Įveikęs tėvą triumfavo ir finale

Įveikęs tėvą triumfavo ir finale

Trylikamečio latvio pamokos, tėvo ir sūnaus akistata bei antroji metuose Ryčio Krasausko pergalė – tai svarbiausi praėjusį savaitgalį Panevėžyje vykusio tarptautinio biliardo turnyro akcentai.

Finale – talentas iš Latvijos

Praėjusį savaitgalį boulingo-biliardo klube tarptautiniame turnyre „Alex club“ taurei laimėti netrūko staigmenų ir kvapą gniaužiančių akistatų. Čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos biliardo mėgėjai, o lietuvių gretoms atstovavo ne tik Panevėžio stipriausi biliardo žaidėjai, bet ir šiauliečiai bei svečiai iš sostinės.

Tai jau antrasis šių metų biliardo turnyras mūsų mieste. Sausio viduryje vyko biliardo „laisvosios partijos“ turnyras, kuriame nugalėjo Rytis Krasauskas.

Praėjusį šeštadienį žaista „Kombinuota piramidė“ dviejų minusų sistema, susitikimo metu žaidėjai kovojo iki trijų laimėtų partijų. Ištraukus burtus paaiškėjo, kad vienoje turnyro lentelės pusėje atsidūrė beveik visi panevėžiečiai, kitoje – svečiai.

Vienu turnyro favoritu buvo laikomas šiaulietis Ričardas Kovėra, kuris praėjusių metų pabaigoje Panevėžyje laimėjo šventinį Naujųjų metų turnyrą. Panevėžiečių gretose stipriausiu kandidatu laimėti „Alex“ klubo taurę buvo laikomas Rytis Krasauskas, kuris sausio antroje pusėje nugalėjo „Laisvosios partijos“ turnyre, taip pat jo tėtis Ričardas bei pastaruoju metu didelę pažangą darantis Paulius Kovarskas.

Tačiau jau po pirmųjų susitikimų šio turnyro didžiausiu atradimu tapo svečias iš Jurmalos – su tėveliu atvykęs 13-kos metų septintokas Renatas Kudinovas. Jo sėkmingas žaidimas buvo netikėtas visiems turnyro dalyviams, jaunasis svečias iš Latvijos pretendavo į prizines vietas. Jis gana lengvai prasiskynė kelią į finalą. Ketvirtfinalyje latvis 3-0 nugalėjo pajėgų šiaulietį Aurimą Arlauską, pusfinalyje 3-1 pranoko kitą šiaulietį R. Kovėrą.

Kitoje turnyro lentelės pusėje taip pat netrūko staigmenų. Jau ketvirtfinalyje susitiko Rytis Krasauskas ir Paulius Kovarskas. Pastaruoju metu puikų žaidimą demonstruojantis R. Krasauskas buvo pranašesnis 3-1. Kitoje ketvirtfinalio poroje susitiko puikiai vienas kitą pažįstantys varžovai Ričardas Krasauskas ir Marius Adukauskas. Į pusfinalį pateko 3-1 laimėjęs R. Krasauskas.

Tad visų dėmesys nukrypo į pusfinalio akistatą tarp tėvo Ričardo ir sūnaus Ryčio Krasauskų. Šeimyninis duetas nedažnai susitinka vienas prieš kitą, tad nuspėti šios intriguojančios kovos baigtį niekas nedrįso. Po trijų partijų 2-1 pirmavo patirtis – tėvas Ričardas. Tačiau sūnus sugebėjo išlyginti rezultatą ir lemiamoje partijoje pademonstravo šaltus nervus, žaidė gana atsipalaidavęs ir pergalingai užbaigė šią kovą. O finale Ryčio laukė pailsėjęs 13-metis latvis Renatas Kudinovas.

Visgi, čia R. Krasauskas jautėsi šeimininku ir ne vieną sensaciją pateikusį jaunąjį latvį įveikė 3-1. Tad Rytis šiemet jau dukart laimėjo biliardo turnyrus Panevėžyje. Po pergalės turnyro laimėtojas pasidalino mintimis apie sėkmingą metų pradžią, akistatas su tėčiu bei savo motyvaciją.

Puikią formą demonstruojantis R. Krasauskas šiemet laimėjo jau antrąjį turnyrą. (Organizatorių nuotr.)

Vienintelis, iš kurio yra ko pasimokyti

Pusfinalyje teko žaisti prieš tėtį Ričardą, ar tai buvo sunkiausia to vakaro kova?

Psichologiskai taip. Visada labai sunku prieš jį žaisti ir maksimaliai susikaupti. Taip yra turbūt todėl, kad norisi įrodyti, kad jau šio bei to ir aš išmokau ir galiu kautis su juo, kaip lygus su lygiu.

Pastebėjau, kad visada koją kiša psichologija: žaisdamas prieš tėtį niekada nesu pademonstravęs savo maksimaliai gero žaidimo, kurį vis dažniau pavyksta parodyti prieš kitus varžovus.

Iš kitos pusės, asmeniškai man – tėtis yra vienintelis žaidėjas Panevėžyje, iš kurio yra ko pasimokyti.

O ar dažnai turnyruose susitinki su tėčiu?

Nesusitinkame labai dažnai, bet kartais burtai suveda, kaip kad įvyko tą šeštadienį Panevėžyje. Tiesa, vienas susitikimas išliks atmintyje visą gyvenimą: 2015-ųjų Panevėžio dinaminės piramidės čempionato finalas, kuriame abu nukovėme visus priešininkus ir susitikome tarpusavyje.

Tai iš tiesų buvo svajonių finalas, o kadangi aš jį dar ir laimėjau, tai – fantastika.

Pasitikėjimas – pergalių garantas

Nustebai sužinojęs, kad finale 13-metis latvis? Kokį įspūdį paliko jo žaidimas finale?

Tiesą pasakius, labai nenustebau, nes jį esu matęs jau ne kartą, o pastaruoju metu jis – labai stipriai patobulėjęs. Manau, jog jis yra išties talentingas jaunuolis ir gali turėti pasisekimą šiame sporte. Tiesa, yra labai karštas ir greitai susinervuoja, jei kažkas truputį nepasiseka ir dėl to pralaimi. Bet tai – psichologija, o jis dar labai jaunas, esu įsitikinęs, kad viskas ateityje susitvarkys.

Jau antroji tavo pergalė šiemet Panevėžyje: puiki forma, lydi sėkmė?

Kiekvienoje pergalėje yra šiek tiek sėkmės, bet pirmiausia išskirčiau sportinę formą, kuri šiuo metu yra tikrai nebloga. Atsiradęs pasitikėjimas savo jėgomis, kuris yra būtinas biliarde. Būna momentai, kai net prieš mušant sudėtingus rutulius, galvoje jau žinau, kad pataikysiu.

Dėl savo pagerėjusio žaidimo lygio esu be galo dėkingas tėčiui ir Konstantinui Pčelinui, Vilniaus „Brooklyn“ klubo savininkui, daugkartiniam Lietuvos čempionui už neįkainojamus patarimus, bei žmonai Gretai – už begalinį moralinį palaikymą.

Gyveni Vilniuje, kur treniruojiesi ir žaidi sostinėje?

Treniruojuosi biliardo klube „Brooklyn“. Sostinėje žaidziu įvairiuose Lietuvos biliardo federacijos organizuojamuose turnyruose, retkarčiais dalyvauju ir turnyruose už Lietuvos ribų – Rygoje, Minske.

Lietuvos biliardo federacijos svetainėje yra šalies piramidės biliardo žaidėjų reitingas. Tau jis svarbus, aktualus, seki reitingą?

Seku šiek tiek, įdomu pamatyti, kaip sekasi ir kur esu po kiekvieno reitinginio turnyro, bet šiai dienai nesu užsibrėžęs kažkokio konkretaus tikslo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų