Įteiktos Garbės piliečio regalijos

Įteiktos Garbės piliečio regalijos

Iškilmingoje ceremonijoje Panevėžio miesto garbės piliečio, filosofo, habilituoto humanitarinių mokslų daktaro, ilgamečio Vilniaus universiteto profesoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Arvydo Šliogerio (1944–2019) regalijos įteiktos jo žmonai Zitai Šliogerienei.

„Šviesios atminties filosofo Arvydo Šliogerio pristatinėti nereikia. Tai neabejotinai iškiliausia lietuviškos filosofinės minties asmenybė. Lietuviškoji filosofijos erdvė be profesoriaus A. Šliogerio neabejotinai būtų kitokia. Lietuvai jis dovanojo išmintį ir idėjas, postūmį mąstyti ir ieškoti. Panevėžys gavo išskirtinę dovaną – A. Šliogerio meilę gimtajam miestui ir jo sukauptą neįkainojamą rankraštyną, namus radusį Gabrielės Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje. Mūsų miestas pelnytai gali didžiuotis būriu Lietuvai ir jos istorijai nusipelniusių žmonių. Nepaprastai malonu, kad šių iškilių miesto Garbės piliečių gretą papildė išskirtinio talento mąstytojas Arvydas Šliogeris“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Šio iškilaus renginio pavadinimas – „Išeiti ir pasilikti“, aš dar pati pridurčiau „Išeiti ir sugrįžti“. Galiu pasakyti, kad Arvydas pasiliko mano mintyse, susitinkame su juo sapnuose, girdžiu Arvydą anūkės parašytuose tekstuose, matau jį sūnaus rankos judesiuose ar šypsenoje. Kitiems Arvydas pasiliko turbūt kitaip, nes visgi santykis kitas. Jis pasiliko savo tekstuose, pasiliko interviu, pasiliko prisiminimuose apie diskusijas, pokalbius, ir kituose panašiuose dalykuose. Panevėžyje nemažai praėjo Arvydo gyvenimo metų: čia jis augo, mokėsi, vėliau dažnai grįždavo namo, paskui jau ir kartu grįždavome, todėl labai džiaugiuosi, kad šitas renginys vyksta būtent Panevėžyje. Esu dėkinga už Panevėžio garbės piliečio vardo Arvydui suteikimą, kuris tiesiog įprasmina jo veiklą“, – atsiimdama apdovanojimą sakė Z. Šliogerienė.

Gimęs ir užaugęs mokytojų šeimoje Panevėžyje A. Šliogeris savo eseistikoje, skaitydamas pranešimus konferencijose, paskaitose studentams ar duodamas interviu nuolat pabrėždavo Panevėžio, kaip savo gimtosios vietos, lemiamą reikšmę jo asmenybės, pažiūrų, mąstysenos formavimuisi. Gyvenimas sostinėje, studijos, profesūra Vilniaus universitete nenuslopino meilės gimtinei. Nuosavą rankraštyną žymus filosofas patikėjo saugoti savo gimtojo miesto – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai. Šiame fonde saugomi 260 dokumentų originalai, datuojami nuo 1943 iki 2009 m.

Dailės galerijoje vykusiame renginyje apie A. Šliogerio kūrybinį laikotarpį diskutavo filosofai prof. habil. dr. Viktorija Daujotytė, prof. dr. Naglis Kardelis bei Justas Kučinskas, renginį moderavo žurnalistas Rytis Zemkauskas.

G. Kartano nuotr.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų