P. Židonio nuotr.

Įvažiavimų į miestus patikros sistema veikia sklandžiai

Įvažiavimų į miestus patikros sistema veikia sklandžiai

Konfliktinių situacijų išvengta, o nuobaudos skiriamos kraštutiniais atvejais, kai nepaisoma įspėjimų, šeštadienį apžvelgdamas situaciją sakė Policijos departamento vadovas Renatas Požėla.

„Tikrai sistema veikia ir vakar pats asmeniškai buvau patikrintas, iš rajono grįžinėjau į miestą. (…) Atvirų konfliktinių situacijų, kai reikia rašyti protokolus už teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymą ar garbės ir orumo pažeidimą tokių atvejų nebuvo“, – žurnalistams sakė policijos vadovas.

Per pastarąją parą policijos pareigūnai sulaukė apie 300 pranešimų apie galimus karantino pažeidimus, išrašė 122 administracinės teisės pažeidimo protokolus, skirtos ir pirmosios nuobaudos dėl veido apsaugos kaukių nedėvėjimo viešose vietose.

„Protokolai rašomi kaip paskutinė priemonė, kai kitos priemonės neveikia“, – pabrėžė R. Požėla.

Didžiausias srautas patikrintųjų postuose buvo prie įvažiavimų į sostinę – čia patikrinta apie 7 tūkstančiai automobilių, apie porą šimtų neįleista.

„Neįleisti žmonės nevykdė karantino reikalavimų ir neatitiko tam tikrų kriterijų, nesugebėdavo pateikti įrodymų ar mūsų duomenų bazės, patikrinus rodė, kad su ta savivaldybe žmogus neturi nieko bendro“, – sakė R. Požėla.

Pasak generalinio komisaro, didesnių spūsčių prie įvažiavimų taip pat išvengta. Autobusų keleiviai gali būti tikrinami ne tik patikros postuose, bet ir kelyje.

„Jei susidarytų tokia situacija, kai kamščiai susidarytų, tai mes turime savo algoritmus, tam tikrus rizikos faktorius, į ką labiau atkreiptume dėmesį. Yra priimti sprendimai, kad ir autobusai būtų tikrinami ne tik prie patikros punkto, bet ir kelyje, įvertinama kaip žmonės autobusuose dvi kaukes, nes autobusai irgi vieša vieta“, – sakė R. Požėla.

Anot jo, būta ir kuriozinių situacijų. Viena tokių – kuomet teko gręžtis ir minti atgal iš Anykščių į Ukmergę važiavusiam dviratininkui.

„Deja, neatitiko kriterijų ir teko apsukti atgal į Anykščius ir nežinau, kaip jam pavyko grįžti“, – pasakojo policijos vadovas.

Generalinis komisaras taip pat patvirtino, jog COVID-19 infekcija nustatyta trečiam policijos pareigūnui. Dėl jo darbo pobūdžio didesnio pavojaus kitiems pareigūnams nėra, visi su užsikrėtusiuoju kontaktavę pareigūnai izoliuoti, o patalpos, kuriose jis dirbo – dezinfekuotos.

Per šventinį savaitgalį sutelktos maždaug trijų tūkstančių pareigūnų pajėgos, policijai taip pat talkina apie tūkstantį Šaulių sąjungos narių, Karo policija.

Nuo penktadienio viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, o nuo penktadienio 20 valandos ilgajam Velykų savaitgaliui uždaryti Lietuvos miestai ir miesteliai: įvažiuoti į juos galima tik gyventojams ar vykstantiems dėl rimtos priežasties.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų