I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Istorinė sodyba atvėrė duris

Istorinė sodyba atvėrė duris

Panevėžyje oficialiai duris atvėrė vienas unikaliausių mieste statinių – rekonstruota istorinė Juozo Čerkeso-Besparnio sodyba Skaistakalnio parke.

Kultūros paveldui priklausančioje XX a. pradžioje gyvenusio poeto ir advokato sodyboje įsikūrė kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“.

Menininkai ir edukatoriai visą savaitę – jau nuo gegužės 13-osios iki 20 dienos miesto bendruomenę ir svečius kviečia į kūrybinius nuotykius ir eksperimentus.

Daugelį metų griuvėsiais buvusi Juozo Čerkeso-Besparnio sodyba Panevėžyje pakeitė savo veidą, bet ne pavadinimą.

Po Pirmojo pasaulinio karo poetas, aktyvistas, teisininkas J. Čerkesas, įsigijęs žemės sklypą dabartinio Skaistakalnio parko teritorijoje, sodybą pavadino Pragiedruliais.

Čia būrėsi to meto miesto šviesuomenė – literatai, teisininkai, pedagogai ir kiti inteligentai. Sovietmečiu, jau mirus sodybos šeimininkui, ši vieta buvo nacionalizuota, o vėliau apleista.

Po kelerius metus trukusios rekonstrukcijos raudonplytis pastatas vėl alsuoja jaukumu ir transformavosi į „Pragiedrulių“ kūrybiškumo centrą.

Jo tikslas – atgaivinti Juozo Čerkeso-Besparnio norą Skaistakalnio parke burti žmones, kviesti eksperimentuoti, dalintis idėjomis.

Kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“ lankytojus į atidarymo savaitę kviečia panevėžietiškai: „Atei̇̃ni ir prãdedam.“

Komanda centro lankytojams pasiūlys kūrybingą laisvalaikį, surengs net 15 skirtingų veiklų. Atidarymo savaitė prasidės šeštadienį, gegužės 13 dieną dizaino dirbtuvėmis „Pasidaryk pats“, kurių metu dalyviai kurs savo asmeninius marškinėlius, krepšelius, knygutes, prikels naujam gyvenimui savo atsineštus drabužius.

Tą pačią dieną vyks grupinės parodos „Nowhere“ atidarymas.

Joje bus galima išvysti net 27 menininkų kūrybą.

Visą savaitę vyksiančiose dirbtuvėse lankytojai galės išbandyti analoginę fotografiją, kūrybinį rašymą, kėdžių restauravimą, prisijungti prie istorinės kelionės po Skaistakalnio parką ar dalyvauti miško daržo kūrimo talkoje.

O gegužės 20 dieną, skambant gyvai muzikai, bus kuriamos originalios poeto Čerkeso kaukės.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų