Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

Įsigaliojus reikalavimams į Seimą pateko ir naują tvarką kritikavę parlamentarai

Įsigaliojus reikalavimams į Seimą pateko ir naują tvarką kritikavę parlamentarai

 Įsigaliojus Statuto pataisoms, reikalaujančioms įeinant į Seimą pateikti Galimybių pasą, antradienį į darbo vietą pavyko patekti ir šią naują tvarką uoliai kritikavusiems parlamentarams.

Į Seimą įėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai Dainius Kepenis ir Valius Ąžuolas bei Lietuvos regionų frakcijos narys Petras Gražulis.

Savo nepasitenkinimą jie reiškė gausiai susirinkusiems žurnalistams. P. Gražulis sakė norįs įsitikinti, ar „jį įleis“.
„Galimybių pasą turiu, galiu jį parodyti. Bet gavau atsakymą iš Seimo kanceliarijos, kad lyg tai patenkant į Seimą galioja kita tvarka nei patenkant į kitas viešas įstaigas“, – sakė jis žurnalistams. Jis pranešė esąs persirgęs koronavirusu ir jo Galimybių pasas galios iki balandžio mėnesio.

Žurnalistams leidęs filmuoti savo dokumentą, parlamentaras pranešė, kad dabar bandys praeiti per apsaugos postą. Bet kliūčių nebuvo ir parlamentaras atsirado savo darbo vietoje.

Nauja įėjimo į Seimą tvarka kėlė aistras ir Seimo salėje. Parlamentaras Artūras Skardžius tvirtino, kad tokia tvarka yra netoleruotina.

Tuo tarpu atsakingas už Seimo kanceliarijos darbą Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas teigė nesuprantąs, kodėl kyla nepasitenkinimas. „Kodėl jums turi nukristi kepurė laikantis normalios tvarkos?“, – retoriškai klausė jis Seimo posėdyje.

Dauguma Seimo narių Seimo kanceliarijai iš anksto pateikė susipažinti vieną iš pasiskiepijimo ar persirgimo koronaviruso infekcija (COVID-19) faktą patvirtinančių dokumentų.

Parlamentarams, nepateikusiems nei dokumento, nei neigiamo testo atsakymo, nuo sausio 11 dienos yra apribotas leidimas patekti į Seimo rūmus, nebent reikiamus dokumentus jie pateiktų atvykę į Seimą sausio 11 dieną.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų