sportininkų gretose apdovanota Gabija Railaitė. Ievos Klimašauskienės auklėtinė tapo Lietuvos suaugusiųjų dziudo čempionato bronzos medalio laimėtoja bei šalies jaunimo iki 21-erių metų čempione.

Graikų ir romėnų imtynininkų gretose išsiskyrė Erikas Čerepokas. Trenerio Mariaus Baranausko auklėtinis pasaulio ir Europos jaunių graikų ir romėnų imtynių čempionatuose užėmė 12 vietą.

Jaunųjų regbininkų gretose įvertintas Kasparas Lukoševičius, Lietuvos jaunių regbio čempionate su komanda iškovojęs 3 vietą.

Rankininkų gretose įvertinti Lietuvos jaunių čempionai Erikas Vilkoicis ir Amandas Šarkanas.

Krepšininkių gretose apdovanota Europos U-16 čempionate 6-ąją vietą užėmusios komandos narė Dovilė Perevičiūtė. Ji taip pat su kolegėmis šalies jaunučių krepšinio čempionate užėmė 4-ąją vietą.

Jaunųjų krepšininkų gretose apdovanotas Eirinas Pilkauskas, šalies vaikų krepšinio čempionate iškovojęs 2-ąją vietą. Vyresnių sportininkų grupėje apdovanotas Antanas Kareniauskas, pasižymėjęs Lietuvos U-16 rinktinės gretose.

Jaunųjų futbolininkų, gimusių 2003 m., komandoje išsiskyrė Matijus Remeikis. Jis su komanda pelnė Lietuvos jaunučių futbolo čempionų vardus, tarptautiniame „Ateities“ taurės turnyre užėmė 4-ąją vietą.

Vyresnių, gimusių 2001 m., futbolininkų gretose pasižymėjo Valdas Paulauskas. Futbolininkas su ekipa nugalėjo Lietuvos jaunučių futbolo žaidynėse, šalies jaunučių čempionate iškovojo 2-ąją vietą.

Vyriausiųjų futbolininkų (gim. 1998–2000 m.) gretose neabejotinu lyderiu šiemet tapo FK „Panevėžys“ saugas Svajūnas Čyžas. Futbolininkas kartu su Lietuvos U-19 rinktine Baltijos šalių taurės turnyre užėmė 2-ąją vietą, LFF Pirmosios lygos čempionate su FK „Panevėžys“ užėmė 5-ąją poziciją.

Sporto centro padėkos

Pirmadienį Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras bei miesto Savivaldybės atstovai pasveikino Lietuvos jaunių žaidynių prizininkus, šalies čempionus bei jų trenerius.

Panevėžio miesto savivaldybės padėkos raštai įteikti treneriams-sporto mokytojams V. Vaičikoniui (baidarių ir kanojų irklavimas), Kristinai Sabalytei (lengvoji atletika), Kęstučiui Trumpiui (dziudo), V. Urbonui (triatlonas), Aldonai Šlėktienei (rankinis), Albinui Batūrai (graikų ir romėnų imtynės), Ryčiui Veličkai (stalo tenisas), Jolantai Četkauskienei (krepšinis), Algirdui Šalkauskui (orientavimosi sportas) ir Anatolijui Smirnovui (regbis).

Mero padėkos raštai ir atminimo dovanos įteiktos ir geriausiems 2016-ųjų Kūno kultūros ir sporto centro individualių sporto šakų sportininkams. Daugelis jų – trečiadienį sporto gimnazijoje įvertinti auklėtiniai. Iš dar nepaminėtų sportininkų galime įvardyti apdovanotą Eveliną Šataitę (krepšinis), Domantą Dobregą (lengvoji atletika), Adomą Repšį (orientavimosi sportas), Domantą Puką (rankinis), Simoną Jaškūnaitę (rankinis), Leonardą Partiką (regbis), Eriką Satkevičiūtę (stalo tenisas), Viktorą Šuiskį (sunkioji atletika), Skaistę Šaumanaitę (šachmatai), Modestą Radinkovą (tinklinis).

Atminimo dovanėlėmis apdovanoti ir dar 161 jaunasis sportininkas – baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, dviračių, dziudo bei graikų ir romėnų imtynių, lengvosios atletikos, orientavimosi sporto, rankinio, stalo teniso, sunkiosios atletikos, šachmatų bei triatlono sporto atstovas.