Brigitos STRAZDĖS nuotr.

Išskirtinėje vietoje – išskirtiniai sprendimai

Išskirtinėje vietoje – išskirtiniai sprendimai

Interjero ir kraštovaizdžio dizainerė, panevėžietė Rolanda Adomavičienė senos statybos 52 kvadratinių metrų butą Panevėžio senojoje dalyje pavertė santūriu, rafinuotu, elegantišku ir išskirtiniu būstu.

R. Adomavičienė visą laiką svajojo sukurti interjerą keliaujančiam bei išskirtinę aplinką turinčiuose apartamentuose apsistoti mėgstančiam žmogui. Ir jos norui buvo lemta išsipildyti.

„Tik įėjusi į šiuos namus buvau sužavėta. Nors jie jau senokai nematę remonto ir visai nepatrauklūs, bet iš karto pajutau, kokią atmosferą galima sukurti“, – sako Rolanda.

Anot jos, kuriant jaukius namus svarbi kiekviena detalė: spalvos, formos, faktūros, meno kūriniai ir augalai.

Interjero ir kraštovaizdžio dizainerė Rolanda Adomavičienė. Ingos MINIKAUSKIENĖS nuotr.

Interjero ir kraštovaizdžio dizainerė Rolanda Adomavičienė. Ingos MINIKAUSKIENĖS nuotr.

Žaidimas spalvomis

Panevėžiečių buto viziją interjero dizainerė sukūrė labai greitai, nes puikiai sutapo jos ir šeimininkų nuomonės. Kiek ilgėliau užtruko jos įgyvendinimas. Rekonstruotų namų durys atsivėrė po metų kruopštaus darbo.

Pasak R. Adomavičienės, spalvos interjere daro didžiulį poveikį žmogaus emocinei būsenai: nuo netikėtai užplūdusios energijos iki atsipalaidavimo bei visiškos ramybės. Geltona spalva suteikia namams energijos, oranžinė žadina apetitą, kurią jaukumą ir smagią atmosferą. Balta – ramybė, lengvumas, malonumas. Juoda suteikia rafinuotumo, gilumo ir santūrumo.

Šiame bute vyrauja ramesnės, žemiškos spalvos. Jos puikiai dera su saulėta oranžine, kuri pripildo patalpą šviesos ir šilumos, bei universalia balta.

Autentiška siena

R. Adomavičienės nuomone, įrengiant namus svarbiausia sukurti jausmą. Tą panevėžiečių bute puikiai pavyko padaryti atidengus autentišką, istorinę raudonų plytų sieną. Ji suteikė būstui išskirtinio žavesio.

„Butas yra Panevėžio senamiestyje, tad labai norėjosi, kad modernus ir klasikinis stilius susilietų į vientisą. Ši siena ir padėjo tai padaryti. Ji sujungia sena ir nauja“, – sako Rolanda.

Brigitos STRAZDĖS nuotr.

Brigitos STRAZDĖS nuotr.

Jai teko sugalvoti originalią plytų sienos formą, o meistrams reikėjo nuo jos kruopščiai pašalinti statybines dulkes, cemento pėdsakus. Po to sienos paviršius buvo šlifuojamas, kruopščiai sutvarkomos siūlės.

Brigitos STRAZDĖS nuotr.

Brigitos STRAZDĖS nuotr.

Moderni klasika

Bute įrengtos keturios erdvės: svetainė, miegamasis, virtuvė ir vonios kambarys. Buvo siekiama sukurti interjerą darbo reikalais dažnai keliaujančiam žmogui, tad svetainės zonoje atsirado ir patogi darbo vieta.

„Taip pat buvo svarbu sukurti kokybiškam poilsiui nuteikiančią aplinką. Todėl daug laiko skyrėme patogiai lovai išsirinkti, atsisakėme ant sienos kabinti televizorių. Rinkomės tamsesnes ir ramesnes spalvas“, – pasakoja dizainerė.

Virtuvei išskirtinumo suteikia stilingas staliukas, prie kurio tarsi lauko kavinukėje gurkšnojama kava arba arbata, jaukiai pusryčiaujama.

Vonios erdvė išsiskiria plytelėmis iškiliais raštais, suteikiančiais patalpai subtilios prabangos jausmą.

Klausyti širdies

R. Adomavičienė pataria kuriant namus nesivaikyti madų, o klausyti savo širdies, kuri tikrai pasakys, kas yra patogu, jauku, gražu.

„Kai namuose daug gražių, derančių detalių, jie atrodai prabangiai ir įdomiai. Tačiau kartais užtenka vieno dekoro akcento ar teisingai parinktų sienų, grindų, baldų spalvų, kad sukurtumėte be galo jaukius namus. Lygiai taip pat ta viena detalė viską gali ir sugadinti“, – pabrėžia dizainerė.

Galerija

Komentarai

  • Kiekvienoje nuotraukoje po paduškėlę ir tai jau interjeras….

    • Atsakyti
  • Alkoholiku vaikas pavydi.

  • apsaugok dieve nuo dizainerių, jų žvakelių ir dirbtinių gėlių, ir dar tas padėklas su kava ant lovos. brrrrr

  • Kambariai labai maži

    • Ir dar už tokią kainą nuomoja…

  • nėra jau čia kuo girtis, labai mėgėjiška ir kakofoniška

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų