Iškrypėlį zarasiškį Panevėžio prokurorai pasiuntė už grotų

Iškrypėlį zarasiškį Panevėžio prokurorai pasiuntė už grotų

Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinį skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas 20-metį zarasiškį D. L. pripažino kaltu dėl mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei lytinio santykiavimo su jaunesniu nei 16 metų asmeniu bei skyrė realią 4 metų ir 3 mėnesių bausmę.

Žemesnės instancijos teismas kaltinamąjį buvo išteisinęs dėl visų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Lietuvos apeliaciniam teismui Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sandra Povilonienė apeliacine tvarka buvo apskundusi šiemet vasarį Panevėžio apygardos teismo priimtą išteisinamąjį nuosprendį. Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad zarasiškis D. L. nepadarė veikų, kuriomis buvo kaltinamas.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai 2020 metų vasarą į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinusios nepilnametė ir mažametė pranešė, kad Zarasų rajone jas seksualiai išnaudojo gerokai vyresnis pažįstamas D. L.

Jaunuoliui šioje byloje prokuratūra buvo pareiškusi kaltinimus dėl seksualinio mažametės prievartavimo, lytinio santykiavimo su jaunesne nei 16 metų mergina bei vaiko nugirdymo. Išnagrinėjęs bylą, dėl visų šitų kaltinimų Panevėžio apygardos teismas zarasiškį išteisino. Teismas patikėjo kaltinamuoju, teigusiu, kad jis nežinojo, jog lytiškai santykiauja su 16-kos metų neturinčia paaugle, o lytinių santykių su mažamete jis esą iš viso neturėjo.

Įvertinęs prokurorės S. Povilonienės apeliaciniame skunde išdėstytus argumentus, Lietuvos apeliacinis teismas sutiko su jais ir konstatavo, kad visos seksualinio pobūdžio veikos nepilnametės ir mažametės atžvilgiu buvo padarytos. Subendrinus bausmę D. L. su anksčiau jam skirta, teismas skyrė galutinę subendrintą 4 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų