Siurblinės išvaizda pasikeis neatpažįstamai.

Išrinktas Senvagės erdvės atnaujinimo projektas

Išrinktas Senvagės erdvės atnaujinimo projektas

Išrinktas projektinis pasiūlymas, pagal kurį bus atnaujintas šalia Senvagės esantis siurblinės pastatas. Statinio išvaizda pasikeis neatpažįstamai.

Jis simbolizuos ir Senvagėje prasidedančių didelio masto atnaujinimo darbų pradžią.

Konkursą laimėjusios Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros studentės Kotrynos Opanovičiūtės idėja – ratu žengiančios kojos – simbolizuoja žingsnį į priekį. Iš 20 konkursui pasiūlytų darbų rinkdama laimėtoją komisija įvertino idėjos aktualumą, objekto funkcionavimo laisvę, įgyvendinimo kaštus ir estetinį išskirtinumą tiek dieną, tiek naktį.

Pasak Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyr. dizaino specialisto Arvydos Narkevičiaus, Senvagės siurblinės dizaino projektą planuojama įgyvendinti iki spalio vidurio. „Išrinktas darbas kalba apie Panevėžio miesto augimą, tikslus, siekius, bendrystę. Šis objektas turėtų miestiečius ir svečius veikti pozityviai, kalbėti apie miesto atsinaujinimą“, – sako A.Narkevičius.

Senvagės erdvės atnaujinimo projektas – 2017 m. pradėtos Panevėžio miesto savivaldybės iniciatyvos „Panevėžiečių dialogą skatinantys reiškiniai. Atnaujinkime miesto kostiumą“ dalis. Prie projekto prisijungusi ir partnere tapusi „Kalnapilio-Tauro grupė“ finansuos šio bokšto atnaujinimo darbus.

„Kalnapilio-Tauro grupės“ direktorius Marijus Kirstukas sako, kad verslui svarbu prisidėti prie miesto atsinaujinimo. „Būdami viena didžiausių ir ilgiausiai veikiančių bendrovių regione, matėme daugybę Panevėžio veidų. Norime aktyviai dalyvauti miesto pokyčiuose ir prie jų prisidėti. Kuo aktyviau visi jungsimės prie tokių iniciatyvų, tuo sparčiau vyks miesto atsinaujinimo ir gražėjimo procesas“ – sako M. Kirstukas.

Iki 2020-ųjų dabartinę Senvagės teritoriją planuojama atnaujinti – sukurti naują takų sistemą, atnaujinti jų dangas, netoli Aleksandro skulptūros ketinama įkurti apžvalgos ir poilsio aikštelę, įrengti skverą su žaidimo aikštele vaikams, krantines ir šlaitus apželdinti įvairiaspalviais augalais, medžiais.

Komentarai

 • Grazu!

 • Man tai labai patinka, nes dominuoja Rusijos Federacijos vėliavos spalvos…Nors ir užslėpta forma, bet, pasirodo, Panevėžio valdžia Myli mus! Už tai Jums didelis Ačiū!

  • Valdiškame darbe dirbti reikia, o ne skaitinėti ir rasinėti komentarus. Nesvarbu kad „stogas“ priverstinai atostogauja.

  • galės po savaitės perdažyti tautinėmis spalvomis….bus ir darbo bus ir išlaidų….

   • Atsakyti
 • Ar jaučiate kontekstą, ponai? Miesto centras, šalia teatras, Mistinis sėdi, kitoj pusėj Aleksandro paminklas – ir staiga viską perrėkia va toks vaikų darželis???

  • Atsakyti
 • Jaučiam. Nuėmus kadaruojančius sūrmaišius, rastas patvaresnis pakaitalas. Bet vis dėl to – ką jie vartoja ?

 • Kažkokia beskonybė.
  Ir koks čia atsinaujinimo simbolis – siurblinė? Koks atsinaujinimas – toks ir simbolis, su tam tikrim spalvom ir kvapu.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų