Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Įspėja į Baltarusiją vykstančius lietuvius

Įspėja į Baltarusiją vykstančius lietuvius

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas įspėja į Baltarusiją vykstančius Lietuvos piliečius turėti savisaugos instinktą ir nepatekti į Baltarusijos specialiųjų tarnybų spąstus.

„Mes Lietuvos Respublikos piliečiui negalime uždrausti niekur važiuoti. Jie važiuoja ten, kur jiems yra galimybė. Bet mes visada sakome, kad jeigu jūs važiuojate, tai turėkite tokį savisaugos instinktą – nepatekite į spąstus ir negalvokite, kad jūs neįdomūs tarnyboms“, – „Žinių radijui“ teigė L. Kasčiūnas.

NSGK pirmininkas akcentuoja, kad Baltarusijos tarnybos yra vienos stipriausių regione ir jas domina bet kokia informacija. Todėl, pasak jo, labai svarbu, kad kiekvienas į Baltarusiją vykstantis Lietuvos pilietis įsivertintų galimas grėsmes.

„Juos domina viskas. Tu gali nebūti valstybės tarnautoju, tu gali nebūti VRM sistemos pareigūnu, tu gali būti ne politiku, bet vis tiek tu dominsi. O spąstų, kaip tave įvilioti yra. (…) Tu gali į juos patekti ir tada gali išnaudoti tavo silpnąsias vietas prieš tave“, – akcentavo L. Kasčiūnas.

ELTA primena, kad Baltarusija nuo balandžio 15 d. iki gegužės 15 d. įskaitytinai įvedė bevizį režimą Latvijos ir Lietuvos piliečiams. Per šį laikotarpį Latvijos ir Lietuvos piliečiai gali neribotą skaičių kartų pasinaudoti teise įvažiuoti į Baltarusiją ir būti visoje jos teritorijoje.

Gegužės viduryje Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, jog Lietuvos ir Latvijos piliečiams bevizis režimas pratęsiamas iki 2022 metų pabaigos.

Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas įspėjo, kad Baltarusijos režimas gali į šalį atvykstančius žmones išnaudoti propagandiniams tikslams. Lietuvos gyventojams į Baltarusiją vykti patrauklu dėl gerokai žemesnių degalų, tabako ir kitų produktų kainų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų