Įteikta literatūrinė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija

Įteikta literatūrinė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija

Literatūrinė 30-oji Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija šiemet skirta rašytojui Gintarui Bleizgiui už autobiografinį romaną „Karmelio kalno papėdėje“.

Prieš 35-erius metus įsteigta premija tradiciškai įteikta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtinės muziejuje Puziniškyje. Premijos teikimo komisijos narė, Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė pasidžiaugė, kad šiemet sutapo komisijos ir Lietuvos rašytojų sąjungos nuomonė – vienas iš dviejų Rašytojų sąjungos pasiūlytų kandidatų buvo Gintaras Bleizgys. „Kasmet esu kritiškas pasiūlytoms knygoms, tačiau šiemet buvo kitaip – perskaičius iškart buvo aišku, kad premijos verta knyga „Karmelio kalno papėdėje“, – sakė premijos teikimo komisijos pirmininkas, Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius.

Nominantas Gintaras Bleizgys prisipažino, kad Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija jam išskirtinai brangi: jis, būdamas poetas, įvertinimą gavo už prozos kūrinį, jo paties gyvenimas, vidiniai potyriai turi daug sąsajų su šviesuolės Bitės gyvenimu, knygą „Karmelio kalno papėdėje“ parašyti įkvėpė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje dovanų gauta poetės Elenos Mezginaitės kūrybos rinktinė „Mano senas drauge“. „Karmelio kalno papėdėje“ – tikrų įvykių ir išgyvenimų knyga. Atskleisti savo vidinį pasaulį labai sunku, tenka išgyventi daug nesupratimo, todėl ypač brangu, kai tai įvertinama“, – sakė G. Bleizgys.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų