Įtūžę gyventojai parodė pirmininkei duris

Įtūžę gyventojai parodė pirmininkei duris

Vieno Panevėžio miegamųjų rajonų namo gyventojai, prieš porą metų pirmininke išrinkę Panevėžio butų ūkio darbuotoją, nė nepagalvojo, kad netrukus jiems teks kaip reikiant išbandyti savo kantrybę. Žmonėms ilgai kovojus su naująja pirmininke, šaltasis karas pagaliau baigėsi. Gyventojų nervus tampiusi namo bendrijos vadovė – nuversta.

Paskubėjo pasirinkti

Nevėžio gatvės 35-ojo namo gyventojo Kęstučio Tamelio teigimu, praėjus visai nedaug laiko nuo vadovavimo pradžios, dabar jau buvusios pirmininkės Vitalijos Valkūnienės darbu buvo nepatenkinti daugelis gyventojų. Pasitarę kaimynai nusprendė atsisakyti V. Valkūnienės paslaugų, tačiau tai padaryti lengva nebuvo. Ji stipriai laikėsi pareigų, o visus gyventojų pareiškimus, skundus tiesiog ignoruodavo.

Per priešpaskutinį susirinkimą V. Valkūnienei įteiktas raštas – gyventojų parašais išreikštas noras, kad ši atsistatydintų. Tačiau net ir tai nesustabdė pirmininkės: vokas buvo suplėšytas čia pat, prie susirinkusiųjų akių.

Pasak K. Tamelio, tą kartą įžūlumu pasižyminčiai pirmininkei talkino ir atsivesti patikėtiniai, aršiai stoję jos ginti. Pati inžinierė, pajutusi kaip reikiant klibančią kėdę, užsiminė šios situacijos taip nepaliksianti ir žadėjo kreiptis į prokuratūrą.

„Mūsų naujai išrinkta pirmininkė pasakė, kad tai padaryti V. Valkūnienė turinti teisę ir, jeigu tik nori, gali kreiptis ir įrodyti, ar mes elgiamės neteisėtai ją atstatydindami. Juk net trisdešimt gyventojų nepasitikėjo“, – kalbėjo K. Tamelis.

Pralaimėto pavaldinės mūšio Panevėžio butų ūkio direktorius Gintaras Ruzgys komentuoti nepanoro. Pasak jo, šio įvykio ir savo darbuotojos veiksmų jis nenorėtų sieti su bendrovės veikla.

„Žmogus pirmininkauja ne darbo metu. Neturiu ką komentuoti“, – nedaugžodžiavo G. Ruzgys.

Pasikliovė rekomendacijomis

Dabar tiek K. Tamelis, tiek jo kaimynai sako galintys lengviau atsikvėpti. Po ilgų ir ne visai gražių derybų gyventojai išprašė Panevėžio butų ūkio Pirmosios tarnybos pastatų ir statinių priežiūros inžinierę V. Valkūnienę iš namo pirmininko posto.

„Išrinkome savo valdybą, jos narius, dabar laukiame gegužės 31-osios. Tądien ji mums turi atiduoti dokumentus, raktus“, – pasakojo gyventojas.

K. Tamelis tvirtino, kad nutraukus nemalonią draugystę širdyje pasidarė lengviau, o neseniai susirinkę gyventojai išrinko ir naująją bendrijos pirmininkę.

Šį kartą savo vedlę rinko patys, nepuolę aklai pasitikėti kitų rekomendacijomis, kaip kad nutiko su ką tik nuversta pirmininke. Panevėžietis prisiminė, jog atsistatydinus senajam namo pirmininkui neatsirado žmogus, norintis perimti bendrijos darbus. Tad į laisvą vietą buvo pasiūlyta V. Valkūnienė. Ji tuo metu jau ėjo pirmininko pareigas ne vienoje Panevėžio daugiabučio bendrijoje, todėl tikėtasi, jog bus pateisinti lūkesčiai.

Tačiau netrukus žmonės ėmė įtarti, kad naujosios pirmininkės veikla gali būti neskaidri, iš gyventojų surinktos lėšos naudojamos neatsakingai ir neapgalvotai.

Šį kartą bendrijos vairas patikėtas organizacinės ir administravimo patirties turinčiai, mechanikos mokslus baigusiai Lilijai Bukauskienei.

„Kultūringai, tvarkingai balsavome, surašėme protokolą, viskas pagal įstatymus. Ji, kiek mes domėjomės, yra labai sąžininga ir ryžtinga“, – mano K. Tamelis.

Anot jo, ne tik gyventojai, bet ir L. Bukauskienė laukia buvusios pirmininkės perduodamų dokumentų.

„Naujoji pirmininkė pažadėjo mus supažindinti, ką nuveikė V. Valkūnienė, kas ir ko pridaryta, kiek ir už ką mokėta, kokie trūkumai. Dabar tiesiog nustatėme truputį mažesnius mokesčius už paslaugas“, – pasakojo namo gyventojas.

Perimti vadžias į savo rankas siūlyta ir vienam iš gretimų namų pirmininkui, tačiau šis kategoriškai atsisakęs.

„Iš mūsų pačių gyventojų neturėjome varianto, nes dauguma jau senyvo amžiaus. Siūlėme ir jauniems, bet jie buvo senosios pirmininkės šalininkai, todėl atsisakė“, – teigė pašnekovas.

Pasiduoti nesiruošia

V. Valkūnienė, su ja susisiekus telefonu, tvirtino, kad apie laukiančias didžiąsias permainas nieko nežino, ketina ir toliau atlikti savo pareigą. Tai, kad teks perleisti postą kitai pirmininkei, ji laiko paprasčiausiu blefu.

„Nieko neatsisakiau, niekas niekur nesibaigė“, – apie neva gresiančią savo vadovavimo pabaigą prakalbo ji.

Pasak V. Valkūnienės, lemtingame susirinkime, kuriame dalyvavo ir L. Bukauskienė, iš tiesų buvo svarstoma rinkti naują pirmininką. Tačiau susitikimo skaidrumu, kaip sakė pati, abejojanti.

„Man girdint, valdyba pasakė, kad toks susirinkimas yra nelegalus. Manęs pačios niekas neklausė, ar reikia susirinkimo, ar ne. Paskutinis įvyko balandžio 4 dieną“, – teigė V. Valkūnienė.

Anot jos, per šį susirinkimą priešiškai nusiteikusių namo gyventojų tebuvę vos trys ar keturi.

Verčiama iš posto V. Valkūnienė sakė girdėjusi, jog šiuo metu ir pati namo valdyba yra kreipusis į Panevėžio butų ūkį, miesto Savivaldybės administracijos vadovus tam, kad išsiaiškintų painią situaciją.

Mato daug darbo

L. Bukauskienė – naujoji Nevėžio gatvės 35-ojo namo pirmininkė – sakė nuoširdžiai norinti padėti sutrikusiems gyventojams, nes problemų, jos teigimu, nors vežimu vežk.

Padėti išspręsti ilgametes bėdas pasiryžusios moters tvirtinimu, viena pagrindinių jos užduočių – sušvelninti esamą situaciją, sutvarkyti dokumentaciją ir atrasti esą kaip į vandenį dingusius piniginio klausimo galus.

„Situacija, turiu pripažinti, nekokia. Gyventojai jaučiasi neinformuoti apie bendrijos veiklą, su jais mažai bendraujama. Manyčiau, jog čia ir yra viena didžiausių problemų. Žinoma, nėra namų be dūmų. Visada reikia atsiklausti gyventojų, ar jie nori kažką keisti“, – tvirtai kalbėjo L. Bukauskienė.

Anot jos, didieji pokyčiai laukia ne pačiame name, kaip objekte, bet žmonių santykiuose.

„Jaučiasi didelis kartų nesusikalbėjimas. Bus nelengva priversti juos žiūrėti į tą pačią pusę“, – su šypsena kalbėjo naujoji pirmininkė.

Pasak jos, teks padėti žmonėms suprasti, jog gyvena daugiabutyje, tad juo rūpintis privalo visi kartu.

Namo pirmininko pareigas prisiėmusi moteris teigė atliekanti tam tikrą gelbėtojo vaidmenį.

„Su gyventojais kalbėjome, kad nėra kas eina pirmininkauti. Nutariau padėti, o paskui galbūt sutiks koks nors kaimynas, jam ir atiduosiu jau tvarkingą namą“, – pozityviai nusiteikusi L. Bukauskienė.

Komentarai

  • kaip ji gali atsisakyti,,,jug cia lobis,,,pasisavino bendrijos pinigus,,,aferyste,,,

  • Kodel trinat komentarus

    • Atsakyti
  • Nesuprantų esamos pirmininkės ,jei žmonės tavimi nepatenkinti,spjauk į viską lai patys tvarkosi,o ne nagais ir dantimis įsikabinusi laikytis pirmininko posto,žmonėms kurie tau moka atlyginimą gasdinti teismais,čia jau nelabai gerai kvepia,matomai vistik gardus kasnelis slysta iš rankų ir žmonės teisūs

  • Nesikabinkit prie esamos pirmininkės,muru stosim už namo gerove. Nevaldys namo aukštaitijos bustas su ipolitu ir bukauskiene aferistai abu,ji už tokius darbelius iš velžio komunalinio išmesta. Pasidomekit vadovui paskambine,nupieš kas per lakštingala. O ipolitui tik ukininko rojuje eit maklio sukt

  • O Valkuniene proteguoja visus is eiles gimines valytojus, butu ukio darbuotojus is kuriu perkamos paslaugos…bet gal cia Ok gal taip but turi…?;)

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų