Įstaigų buhalteriją – į vienas rankas

Įstaigų buhalteriją – į vienas rankas

Informacinės technologijos pradeda stumti iš rinkos buhalterius. Panevėžys, nusižiūrėjęs kitų savivaldybių pavyzdį, svarsto centralizuoti visų viešojo sektoriaus – švietimo, sporto, kultūros, taip pat socialinių įstaigų buhalteriją.

Tą prieš porą metų jau įvykdęs Kaunas savivaldybės įstaigų buhalterijos tvarkytojų etatų sumažino maždaug perpus.

Panevėžio vadovai teigia, jog tokiai reformai įgyvendinti gali prireikti kelerių metų.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Kazimiero Armonavičiaus teigimu, iš pradžių svarstyta apie vien švietimo įstaigų buhalterinės apskaitos centralizavimą, tačiau po diskusijų prieita prie nuomonės, kad verta bendrai tvarkyti visų Savivaldybei pavaldžių įstaigų buhalteriją.

„Gyvenimas eina į priekį, domimės kitų savivaldybių patirtimi. Buhalterines paslaugas perkėlus į vieną įstaigą būtų nemaža ekonomija“, – mano K. Armonavičius.

Šiuo metu Panevėžyje veikia 71 savivaldybei pavaldi įstaiga. Jose įsteigti 95 buhalterių etatai, neskaitant kasininkų, kuriuos taip pat turi dauguma įstaigų. Pasak K. Armonavičiaus, vien 57-ios švietimo įstaigos buhalterių darbo užmokesčiui per metus išleidžia milijoną eurų.

Visą straipsnį skaitykite sausio 3 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

 

Komentarai

 • Smagu kai taupo, bet švaisto pinigus neveikiančiai įstaigai S.Eidrigevičiaus menų centrui, švaisto pinigus pustuštėms mokykloms,,, nemažina savivaldybės klerkų skaičiaus,,, o juk gyventojų mažėja. GALVOTI REIKIA…

 • Seniai lauktas sprendimas kuris leis e tik taupyti, bet ir protingai leisti biudžeto lėšas. O tada, kai nešvaistys, tada ir galės finansų skirti daugiau ten kur tikrai reikia, nepamirštant ir kultūros, taip pat naujų kultūros objektų. Kukltūra taigi negali likti kaip sovietinių laikų pavelas, be inovacijų, be naujų reiškinių. O pasaulyje garsų Eidrigevičių pasitelkti kultūros viešinimui ir aktualinimui yra gerai, nes taip pasielgęs Rotko centras Daugpilyje daug laimėjo visam miestui.
  Ir darželių vedėjų etatus galima ir mokyklose pavaduotojų, stalių, elektrikų etatus galima sucentralizuoti. Ypatingai naktinių sargų etatus greičiau panaikinant. Dar rūbininkai nereikalingi mokyklose kai vaikai turi savo spinteles daiktus ir rūbus susidėti.

  • Spintelės yra ne visose mokyklose, o kur yra, jų nepakanka visiems mokiniams. Taigi, prieš mažinant reikia labai gerai apgalvoti ir išklausyti visas puses.
   Staliai mokyklose dažnai turi papildomų darbų, pvz. būna renginių scenografai ar pan.

   • Atsakyti
  • Naktinių sargų etatai jau panaikinti darželiuose, mokyklose – šiais metais.Rūbininkų etatai yra tik keliose mokyklose, kitur mokiniai naudojasi spintelėmis, arba rūbus kabina klasėse. Darželių vedėjų kaip tokių seniai nėra, dabar – direktoriai. Jų naikinti kaip ir neišeis, nes ir dabar daug tų etatų neužimtų – darbas chujovas, atsakingas, o alga – maža. Planuojama šįmet sujungti kelis darželis, pasinaikins trejetas etatų.

 • Šiaip geriausia būtų, jeigu nebeliktų popierinių sąskaitų. Kodėl buhalterijos negalima perkelti į elektroninę erdvę? Kiek daug popieriaus ir medžių sutaupytume

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų