P. Židonio nuotr.

Iškilus dvaras niekam nereikalingas

Iškilus dvaras niekam nereikalingas

Iki sovietinės okupacijos klestėjęs, gražus ir didingas Linkavičių dvaras netoli Krekenavos dabar jau oficialiai pripažintas neturinčiu šeimininko.

Kitados priklausęs garsioms Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės šeimoms, kaip numanoma, ir nepriklausomos Lietuvos parlamentarės Felicijos Bortkevičienės gimtinė, šis istorinis paveldas tapęs pavojų keliančia griuvena.

Linkavičių dvaras galėjo tapti vienu iš Panevėžio krašto perlų, traukiančių turistus. Bet laikas ir valstybės požiūris jį, kaip ir ne vieną kitą šalies kultūros paveldo objektą, pavertė griuvėsiais.

Jo rūmuose šeimininkauja viena šeima, bet ir toji – nelegaliai, o teismas dvarą oficialiai paskelbė neturinčiu šeimininko.

Pajudinti nykstančio dvaro reikalus iš mirties taško Kultūros paveldo departamentas prispaudė rajono Savivaldybę.

Pastato pripažinimas bešeimininkiu yra formalumas, reikalingas tam, kad šioji galėtų prisiimti už jį tolesnę atsakomybę.

„Kad Linkavičių dvaras būtų pripažintas bešeimininkiu, teko viešinti šį ketinimą laukiant, kad galbūt atsilieps turintieji į jį turtinių teisių. Kadangi niekas neatsiliepė, teismas tenkino Panevėžio rajono savivaldybės prašymą dvarą pripažinti bešeimininkiu. Beje, dar yra galimybė tokį sprendimą skųsti aukštesnės instancijos teismui“, – procedūrų eigą aiškino A. Pocius.

Jei teismo nutartis nebus apskųsta, teises į bešeimininkį Linkavičių dvarą galiausiai įgaus pati rajono Savivaldybė. Ką šioji darys su jai į glėbį įkritusia istorine vertybe, vadovai dar neturi atsakymo.

Visą straipsnį skaitykite liepos 1 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • …gaila, kai kultūros ministeriai Lietuvoje beraščii.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų