Įtarimų užkluptam merui pirštinę meta opozicija

Įtarimų užkluptam merui pirštinę meta opozicija

Teisėsaugos pareigūnams pareiškus įtarimus Panevėžio rajono merui „valstiečiui“ Povilui Žaguniui, jam pirštinę suskubo mesti ir politiniai oponentai.

Rajono Savivaldybės Tarybos posėdyje opozicija pareikalavo tiesiogiai išrinkto mero stabdyti savo įgaliojimus. Vis dėlto ikiteisminį tyrimą atliekantys Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai ir prokurorai nematė reikalo P. Žagunį nušalinti nuo pareigų. Jam skirta švelniausia kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti.

Kol kas meras nėra net apklaustas. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis apygardos prokuroras Rimantas Vagrys teigia, jog tą padaryti planuojama artimiausiu metu.

Opozicija sujudo

Kol teisėsauga aiškinasi, ar P. Žagunis galėjo prisidėti prie to, kad bendrovė „Panevėžio melioracija“ laimėtų rajono Savivaldybės skelbiamus viešųjų pirkimų konkursus, Savivaldybės Tarybos opozicija rajono vadovo reikalauja savo noru laikinai trauktis iš pareigų.

Šeši Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų frakcijos nariai Savivaldybės Tarybos posėdyje pareiškė, jog įtarimai rajono vadovui meta šešėlį visam rajonui bei Savivaldybės valdžiai, ir paragino P. Žagunį „prisiimti politinę ir asmeninę atsakomybę, stabdant savo įgaliojimus, kol įtarimai nebus paneigti“.

Opozicijos pareiškime teigiama, jog įtarimų dėl padaryto nusikaltimo sulaukęs Panevėžio rajono meras turėtų bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis, kad kaip įmanoma greičiau būtų atsakyta į visiems rajono gyventojams rūpimus klausimus. „Tiek rajono gyventojai, tiek savivaldybės taryba neturėtų būti laikomi nežinioje tam, kad nestrigtų svarbūs darbai ir būtų užtikrintas sklandus savivaldybės darbas“, – skelbia opozicija.

Nenorėjo apsimetinėti

Meras P. Žagunis teigia apie pasitraukimą negalvojantis. Anot jo, jam įtarimus pareiškusi prokuratūra nė neužsiminė apie nušalinimą nuo pareigų.

Meras su antros eilės pusbroliu yra du stambiausi „Panevėžio melioracijos“ akcininkai. Iš jos P. Žagunis prieš trylika metų ir atėjo vadovauti Panevėžio rajonui.

Nors išrinktas meru galėjo įmonės akcijas perrašyti ir taip nutraukti oficialius saitus su rajone veikiančia bendrove, P. Žagunis sako nenorėjęs gudrauti.

„Nesijaučiu vagimi. Nenorėjau meluoti žmonėms. Man neįdomu falsifikuoti kam nors perrašant akcijas“, – teigė meras.

Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai jau yra pareikšti dvylikai asmenų. Tačiau, pasak prokuroro R. Vagrio, nė vienas nėra sulaikytas. Taip pat nėra nė vieno nušalinto nuo pareigų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų