IV-ą kartą lankytojų mylimiausiu Lietuvos turizmo objektu išrinktas Pakruojo dvaras: „Lietuvos atvykstamasis turizmas – komoje“

IV-ą kartą lankytojų mylimiausiu Lietuvos turizmo objektu išrinktas Pakruojo dvaras: „Lietuvos atvykstamasis turizmas – komoje“

Kasmet tradiciškai rengiamos specializuotos tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2023“ atidarymo ceremonijos metu buvo paskelbti ir apdovanoti Lietuvos turizmo sėkmingiausieji 2022. Surinkęs daugiausia balsuojančiųjų keliautojų simpatijų Pakruojo dvaras jau trečią sykį iš eilės namo išsivežė tradicinę lankytojų simpatijų vėtrungę. Tai jau ketvirtas iš eilės šioje parodoje Pakruojo dvaro pelnomas apdovanojimas, o pirmasis buvo pelnytas kaip sėkmingiausio turizmo produkto.

Pakruojo dvaras lankytojams yra geriausiai žinomas dėl organizuojamų didžiausių Šiaurės ir centrinėje Europoje pavasario ir vasaros gėlių, o žiemą – šviesos ir didžiųjų šviesos žibintų festivalių. Dvare taip pat ištisus metus verda įtraukiantis, atkurtas XIX a. gyvenimas. Čia per paskutinius ketverius metus apsilankė bene milijonas turistų, o trečdalis jų – užsieniečiai.

Pinigai išvežami į kitas šalis

Visgi didžiausias Lietuvos dvaras pastebi, kad užsitęsęs karantinas paliko ryškų pėdsaką Lietuvos atvykstamajame turizme, kuris lemia vis dar sunkų turizmo atsigavimą. Pasak Pakruojo dvaro valdytojo Giedriaus Klimkevičiaus, „pastebima ryški tendencija Lietuvos turizme – yra skatinamas ne atvykstamasis, o išvykstamasis turizmas. Viešoje erdvėje džiaugiamasi, kad turizmas Lietuvoje atsigavo, tačiau, deja, viršun šoktelėjo tik išvykstamasis turizmas. O Lietuvai naudos iš to mažai – pinigai išvežami į kitas šalis. Pandemijos metu kelių  išvykstamojo turizmo įmonių išsaugojimui buvo investuojami milijonai, o dabar dar didesni milijonai Lietuvos gyventojų yra išvežami svetur. Ir tuo yra didžiuojamasi. Lyginant su artimiausiomis Skandinavijos šalimis, ten atvykstamojo turizmo rodiklis normalizavosi jau praėjusį sezoną ir yra beveik grįžęs į priešpandeminį lygį, o tuo tarpu Lietuvoje skaičiai kyla lėtai. Prie to, žinoma, prisidėjo ir karo Ukrainoje šešėlis.“ „Akivaizdu, kad Lietuva šiandien – gilioje atvykstamojo turizmo komoje ir jį atgaivinti strategijos nematyti. Norėtųsi, kad dar artimiausiais mėnesiais Ekonomikos ir inovacijų ministrė ryžtingai imtųsi iniciatyvos atgaivinti Lietuvos atvykstamąjį turizmą, kuris labai greitai į Lietuvos ekonomiką atneštų didelius finansus iš užsienio. Įspūdingi sėkmingo darbo pavyzdžiai yra visai šalia – Vilniuje, vos  už kelių kvartalų – „Go Vilnius“ ofisas,  su kurio kolektyvu bendromis jėgomis būtų galima nuveikti didžius darbus Lietuvos turizmo labui“, – sako vieno ryškiausių turizmo objektų Lietuvoje valdytojas.

Apie dvarą

Pakruojo dvaras – viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos vienas sėkmingiausių turimo objektų 2018, 2019, 2021, 2022 metais. Šis didžiausias dvaro kompleksas Lietuvoje su daugiau nei 30 veikiančių pastatų, siūlo dviejų viešbučių, restoranų, SPA, renginių organizavimo ir kitas paslaugas. Dvaro istorinės spirito varyklos ir alaus daryklos produktai jau kelerius metus yra nominuojami ir pelno aukščiausius įvertinimus svarbiausiose pasaulio stipriųjų gėrimų parodose.

 

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų