Išrinkti 2023-iųjų Metų panevėžiečiai

Išrinkti 2023-iųjų Metų panevėžiečiai

Panevėžio savivaldybės komisijos posėdyje, bendru sutarimu, iš 40 miesto bendruomenės pasiūlytų kandidatų išrinkti penki 2023-iųjų Metų panevėžiečiai.

Jiems gruodžio 15 d. 18 val. Dailės galerijoje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje bus įteiktos skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės.
„Pirmiausia, noriu pasveikinti visus 40 kandidatų, kuriuos miesto gyventojai pasiūlė Metų panevėžiečio nominacijai gauti. Kiekvienas Jūsų vertas Metų panevėžiečio vardo, todėl išrinkti tik penkis iš tokio gausaus būrio buvo nepaprastai sunki užduotis. Šiandien džiaugiamės, galėdami paskelbti tuos penkis nominantus, miesto vardą Lietuvoje ir užsienyje garsinusias asmenybes. Nuoširdžiausi sveikinimai Metų panevėžiečiams – ačiū Jums už darbus ir iniciatyvas, už indėlį kuriant Panevėžį ir garsinant jo vardą“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
2023-iųjų Metų panevėžiečiais tapo:
Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė, vadovėlių autorė dr. RENATA BURBAITĖ – už mokytojo profesinę veiklą, aktyvų ir kūrybišką darbą, mokinių laimėjimus robotikos srityje. Mokytoja, skatindama mokinių ir visuomenės susidomėjimą tiksliųjų mokslų, inžinerijos laimėjimais, su jais susijusių pramonės šakų pasiekimais, galimybėmis Lietuvoje ir pasaulyje, ugdo inovacijų kultūrą, skatina mokinių domėjimąsi bei pasirengimą mokytis ar studijuoti STEAM mokslų srityje, pasirenkant inžinerines profesijas.
Juozo Miltinio dramos teatro aktorius ALBINAS KĖLERIS – už tai, kad per penkis darbo dešimtmečius Juozo Miltinio dramos teatre A. Kėleris sukūrė daugiau kaip 100 vaidmenų, režisavo 5 dramos teatro spektaklius. Jo sukurti vaidmenys ir režisuoti spektakliai sulaukė reikšmingų apdovanojimų Lietuvoje. Taip pat jis aktyviai dirba kine, televizijoje ir radijuje, dalyvauja Panevėžio kultūriniame gyvenime, prisideda prie socialinių, švietimo projektų sukūrimo ir įgyvendinimo.
FK „Panevėžys“ vyriausias treneris GINO LETTIERI – už tai, kad 2022 m. šio specialisto dėka klubas pirmą kartą savo istorijoje pasidabino bronzos medaliais, o šiemet, po 12 metų pertraukos sugrąžino auksą į Panevėžį – jo vadovaujama komanda iškovojo 2023 m. „Optibet A lygos“ futbolo čempionų titulą.
Panevėžio muzikinio teatro vadovė KOTRYNA NEKROŠIŪTĖ – už Panevėžio muzikinio teatro aukšto meninio profesionalumo skrydį 2023 m. – Broniaus Kutavičiaus operą-poemą „Strazdas – žalias paukštis“. Jos darbo dėka teatras ir jo projektai tapo matomi bei vertinami, išsiplėtė šio teatro bendradarbiavimas su kitomis meno institucijomis.
Karo pabėgėlė DARIA PANINA – už tai, kad vos atvykusi iš Ukrainos nedelsiant pradėjo telkti panevėžiečius rinkti ir teikti visapusišką paramą Ukrainos kariams bei nuo karo nukentėjusiems žmonėms. D. Panina Panevėžyje įkūrė labdaros ir paramos fondą „Gyvenimo pulsas“, kuris šiuo metu Panevėžio regione neabejotinai yra aktyviausias fondas. Nė vienas Panevėžio regione veikiantis fondas, nėra surinkęs ir suteikęs tokios didelės paramos transporto priemonėmis, kaip šis fondas. Dėl savo aktyvios veiklos D. Panina yra žinoma ne tik Panevėžyje, Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.
Metų panevėžiečiais galima tapti už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio vardas taip pat gali būti suteikiamas už viso gyvenimo nuopelnus.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų