Išrinktos panevėžiečių idėjos, kaip tobulinti viešąsias erdves

Išrinktos panevėžiečių idėjos, kaip tobulinti viešąsias erdves

Daugiausiai panevėžiečių balsų surinko projektai „A. Baranausko pušynėlio ir jo prieigų sutvarkymas“ ir „Panevėžio šokių terasa“.

Šiems dviem projektams įgyvendinti bus skirta iki 40 tūkst. Eur. Bendruomenės iniciatyvų konkursui idėjas teikti galėjo Panevėžyje gyvenamąją vietą deklaravę ne jaunesni kaip 18 metų gyventojai, surinkę 50 pritariančių panevėžiečių parašų.

„Ačiū panevėžiečiams už dalyvavimą – malonu matyti, kad gyventojams labai rūpi dar jaukesnio, įdomesnio, patrauklesnio savo miesto kūrimas ir puoselėjimas. Džiugu, kad bendruomenės įtraukimas per biudžeto planavimą jau antrus metus bus įgyvendinamas praktiškai. Kviečiu kitąmet būti dar aktyvesniems – neabejoju, kad kiekvienam svarbu matyti gražėjantį miestą ir būti to dalimi“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Savivaldybės darbo grupei įvertinus idėjų atitikimą konkurso reikalavimams, jos buvo pateiktos panevėžiečių balsavimui, kuris tęsėsi iki birželio 30 d. Iš viso už iniciatyvas balsavo 1055 panevėžiečių, kurie atidavė 1292 balsų. Miestiečių balsai išsidėstė taip: „A. Baranausko pušynėlio ir jo prieigų sutvarkymas“ 586 balsai, „Panevėžio šokių terasa“ 367 balsai, „Rožyno lauko gimnastikos aikštelė“ 339 balsai;

Įgyvendinant iniciatyvą „A. Baranausko pušynėlio ir jo prieigų sutvarkymas“ bus įrengiamas vaikų žaidimų kompleksas, kurį sudarys trys skirtingų aukščio platformos, gaisrininko nusileidimo vamzdis, nerūdijančio plieno čiuožyklos, karstymosi tinklas bei laipiojimo sienelės. Planuojama, kad žaidimų aikštelė bus išklota specialia sertifikuota danga, pastatyti suoliukai ir šiukšliadėžės, taip pat įrengtas žaidimų aikštelės ir pėsčiųjų tako apšvietimas. Įgyvendinus šį projektą A. Baranausko pušynėlis taptų saugesniu gyventojams tamsiuoju paros metu, būtų sutvarkyta viešoji erdvė, sudarytos sąlygos tolimesnių projektų įgyvendinimui šioje teritorijoje.

„Panevėžio šokių terasa“ iniciatyvos tikslas – Kultūros ir poilsio parke įrengti šokių terasą ir taip pritaikyti viešąją erdvę šokėjams ir mėgstantiems aktyvų laisvalaikį žmonėms. Tokios specifikos užsiėmimams reikalinga speciali danga – lygus, slidus medis, jūrinė plokštė ir stogas virš galvos, kuris leistų naudotis erdve esant įvairioms oro sąlygoms. Šokių aikštelę sudarytų terasos grindys, metalo konstrukcija, tekstilinė architektūra ir apšvietimu. Įgyvendinus šį projektą viešoji erdvė taptų dar patrauklesnė, būtų skatinamas aktyvus miestiečių kultūrinis gyvenimas, fizinis aktyvumas.

Komentarai

  • Ar tikrai šokiu aikštelė bus naudinga? Ar tikrai ten vyks šokiai? Aš labai abejoju, ten daugiau bus tik pasisedėjimo vieta ir daugiau nieko gero ten nevyks! Okupuos jaunos šeimos ir jaunimas pasisedėti ir pagadinti inventoriu!

    • O tai jaunoms šeimoms ir jaunimui mieste nebegalima pasisėdėti? Džiaukitės, kad jaunų žmonių yra, kad šeimas kuria, ir te sėdi kur nori – juk jie jums pensiją uždirba. Bambeklis…

  • Aš šokių aikštelės pageidaučiau Kranto gatvės pradžioje beržynėlyje šalia Vėžimo teatro, na o kitoje kelio pusėje senvagės paplūdimys. Prisodinkim ten žydinčių krūmų ir kt. Būtinai, geriamo vandens kolonėlė ir per dieną lai groja muzika. Būtinai paleiskit miesto tualetą. Vot tada nepykčiau ant architektų.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų