2017-06-24, Pasaulio taurės finalas Vilniuje: Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo sidabrą. 2017 m. Birželio 24 d.

Istorinėse varžybose – lyderės sidabras

Lemiamame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etape Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo sidabrą, o mišrių estafečių rungtyje Justino Kinderio ir Ievos Serapinaitės duetui išsprūdo medalis.

Linas JOCIUS

Pirmą kartą Lietuvos sporto istorijoje Lietuvai buvo patikėta surengti finalines pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės varžybas, o jose susirinko pajėgiausi planetos šiuolaikinės penkiakovės atletai. Jų gretose – ir keturi lietuviai.

Šeštadienį vakare pliaupiant lietui Vilniaus Vingio parke Londono olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė kombinuotoje bėgimo-šaudymo rungtyje startavo vos 14-a, tačiau sugebėjo pakilti iki 2-osios vietos ir finišavo surinkusi 1369 taškus.

Lietuvos rinktinės lyderei nepavyko aplenkti tik vengrės Tamaros Alekszejev (1384 taškai), kuri prieš finalinę rungtį turėjo net 77 sek. pranašumą prieš L.Asadauskaitę-Zadneprovskienę. Bronza atiteko Gulnaz Gubaidulinai iš Rusijos (1365).

Labai stengiausi susikaupti būtent šaudymui. Tik gerai pataikydama galėjau artėti prie pirmos vietos. Susitvarkiau su jauduliu ir pavyko taikliai šaudyti. O bėgimas – mano stiprioji pusė“, – po varžybų kalbėjo L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Prieš jojimo rungtį atsilikimas nuo lyderių buvo pakankamai didelis, todėl labai svarbu buvo sėkmingai pasirodyti jojimo rungtyje. Tik taip galėjau kovoti dėl medalio. Ačiū Dievui, viskas pavyko“.

Lina Batulevičiūtė surinko 1318 tšk. ir užėmė 14-ą vietą. Tai geriausias jos karjeros rezultatas. Paskutinėje rungtyje ji startavo iš 7-os pozicijos. Ieva Serapinaitė su 1280 taškų finišavo 20-a, nors taip pat bėgime-šaudyme startavo iš aukštesnės – 11-tos pozicijos.

O penktadienį vyko šiuolaikinės penkiakovės vyrų finalinės varžybos, kuriose iš Panevėžio kilęs Justinas Kinderis užėmė 16-ąją vietą. Čempionu tapo vienu iš varžybų favoritų laikytas prancūzas Valentinas Pradesas. Penktadienį Vingio parke vyko lemiama, kombinuota bėgimo ir šaudymo, rungtis.

Lietuvis po jojimo rungties buvo pakilęs į 14-ąją vietą ir paskutinėje rungtyje startavo nuo lyderio atsilikdamas 38 sekundes. J.Kinderis šioje rungtyje surinko 614 taškų. Iš viso panevėžietis surinko 1408 taškus ir liko 16-as.

Čempionu tapo prancūzas V. Pradesas, kuris startavo tik iš dešimtos pozicijos, tačiau iš viso surinkęs 1475 taškus triumfavo varžybose. Vos keturiais taškais atsiliko ir sidabrą iškovojo ukrainietis Pavlo Tymoščenko. Bronzą iškovojo 1463 taškus surinkęs lenkas Jaroslavas Swiderskis.

Jojime raiteliai su paskirtais žirgais turėjo įveikti 12 kliūčių per 72 sekundes. Už kiekvieną nuverstą kliūtį jojikai netenka po 7 taškus. Už viršytą laiką taip pat gauna baudos taškų. Maksimali galimų surinkti taškų suma yra 300.

Jojimo rungtyje J. Kinderis pasirodė su žirgu Aravel Waro iš Lenkijos. Lietuvis puikiai pradėjo trasą ir įveikė vieną kliūtį po kitos, tačiau žirgas neįveikė vienos iš paskutinių kliūčių ir Lietuvos penkiakovininkas surinko 293 taškus iš 300 galimų.

Sekmadienį sportininkai medalius išsidalino mišrios estafetės varžybose. Lietuvai atstovavo J. Kinderis ir Ieva Serapinaitė, kuri pakeitė kojos skausmus pajutusią Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę.

Kombinuotą bėgimo-šaudymo rungtį lietuviai pradėjo treti, 39 sek. atsilikdami nuo lyderių, tačiau prizinėje vietoje neišsilaikė – finišavo šeštoje pozicijoje.

Pasaulio taurės laimėtojais tapo pirmi bėgime-šaudyme startavę airiai Natalya Coyle ir Arthuras Laniganas-O’Keefe’as (1499 taškai), sidabrą iškovojo prancūzai Julie Belhamri ir Valentinas Pradesas (1478).

Į trečią vietą pakilo rusai Aleksandras Savkinas ir Gulnaz Gubaidulina (1459), kurie finalinę rungtį pradėjo penktoje pozicijoje. A.Savkinas per paskutinį šaudymą aplenkė egiptietį Yasserą Hefny ir taip pakilo į bronzinę poziciją. Y. Hefny ir Haydy Morsy iš Egipto liko ketvirti (1453), penkti – vengrai Sarolta Kovacs ir Gergely Demeteris (1446), o šešti finišavo Lietuvos penkiakovininkai (1443).

BNS. J. Kalinsko nuotr.

Antra. Aistringai palaikoma žiūrovų L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė sirgaliams dovanojo įspūdingą sidabru vainikuotą finišą.

CITATA

Stengiausi susikaupti būtent šaudymui. Susitvarkiau su jauduliu ir pavyko taikliai šaudyti. O bėgimas – mano stiprioji pusė“, – L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.