P. Židonio nuotr.

Išvažiavus gydytojai, liko įvaryti į kampą

Išvažiavus gydytojai, liko įvaryti į kampą

 

Šeimos gydytojų deficitas gydymo įstaigų vadovams varo galvos skausmą, tačiau dar baisiau jaučiasi be tokio sveikatos sargo likę kaimo žmonės.

Per tris dešimtis kilometrų nuo Panevėžio nutolusioje Krekenavoje – nemenkas sujudimas. Vietiniai netgi svarsto rašyti raštą ne tik rajono Savivaldybei, bet ir Sveikatos apsaugos ministerijai. Ažiotažas miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose kilo, kai viena iš dviejų vietinės ambulatorijos šeimos gydytojų perėjo į rajono polikliniką mieste.

Poliklinikos vadovybė tvirtina visomis išgalėmis ieškanti šeimos gydytojo Krekenavai, tačiau tokius specialistus sudėtinga prisikviesti net didmiesčių sveikatos įstaigoms.

„Dabar labai baisu susirgti – kas gi į polikliniką taip toli nuveš“, – guodėsi „Sekundei“ paskambinusi 72-ejų krekenaviškė.

Neįgalumą turinti senjorė pasakojo puolusi į neviltį ir nebežino, kur ligoms surietus šauktųsi pagalbos.

Pensininkė buvo Krekenavos ambulatorijoje dirbusios gydytojos Nijolės Lekerauskienės pacientė, tačiau medikė nuo lapkričio 1-osios persikėlė dirbti į rajono polikliniką Panevėžyje.

„Krekenavoje dabar liko viena jauna daktarytė. Ji ir taip turi didelį krūvį, tokių kaip aš, N. Lekerauskienės pacientų, nebegalės priimti. Jau iš rajono poliklinikos kažkas skambino ir sakė, kad turiu persirašyti pas gydytoją tenai, nedavė nė žodžio pasakyti. Betgi aš neprivažinėsiu autobusu tiek toli į polikliniką“, – guodėsi krekenaviškė.

Susikrimtusi pensininkė prašė neviešinti jos ne tik pavardės, bet ir vardo – bijo užrūstinti poliklinikos medikus.

Anot moters, tokių kaip ji išsigandusių Krekenavoje yra ir daugiau. Senjorės teigimu, pirmadienį būrys krekenaviškių netgi buvo susirinkę tartis, ką toliau daryti.

„Sako, gal laišką rašyti Sveikatos apsaugos ministerijai ar rajono Savivaldybei, kad Krekenavoje būtinai dvi šeimos gydytojas paliktų“, – pasakojo pensininkė.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 17 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Gyvenimas tamsėja….Valstybė! Mūsų rinkti ligoniukai ant sveikos tautos….su gražiom tatuiruotėm….. su parduota tėvyne….nevykėlių kompanija 141…..šlykštu.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų