Organizatorių nuotr.

Įspūdingas Panevėžio irkluotojų pasirodymas

Trakuose vykusiame Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionate fantastiškai pasirodė panevėžiečiai. Mūsų miesto atstovai pasiekė visų laikų geriausią rezultatą – septyniolika panevėžiečių iškovojo aukso medalius.

Lietuvos čempionate Aukštaitijos sostinei atstovavo Panevėžio sporto centro (PSC) ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos (PRSG) auklėtiniai. Bendrą komandą sudarė 56 sportininkai ir keturi treneriai. Tai didžiausia komanda iš visų Lietuvos regionų. Panevėžiečiai dominavo visuose baidarių plaukimuose. Pirmąją varžybų dieną sportininkai rungėsi 500 m nuotolyje, antrąją – 1000 m, trečiąją – 200 m.

Septyniolika čempionų

„Nors oras nelepino, komandai Trakuose sekėsi puikiai. Iš čempionato į Panevėžį grįžo net septyniolika čempionų, olimpinėse rungtyse iškovotos teisės atstovauti Lietuvai Europos jaunių ir jaunimo čempionate. Net devyni sportininkai turėtų vykti į Europos jaunių čempionatą birželio pabaigoje, taip pat keturi sportininkai pateko į jaunių rinktinės kandidatų sąrašą, tai leis jiems kitąmet vykti į treniruočių stovyklą šiltuose kraštuose“, – sakė baidarių ir kanojų treneris Vytautas Vaičikonis.

Jaunimo medaliai

Jaunimo grupėje 500 m nuotolyje dviviete baidare nenugalimi buvo Rytis Sakalauskas (PRSG) ir Heraldas Kairys (PRSG), o antroje vietoje liko Tautvydas Šukys (PSC) su porininku iš Šiaulių B. Marco. Tame pačiame nuotolyje dviviete baidare čempione tapo Gabrielė Srivkinaitė su porininke iš Elektrėnų G. Pališauskaite.

Dvigubai ilgesnėje distancijoje vienviete baidare antrąją vietą iškovojo R. Sakalauskas, kuris su porininku H. Kairiu taip nugalėjo ir dviviete baidare. Antri finišavo Tautvydas Šukys su šiauliečiu M. Bratichu, trečioje vietoje liko Tomas Srivkinas (PSC) su porininku iš Šiaulių T. Bartkumi.

R. Sakalauskas vienviete baidare čempionu tapo 200 m nuotolyje, o kartu su porininku H. Kairiu finišavo antroje vietoje, aplenkę trečioje vietoje likusį T. Šukį su M. Bratichu. 200 m nuotolyje jaunimo grupėje keturviete baidare antrąją vietą iškovojo Mantas Stasiškis (PSC), Tautvydas Šukys (PSC), Nedas Zavadskis (PSC) bei M. Bratichas. Merginų grupėje 200 m nuotolį trečia įveikė G. Srivkinaitė, kuri kartu su elektrėniške G. Pališauskaite tapo čempionėmis dviviečių klasėje.

Pergalės jaunių grupėje

Jaunių grupėje pergalės buvo dar įspūdingesnės. Vienviete baidare 500 m nuotolyje nugalėjo Ignas Nakčeris (PSC), o antras liko kitas panevėžietis Eligijus Bružas (PRSG). Užtikrintai 500 m vienviete baidare laimėjo Kotryna Glemžaitė (PSC), o šioje rungtyje Liucija Railaitė (PSC) liko trečia. Dviviete baidare labai įtemptoje kovoje nugalėjo Povilas Čepelė (PSC) su Tomu Šimoliūnu (PSC), vos 0.3 sek. aplenkę kitą Panevėžio įgulą Nedą Kraujalį (PRSG) su Linu Bukausku (PSC), o treti liko Ignas Nakčeris (PSC) su trakiškiu D. Bareika. Broliai Dovydas ir Danielius Gauriai dviviete kanoja iškovojo bronzos medalius. Jaunės Rasa Vaičikonytė (PSC) su Liucija Railaite (PSC) dviviete baidare iškovojo sidabro medalius, bronza atiteko Emai Milašiūtei (PRSG) su Gabija Bakaite (PRSG).

Stipriausi panevėžiečiai buvo ir keturviečių klasėje, ten nugalėjo T. Šimoliūnas, N. Kraujalis, L. Bukauskas ir P. Čepelė. Sidabras atiteko taip pat panevėžiečiams Orestui Rimšai (PRSG), Martynui Grybei (PRSG), Norbertui Vaitkui (PRSG) ir Karoliui Laskovui (PSC). Jaunės keturviečių baidarių rungtyse atrodė ne ką prasčiau, čempionėmis tapo R. Vaičikonytė, K. Glemžaitė, L. Railaitė, E. Milašiūtė. Trečios finišavo Indrė Savickytė (PSC), Gabrielė Andrijauskaitė (PSC), Gabija Bakaitė (PRSG), Jonė Vidutytė (PRSG).

Jaunių grupėje 1000 m nuotolyje taip pat netrūko nugalėtojų ir prizininkų. Įtemptoje kovoje vienviete baidare nugalėjo I. Nakčeris, antras finišavo P. Čepelė, o trečias – T. Šimoliūnas. Finaliniame plaukime iš 9 dalyvių net 7 buvo Panevėžio komandos atstovai.

Jaunių merginų grupėje K. Glemžaitė be vargo laimėjo vienviete baidare. Dviviete baidare nugalėjo K. Laskovas su E. Bružu, antroje vietoje finišavo Vilius Borisas (PSC) su Dovydu Rimšu (PRSG). Dviviečių kanojų klasėje broliai Dovydas ir Danielius Gauriai iškovojo bronzos medalius.

Panevėžietės jaunės taip pat puikiai pasirodė laimėdamos dviviete baidare, čempionėmis tapo I. Savickytė su Beatriče Juškaite. Antros liko Morta Kulikauskaitė (PSC) su Urte Zigmantaite (PSC), o trečios – Paulina Timoščenko (PRSG) su plungiške A. Žiogaite.

Keturvietėmis nugalėjo I. Nakčeris su B. Vilčinsku bei komandos draugais iš Visagino, o antri finišavo A. Viršilas, V. Borisas, E. Bružas ir R. Bakas. Bronzos medalius iškovojo G. Adomavičius, B. Keblys, D. Rimšas, T. Misiūnas.

Jaunės neatsiliko ir taip pat tapo čempionėmis. Aukso medalius pelnė R. Vaičikonytė, G. Bakaitė, L. Railaitė, E. Milašiūtė, o sidabro medaliais pasipuošė P. Timoščenko, J. Vidutytė, I. Savickytė, G. Andrijauskaitė.

200 m rungtyje vienviete baidare jaunių grupėje dalyvavo net 64 sportininkai ir pirmąsias dvi vietas iškovojo Panevėžio miesto atstovai, o finale iš devynių irkluotojų net septyni buvo panevėžiečiai. Čempionu tapo L. Bukauskas, o sidabras atiteko P. Čepelei.

Jaunių merginų grupėje konkurencijos taip pat netrūko, čia dalyvavo 29 sportininkės, o nugalėjo K. Glemžaitė.

Dvivietėmis situacija ne mažiau įspūdinga – jaunių grupėje visos trys prizinės vietos atiteko Panevėžio sportininkams. Nugalėjo L. Bukauskas su N. Kraujaliu, antri finišavo K. Laskovas su Tomu Šimoliūnu, treti – I. Nakčeris su B. Vilčinsku.

Jaunės K. Glemžaitė su E. Milašiūte nugalėjo dviviete baidare, o trečios finišavo R. Vaičikonytė su L. Railaite. Dviviete kanoja V. Gaurytė su A. Sokolovaite taip pat iškovojo bronzos medalį. Didžiausią greitį pasiekiančios valtys keturvietės baidarės taip pat geriausiai pakluso panevėžiečiams. Čempionais tapo O. Rimšas, L. Bukauskas, P. Čepelė ir N. Vaitkus. Sidabras atiteko kitai Panevėžio įgulai, kuriai atstovavo T. Šimoliūnas, K. Laskovas, N. Kraujalis, M. Grybė. Trečiąją vietą iškovojusioje valtyje taip pat buvo du panevėžiečiai – I. Nakčeris su B. Vilčinsku.

Paskutiniame varžybų plaukime keturviete baidare jaunių grupėje taip pat dominavo Panevėžio atstovės. Čempionėmis tapo K. Glemžaitė, L. Railaitė, R. Vaičikonytė, E. Milašiūtė. Antrąją vietą iškovojo G. Bakaitė, I. Savickaitė, P. Timoščenko ir J. Vidutytė.

Stipriausi Panevėžio irkluotojai dabar Trakuose ruošis birželio pabaigoje vyksiančiam Europos jaunių ir jaunimo čempionatui, kur tikimasi pakovoti dėl finalų.

Komandą varžyboms rengė treneriai Dalia Vaičikonienė, Edita Simonaitytė, Pavelas Bespalovas, Vytautas Vaičikonis.